Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Praha 6 ›› Foto a video ›› Videogalerie ›› Dotazník pro člena volební komise ›› detail/podstránka

Videogalerie

Uskutečnilo se: Oblast:

Výpis záznamů 111120 z celkového počtu 165 vyhovujících záznamů.

Dalšího sprejera zadrželi strážníci městské policie

19.04.2016 | Bezpečnost

Jen od začátku letošního roku se pražským strážníkům podařilo zadržet 27 osob podezřelých ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci, jinak také řečeno sprejerů. Všechny osoby předaly policistům.
Během kontrolní činnosti na Smíchovském nádraží si strážníci z Prahy 5 povšimli osoby, která seděla v podřepu před lavičkou vedle terminálu zastávek MHD. Vedle sebe měla nádobu se sprejovou barvou. Kousek od ní hlídka zjistila čerstvě posprejovanou zeď a sloup tramvajových trolejí. Aby strážníci muže nevyplašili, opatrně k němu zezadu přistoupili a vyzvali ho k předložení dokladů. Na dotaz hlídky, zda jsou malby jeho výtvor, šestatřicetiletý muž odpověděl, že ano. Dodal, že si myslil, že se zde sprejovat smí, protože prý daný prostor nikomu nepatří a tudíž to nikomu nevadí. Strážníci muže pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a předali přivolané hlídce Policie ČR.

Pražští strážníci budou mít k dohledu na Vltavě novou loď

13.04.2016 | Bezpečnost

Po obnově vozového parku se pražská městská policie dočkala také nezbytné obnovy své říční flotily. Vedení městské policie se podařilo úspěšně realizovat další veřejnou zakázku, tentokrát na dodávku nového plavidla. 

Zajištění kvalitnějšího a intenzivnějšího výkonu služby, ale i nedobrý stav stávající lodi, to jsou hlavní důvody, proč Městská policie Praha pořídila novou služební loď. Z veřejné zakázky a nabídky dodavatelů bylo vybráno plavidlo, které plně odpovídá potřebám náročné služby strážníků poříčního útvaru. Nově tedy budou strážníci používat loď NORD STAR 28 PATROL o délce 8,3 m, šířce 3,1 m a ponorem 1 metr. Při stanovování požadavků na jednotlivé parametry se vycházelo i z mnohaletých zkušeností jednotlivých strážníků poříčního útvaru. Tento typ plavidla nachází profesionální využití u policejních sborů v rámci Evropské unie i mimo ni. Robustní konstrukce vydrží i méně šetrné zacházení. Dodané plavidlo je vybaveno dvojicí motorů Volvo Penta 220 HP, které dokáží zajistit dostatečný výkon i v případě krizových situací.

Ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster k tomu dodává: „Věřím, že tato nová loď zajistí kvalitnější výkon služby a dohled nad veřejným pořádkem na Vltavě a v přilehlých lokalitách. Strážníci budou tuto novou loď využívat i při součinnostních kontrolách se Státní plavební správou nad nově zavedeným režimem výtlačné plavby.“

Nové služební plavidlo bylo pořízeno na základě veřejné zakázky, kterou si Městská policie Praha realizovala svou vlastní činností, přičemž pořizovací cena včetně příslušenství – polepy, majáky –  činila cca 5 miliónů korun bez DPH.

Státní plavební správa velmi oceňuje vstřícný přístup Útvaru poříčního Městské policie Praha k řešení problematiky plavebního provozu na území hlavního města. Od 1. dubna tohoto roku bude v úsecích s nejintenzivnějším výskytem různorodých sportovních činností a nejsilnějším plavebním provozem na vodní cestě upraven režim plavby, který si vyžádá zvýšení dozorové činnosti. Po vzájemné dohodě se budou na dohledu nad plavebním provozem výrazně podílet právě strážníci městské policie s využitím nového plavidla a budou též organizovány společné hlídky se Státní plavební správou.

Pořízení nového plavidla zcela zapadá do snahy vedení městské policie na obnovu nezbytného technického vybavení, které pražští strážnici používají. Historie poříčního útvaru městské policie se datuje od roku 2003. V současné době zde pracuje celkem 22 strážníků, kteří zajišťují nepřetržitý dohled nad téměř třiceti říčními kilometry Vltavy a také nad jejími břehy. V rámci výkonu své služby strážníci velmi úzce spolupracují s orgány Státní plavební správy, Rybářskou stráží, Povodím Vltavy, Poříčním oddělením PČR a ostatními složkami IZS. Podílejí se také na zajištění bezpečnosti občanů a návštěvníků hlavního města Prahy v rámci několika desítek akcí, které jsou každoročně pořádány přímo na vodním toku, nebo v jeho bezprostředním okolí. „Za dobu existence útvaru zachránili strážníci již 17 lidí, kteří byli bezprostředně ohroženi na životě, a podíleli se ve stovkách případů na pomoci lidem v nouzi,“ dodal Libor Hadrava, radní pro bezpečnost. 

Opilá matka převrátila kočárek s dítětem.

12.04.2016 | Bezpečnost

Další případ opilé matky, která dokonce převrátila kočárek s dítětem, řešili včera večer strážníci z Prahy 5 na Smíchovském nádraží. Případ dále šetří Policie ČR.
Hlídka strážníků z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 5 prováděla včera večer kontrolní činnost na Smíchovském nádraží, kde uviděli zjevně opilou ženu, jak tlačí kočárek a vede velkého psa. Při přejíždění středového pásu na točně autobusů žena neudržela rovnováhu a kočárek s dítětem převrátila na vozovku. Hlídka ihned běžela na místo, aby ženě s převráceným kočárkem pomohla. Při další komunikaci strážníci z matky ucítili alkohol. Po ověření její totožnosti, byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem více než dvě promile. Žena poté na jednoho ze strážníků upadla a obvinila ho, že je opilý. To vyloučila provedená dechová zkouška. Celou věc si k dalšímu opatření převzala Policie ČR.

Rozhovor pro Český rozhlas

11.04.2016 | Bezpečnost

Ředitel pražské městské policie Eduard Šuster v pořadu K věci – rozhovor pro Český rozhlas.

Velikonoce ve znamení řidičů bez oprávnění

29.03.2016 | Bezpečnost

Hned tři případy řidičů-neřidičů řešili během velikonočních svátků pražští strážníci. Na první narazili už ve čtvrtek odpoledne v Praze 5. Ve Velké Chuchli si hlídka strážníků z Prahy 5 všimla vozidla, které vjelo do zákazu vjezdu. Řidič vozidla navíc na výzvu, aby zastavil, zareagoval zcela opačně. Prudce zvýšil rychlost jízdy a snažil se ujet. Nakonec vjel do areálu dostihového závodiště, z vozu vyskočil a snažil se před strážníky utéct, což se mu nepovedlo. Mladý muž u sebe neměl žádné doklady a hlídce strážníků uvedl nepravdivé údaje o své totožnosti. Vydával se za svého bratra. Dále neustále měnil důvody, proč u sebe nemá řidičák a doklady. Jeho skutečnou totožnost zjistila přivolaná hlídka Policie ČR, která také strážníky informovala o tom, že dotyčný pětatřicetiletý muž přišel o řidičský průkaz. Celou věc dořešili strážníci oznámením správnímu orgánu.
Také druhého řidiče bez oprávnění odhalili strážníci z Prahy 5, tentokrát na Smíchovském nádraží, kde řidič porušil zákaz zastavení. Tentokrát se jim ale třiašedesátiletý muž celkem bez okolků přiznal, že řidičský průkaz mu byl zadržen. Celou věc si tak převzala Policie ČR. Na posledního řidiče, který usedl za volant bez oprávnění, narazili strážníci z Modřan dnes ve dvě hodiny ráno na Libuši. Sedmadvacetiletý muž navíc o řidičský průkaz přišel 24. března 2016, kdy nabylo právní moci rozhodnutí o zákazu řízení motorových vozidel, tedy pouhých pět dní předtím, než byl přistižen za volantem. I v tomto případě si věc převzala Policie ČR.

Pražská městská policie představila na tiskové konferenci výsledky své činnosti za loňský rok

14.03.2016 | Bezpečnost

Pražská městská policie představila na tiskové konferenci výsledky své činnosti za loňský rok. Vedle prezentace práce strážníků v oblasti veřejného pořádku, dopravy, taxi služby a dalších, byla zmíněna i personální oblast, včetně té mzdové a samozřejmě došlo i na ekonomické hospodaření organizace.

Na závěr tiskové konference ředitel Eduard Šuster uvedl také nejdůležitější priority pro rok 2016. Souběžně byla také předvedena nová služební vozidla strážníků, a to jak osobní Hyundai, tak minibusy VW Transporter.

110 pražských strážníků v registru dárců dřeně

08.03.2016 | Bezpečnost

Dvacet šest strážníků Městské policie hl. m. Prahy vstoupilo do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Pětadvacet z nich jsou nově nastoupivší strážníci.

Celkově má pražská městská policie již 110 registrovaných dárců kostní dřeně. Většina pražských strážníků, kteří jsou v registru dárců kostní dřeně, pravidelně daruje svou krev a krevní plazmu. Tím jasně dokazují, že krom empatie jsou ochotni pomoci druhým v nouzi.

Poděkování za víčka

08.03.2016 | Bezpečnost

Vážení kolegové a kolegyně, dovolte, abych vám svým jménem, ale především jménem rodiny malého Ondry Duška z Ostrova u Hořic na Jičínsku, všem upřímně poděkoval za účast ve sbírce plastových víček.

Za poměrně krátkou dobu se nám podařilo společnými silami nashromáždit 15 pytlů, které jsme 21. 12. 2015 v dopoledních hodinách odevzdali rodině malého Ondry. Tato obyčejná plastová víčka se v posledních letech stala neobyčejným symbolem naděje a solidarity pro ty, kterým život rozdal špatné karty. Vaším přičiněním jsme se připojili k těm, kterým není osud těchto dětí lhostejný. Letošní sbírka (v pořadí již druhá), mne přesvědčila o tom, že i nadále s vámi mohu počítat i v dalších sbírkách. Protože Lucinka z Hlušovic u Olomouce, ale ani Ondra Dušek nejsou jediní, kteří potřebují naší pomoc.  Radek Krbec OŘ MP Praha 2

Poříční policie

25.02.2016 | Bezpečnost

Už několik let pořádá Útvar poříční MP Praha vždy v únoru cvičení zaměřené na zdokonalení strážníků v záchranářských dovednostech. Na tradičním cvičení s celkem návodným názvem LED spolupracuje s Vodní záchrannou službou a zaměřuje se na záchranu tonoucích pod ledovou plochou.

První nová služební vozidla Hyundai byla slavnostně předána do výkonu služby

11.02.2016 | Bezpečnost

Dnes v dopoledních hodinách proběhlo za účasti zástupců Magistrátu hl. m. Prahy, Městské policie Praha a Hyundai Motors Czech slavnostní předání prvních vozidel Hyundai I30 do výkonu služby.

Strážníci budou nově používat osobní vozidla tovární značky Hyundai i30kombi s benzínovým motorem o objemu 1.6 litru a výkonem 99kW, s automatickou 7-mi stupňovou převodovkou a deklarovanou kombinovanou spotřebou 5.8l/100km. Cena za jedno osobní vozidlo činí bezmála 245 tisíc korun bez DPH.

„Věřím, že tato nová služební vozidla budou dobrými pomocníky pro strážníky, díky kterým bude lépe zajištěna práce strážníků na oznámení občanů na linku tísňového volání,“ řekl Libor Hadrava, Radní pro bezpečnost

Nová služební vozidla jsou vybavena zcela novým výstražným světelným a zvukovým zařízením,  radiostanicemi a kamerovým systémem, který bude monitorovat dění před a za vozidlem. Záznamy z kamer budou následně využívány k řešení případného přestupkového jednání. Celkem tak za jedno vozidlo městská policie zaplatila, včetně doplňkové výbavy a polepů, přibližně 450 tisíc korun včetně DPH. V minulosti se srovnatelné vozy se srovnatelnou výbavou se pořizovaly za zhruba 700 tisíc korun včetně DPH. Na celé dodávce čtyřiceti osobních vozidel nyní městská policie uspořila více jak 10 miliónů korun oproti nákupům v minulosti.

„Jsem velmi rád, že jsme dnes mohli strážníkům předat první nová vozidla do výkonu služby. Zároveň bych rád poděkoval všem, kteří se na celém procesu pořízení nových služebních vozidel podíleli, protože díky nim se nám podařilo zakázku zrealizovat ve velmi krátkém časovém období a za velmi příznivé ceny,“ doplnil Eduard Šuster, ředitel Městské policie Praha.

Prezident společnosti HMCZ Byung Kwon Sir k tomu dodává: „Jsem rád, že si Městská policie Praha vybrala naše kvalitní a bezpečné vozy Hyundai i30. Jsem přesvědčen, že budou dobrým pomocníkem příslušníků Městské policie Praha v jejich záslužné práci."

 

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/video/?vynechat=110&crc=6d5fe7795ef1b0fd17b6cf2ce3d029dc ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz