Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Foto a video ›› Videogalerie ›› detail/podstránka

Videogalerie

Uskutečnilo se: Oblast:

Výpis záznamů 121130 z celkového počtu 169 vyhovujících záznamů.

110 pražských strážníků v registru dárců dřeně

08.03.2016 | Bezpečnost

Dvacet šest strážníků Městské policie hl. m. Prahy vstoupilo do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Pětadvacet z nich jsou nově nastoupivší strážníci.

Celkově má pražská městská policie již 110 registrovaných dárců kostní dřeně. Většina pražských strážníků, kteří jsou v registru dárců kostní dřeně, pravidelně daruje svou krev a krevní plazmu. Tím jasně dokazují, že krom empatie jsou ochotni pomoci druhým v nouzi.

Poděkování za víčka

08.03.2016 | Bezpečnost

Vážení kolegové a kolegyně, dovolte, abych vám svým jménem, ale především jménem rodiny malého Ondry Duška z Ostrova u Hořic na Jičínsku, všem upřímně poděkoval za účast ve sbírce plastových víček.

Za poměrně krátkou dobu se nám podařilo společnými silami nashromáždit 15 pytlů, které jsme 21. 12. 2015 v dopoledních hodinách odevzdali rodině malého Ondry. Tato obyčejná plastová víčka se v posledních letech stala neobyčejným symbolem naděje a solidarity pro ty, kterým život rozdal špatné karty. Vaším přičiněním jsme se připojili k těm, kterým není osud těchto dětí lhostejný. Letošní sbírka (v pořadí již druhá), mne přesvědčila o tom, že i nadále s vámi mohu počítat i v dalších sbírkách. Protože Lucinka z Hlušovic u Olomouce, ale ani Ondra Dušek nejsou jediní, kteří potřebují naší pomoc.  Radek Krbec OŘ MP Praha 2

Poříční policie

25.02.2016 | Bezpečnost

Už několik let pořádá Útvar poříční MP Praha vždy v únoru cvičení zaměřené na zdokonalení strážníků v záchranářských dovednostech. Na tradičním cvičení s celkem návodným názvem LED spolupracuje s Vodní záchrannou službou a zaměřuje se na záchranu tonoucích pod ledovou plochou.

První nová služební vozidla Hyundai byla slavnostně předána do výkonu služby

11.02.2016 | Bezpečnost

Dnes v dopoledních hodinách proběhlo za účasti zástupců Magistrátu hl. m. Prahy, Městské policie Praha a Hyundai Motors Czech slavnostní předání prvních vozidel Hyundai I30 do výkonu služby.

Strážníci budou nově používat osobní vozidla tovární značky Hyundai i30kombi s benzínovým motorem o objemu 1.6 litru a výkonem 99kW, s automatickou 7-mi stupňovou převodovkou a deklarovanou kombinovanou spotřebou 5.8l/100km. Cena za jedno osobní vozidlo činí bezmála 245 tisíc korun bez DPH.

„Věřím, že tato nová služební vozidla budou dobrými pomocníky pro strážníky, díky kterým bude lépe zajištěna práce strážníků na oznámení občanů na linku tísňového volání,“ řekl Libor Hadrava, Radní pro bezpečnost

Nová služební vozidla jsou vybavena zcela novým výstražným světelným a zvukovým zařízením,  radiostanicemi a kamerovým systémem, který bude monitorovat dění před a za vozidlem. Záznamy z kamer budou následně využívány k řešení případného přestupkového jednání. Celkem tak za jedno vozidlo městská policie zaplatila, včetně doplňkové výbavy a polepů, přibližně 450 tisíc korun včetně DPH. V minulosti se srovnatelné vozy se srovnatelnou výbavou se pořizovaly za zhruba 700 tisíc korun včetně DPH. Na celé dodávce čtyřiceti osobních vozidel nyní městská policie uspořila více jak 10 miliónů korun oproti nákupům v minulosti.

„Jsem velmi rád, že jsme dnes mohli strážníkům předat první nová vozidla do výkonu služby. Zároveň bych rád poděkoval všem, kteří se na celém procesu pořízení nových služebních vozidel podíleli, protože díky nim se nám podařilo zakázku zrealizovat ve velmi krátkém časovém období a za velmi příznivé ceny,“ doplnil Eduard Šuster, ředitel Městské policie Praha.

Prezident společnosti HMCZ Byung Kwon Sir k tomu dodává: „Jsem rád, že si Městská policie Praha vybrala naše kvalitní a bezpečné vozy Hyundai i30. Jsem přesvědčen, že budou dobrým pomocníkem příslušníků Městské policie Praha v jejich záslužné práci."

Nový náborový spot

20.01.2016 | Bezpečnost

Městská policie Praha připravila pro možné zájemce o práci strážníka nový náborový spot.

V rámci spotu jsou zábavnou formou představeny benefity, které zaměstnanci svým nástupem k městské policii získají. Vedení městské policie i hlavního města si je vědomo toho, že za náročnou práci, kterou povolání strážníka bezesporu je, je nutné nabídnout adekvátní finanční ohodnocení. 
Celý videoklip byl vyroben vlastními silami, a to od napsání scénáře, samotného natáčení, výběru hudby, až po konečný sestřih. Strážníci účinkující v klipu jsou skutečnými zaměstnanci pražské městské policie. Ředitel Eduard Šuster k tomu uvedl:
„Naším cílem je přilákat mezi nás nové kvalitní strážníky, které samozřejmě chceme i náležitě finančně odměnit. Náborový spot můžou zájemci shlédnout nejen na webových a facebookových stránkách městské policie, ale také v rámci webových prezentací jednotlivých městských částí, které nám s uveřejněním spotu velmi pomohly.“ Spot budou moci Pražané a návštěvníci metropole také shlédnout v prostorách magistrátních budov určených pro veřejnost.

Pražští strážníci každoročně darují svou krev, aby pomohli zachránit druhé

20.01.2016 | Bezpečnost

V úterý 19. ledna 2016 tak 70 strážníků dobrovolně darovalo krev v transfúzní stanici Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Strážníci svým rozhodnutím stále dokazují, že jsou připraveni a ochotni pomoci druhým, a to nejen na ulici v rámci přímého výkonu služby. Vedle dárců krve a krevní plazmy je v řadách pražské městské policie přes 80 strážníků, kteří vstoupili do České národního registru dárců dřeně. I tito strážníci svým rozhodnutím chtějí pomoci zachránit lidský život.  Ředitel městské policie Eduard Šuster k tomu dodal: „Velmi mě těší, že se každý rok zvyšuje počet dobrovolných dárců krve z řad pražské městské policie. I kdyby jen jeden z nich pomohl zachránit lidský život, má to smysl.“ 

Strážníci zachraňovali pejska ve Stromovce

20.01.2016 | Bezpečnost

Pocit bezpečí je v Praze výrazně vyšší než před pěti lety

17.12.2015 | Bezpečnost

Přesně od soboty za týden budou mít odložená štěňata konečně nové domovy

30.11.2015 | Bezpečnost

Přesně od soboty za týden se začnou v Útulku pro opuštěná zvířata v Troji, který spravuje městská policie, vydávat štěňata, která někdo odložil pod Nuselským mostem.

Pět štěňat, tři holky a dva kluci, se těší, až najdou nové domovy. Z malých uzlíčků jsou skoro 5kiloví mazlíci, kteří mají stále chuť k jídlu. Štěňata jsou velmi živá a milují lidi, protože právě oni jim nahradili jejich matku. Největší zábavou jsou pro ně nyní tkaničky od bot. A samozřejmě vše, do čeho mohou kousat. Ošetřovatelé je s láskou nazývají „demoliční četou“.

Jedním z rodičů štěňat je patrně stafordšírský teriér. Jedná se o typického ochranitele a obranáře. Přestože je příslovečně odvážný, pokud je správně vychován, není nikdy agresivní. Z tohoto důvodu pro ně odborníci z útulku doporučují zkušené chovatele.

Štěňata se začnou vydávat v sobotu 5. 12. 2015 na Mikuláše od 12:00 hodin v trojském útulku. Štěňata nelze předem zamluvit, vydají se zájemcům v pořadí, v jakém se do útulku dostaví. Každé štěně bude mít vystaven očkovací průkaz, kde je zaznamenána vakcinace, včetně dalšího termínu očkování. Dále jsou štěňata odčervena a označena mikročipem. Nový majitel zaplatí poplatek za veterinární prohlídku, vakcinaci, odčervení a odblešení. U výdeje štěňat bude přítomen veterinární technik, který zájemců podá veškeré potřebné informace.

Strážníci v metropolích spojí síly proti odhozeným jehlám, v jeden den vyčistí Prahu i Brno

09.11.2015 | Bezpečnost

Hlídky strážníků se v úterý 10. listopadu zaměří na nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky v odlehlých areálech, nejrůznější výklenky, okolí mostních konstrukcí a preventivně také na dětská hřiště i pískoviště. Pozornosti neujdou parky a další odpočinkové zóny. V Praze budou strážníci kontrolovat také okolí vestibulů stanic metra a přilehlých ventilačních šachet.

„Naší snahou je upozornit na problematiku jako takovou, ale rovněž na nepříznivý trend. Například v moravské metropoli předloni strážníci odklidili 584 jehel, minulý rok 1259 a letos na konci října jsme se zastavili na čísle 1779,“ shrnul statistiku ředitel Městské policie Brno Bohumil Šimek.

Jeho slova podpořil ředitel pražských strážníků Eduard Šuster: „S ohledem na velkou koncentraci lidí je Praha i v tomto ohledu specifická. V roce 2013 strážníci sebrali 7 729 injekčních jehel a stříkaček, v roce 2014 jsme se dostali na počet 20 214 a za prvních deset měsíců letošního roku strážníci odklidili 14 666 tohoto nebezpečného kontaminovaného materiálu.“

Strážníci v obou městech rovněž doufají, že společná akce pomůže lépe dostat do obecného povědomí správný postup při nalezení jehly. Rozhodně není vhodné ji zvedat nebo s ní jakkoliv jinak manipulovat. Nejlepší je přivolat prostřednictvím linky 156 městskou policii, jejíž hlídky jsou vybavené ochrannými pomůckami a speciálními sběrnými boxy na infekční odpad. Užitečným nástrojem je i detektor kovů.

 

 

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/video/?vynechat=120&crc=90d56976c9560dede789cb820ff8afcf ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz