Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Ptejte se ›› Ptejte se radních ›› detail/podstránka
Ing. Jiří Lála (fotka)
Ing. Jiří Lála
vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře místostarosta
» Doprava

Otázky a odpovědi

Téma: Doprava


Dobry den,

Chysta se revitalizace usekunRadimovy ulice a to zejmena od obchod Billa nahoru smerem k nemocnici. Citelne zde chybi aktivni prvky, ktere prispeji ke zpomaleni dopravy (retardery nebo lepe mereny usek). Umisteni agendy dopravnich vozidel rovnez shledavam jako velmi nestastne a nove navrzena parkovaci mista nelogicky zuzujici komunikaci pak dokonce za nebezpecna. Tedy dotaz je zda se neco chysta a pokud anomv jakem rozsahu a s jakym terminem realizace.

S pozdravem

Michal Siller

[03.03.2020] nová otázka Michal Siller

Vážený pane,

správce komunikace zahájil projektovou přípravu s tím, že zatím nebyla představena budoucí podoba, resp. nebyli jsme zatím přizváni na jednání k této ulici. Nicméně se předpokládá celková úprava dopravního prostoru včetně prvků zklidnění dopravy a odstranění potenciálně nebezpečných míst. Úsek Stamicova - Sartoriova je součástí. Vzhledem k tomu, že v této ulici projevili svůj zájem o obnovu sítí správci podzemních vedení, konkrétně vody a plynu, bude realizace časově náročnější . Předpokládané termíny jsou 2022-2023 obnova vodovodu a plynovodu, následně realizace povrchů.

s pozdravem

Jiří Lála

[21.05.2020]

Dobrý den,

bylo by prosím možné z důvodu zajištění bezpečnosti cestování tramvají č. 22 pro obyvatele Prahy 6 (a tudíž i Prahy 1) dohodnout zřízení jedné turistické tramvajové linky? Uvolňují se naše hranice a nás tak čeká opět cestování z centra na Hrad v tramvajích, přeplněných skupinami zahraničních turistů.
Což linka 23 s trasou Karlovo náměstí - Malovanka?
Děkuji alespoň za zvážení návrhu.

[11.05.2020] nová otázka Alena Dimitriou

Vážená paní,
o rozsahu provozu a dalších parametrech MHD rozhoduje výhradně hlavní město, které pro výkon uvedené agendy zřídilo organizaci ROPID (Rytířská 10, 110 00 Praha 1).
K meritu dotazu si dovolujeme poznamenat:
Je nespornou skutečností, že za běžného provozu a zejména v turistické sezóně je linka 22 enormně využívána jak obyvateli města, tak turisty. Již před časem byla proto tato linka zařazena mezi tzv. páteřní linky, na nichž je v převážné části trati uplatněn poloviční interval. Linka 23, na kterou se dotazujete, linku 22 v úseku I.P. Pavlova – Malovanka posiluje a je v daném úseku vedena po identické trase. V současné době je provoz na lince dočasně zastaven, s ohledem na značný propad přepravní poptávky ze strany cestující veřejnosti (omezená hybnost obyvatel hl. města, uzavření škol). Prakticky umrtven je prozatím i turistický ruch (uzavření hranic a další dočasná opatření). Datum obnovení provozu na lince 23 nebylo prozatím sděleno.
K cestám na Pražský hrad je možné (v nepracovních dnech) využít i tzv. historickou linku 41, kde ale neplatí běžné jízdenky a (mírně zvýšené) jízdné se hradí průvodčímu v hotovosti.
Zavedení další linky do oblasti Pražského hradu se – dle našich informací – tč. nepřipravuje.
Lze vypozorovat, že skupiny turistů často přeplňují soupravy linky 22, pravděpodobně i následkem toho, že jejich „bedekry“ tuto variantu uvádějí jako jedinou pro cestu na Pražský hrad. Tady lze než apelovat na tuzemské průvodce turistických skupin, aby podávali svým klientům relevantní údaje i o možnostech, jak do oblasti Pražského hradu optimálně cestovat.

S pozdravem

Jiří Lála

[18.05.2020]

Dobrý den pane inženýre,
ptám se,
proč radnice zřídila z Ořechovky odstavné parkoviště pro Prahu západ a Kladno? Nelze parkovat u vlastního domu, je mnohdy zcela znemožněn výjezd nebo vjezd do vlastní garáže!
S pozdravem Ivana Kleinbergová

[15.05.2020] nová otázka Ivana Kleinbergová

Vážená paní magistro,

i my jsme předpokládali zavedení ZPS v průběhu jara, ale sešly se 2 negativní faktory - jak správně píšete, prioritně jde o Covid-19 a také obstrukce ze strany obyvatel Ořechovky v případě potvrzení směrnosti ulic (ta je dosud stanovena formou přechodné úpravy a na základě provizorní úpravy nemůžeme projednávat trvalou úpravu parkování). 5 obyvatel (3 domácnosti) nařklo celou Radnici z podjatosti, takže jsme dlouho nemohli činit žádné kroky v tomto řízení a zatímco 2 podjatosti byly vyřízeny, ta třetí se na Magistrátě zdržela. Nicméně už i o té poslední bylo rozhodnuto a nyní dobíhá kolečko posloupnosti (MHMP rozhodl o starostovi, ten o tajemníkovi, ten o vedoucí odboru, ta o vedoucím oddělení a ten o referentovi). Nyní tedy ODŽP připravuje finální opatření obecné povahy, kterým se stanoví definitivní směrnost ulic, které by snad mohlo být do konce května (jak doufám). Pak tedy začne projednávání ZPS, což je záležitost na cca 3 měsíce, takže jsme někde v září. Pokud však někteří Vaši sousedé budou nadále urputní a dají OOP na směrnost k soudu (učinili tak zpětně i u opatření z roku 2015), nevím co bude dál. V záloze máme, že do sporných ulic ZPS parkování vůbec nedáme (budou však uvnitř zóny zákazu stání, takže tam nebude smět parkovat nikdo), ale to bude generovat další obtíže, takže do takového řešení se mi příliš nechce.

S pozdravem

Jiří Lála

[18.05.2020]

Vážený pane inženýre,

V poměrně frekventované ulici Šárecká je v úseku cca 200m od odbočky z ulice Evropská povrch vozovky tvořen kočičími hlavami, ve zbytku ulice je povrch asfaltový. Tento zmíněný úsek zatěžuje několik okolních residenčních domů (2 domy přímo v ulici Šárecká, další v okolních ulicích Na Vlčovce a Mydlářka) významně zvýšenou hlukovou zátěží.

Ptám se, zda byl projednáván návrh k rekonstrukci povrchu vozovky v tomto úseku, jako prostředek ke snížení hlučnosti, namísto současného zcela nerespektovaného a nefungujícího omezení rychlosti na 30 km/h.

Děkuji
Jan Tomis

[08.05.2020] nová otázka MUDr. Jan Tomis

Vážený pane doktore,

rekonstrukce byla plánována, ale v současné době se projednává celková rekonstrukce ulice Šárecké, v plné její délce. To je sice dobrá zpráva, ale je to časově náročnější, protože tato ulice prochází různými profily, ale musely se řešit dílčí problémy a požadavky všech dotčených orgánů po celé délce. Vzhledem k tomu, že by letos mohlo být konečně vydáno stavební povolení, kompletní rekonstrukce by mohla začít v příštím roce, kdy je průběžně ještě nutno tuto akci koordinovat s rekonstrukcemi inženýrských sítí, ale pevně věřím, že to realizaci již výrazně časově neovlivní.

S pozdravem

Jiří Lála

[10.05.2020]

Dobrý den
Dotaz na parkování v modrých zónách
Rozmohl se nešvar parkování vozidel po 18.hodině do dalšího dne bez patřičného povolení. Jsou to různá dodávková auta všech velikostí někdy i s firemními nápisy a pod.a samozřejmě i osobní vozy.V ulici Boučkova i Brunclíkova je problém ve večerních hodinách zaparkovat. Nemá význam se odvolávat na MP ale nabízí se řešení prodloužit měření vozy Eltodo do 22 hodin místo stávajích 19. hod. kdy je téměř 100% záruka že po 18.hod. mohu parkovat bez postihu.

Děkuji za odpověďˇ

S pozdravem

Jaroslav Bruder

[05.03.2020] nová otázka Jaroslav Bruder

Vážený pane Brudere,

nevím, kde berete jistotu, že Vámi zmiňovaná vozidla nemají parkovací oprávnění do zón placeného stání.
Zároveň nevím, od koho máte informaci, že monitorovací vozidla ukončují svůj provoz v 19 hodin.

Pro úplnost uvádím, že dle statistických údajů poskytovaných TSK Praha a.s. je ve zmíněných ulicích noční respektovanost přes 90% (v měsíci Březnu kdy jste Váš původní dotaz zasílal), což dokládáme přiloženým výřezem ze zmiňovaných dat, který Vám byl zaslán s odpovědí přímo e-mailem.

Závěrem ještě dodávám, že jsme si nechali zkontrolovat ještě tzv. domicil, tedy vzdálenost bydliště osob od zaparkovaných vozů a mohu s jistotou potvrdit, že většina vozidel, která parkují přes noc je místních rezidentů se vzdálenosti bydliště v okruhu do 500 metrů od zaparkovaného vozu.

Pokud máte i přes výše uvedené podezření na neoprávněně parkující vozidla je Vaší jedinou možností přivolání hlídky Městské policie.


S pozdravem

Jiří Lála

[06.05.2020]

Dobrý den,
Zaujala mě opětovná oprava Patočkovy ulice - dle TSK:

od 17. 11. 2018 9:32:00 do 30. 6. 2020 18:00:00
ulice Patočkova, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou, Praha 6, práce na inženýrských sítích, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, obnova vodovodních řádů.

od 27. 1. 2020 0:00:00 do 30. 6. 2020 23:59:00
ulice Patočkova, Praha 6, Praha, práce na inženýrských sítích, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, rekonstrukce zděné kanalizační stoky-zábor části jizdních pruhů ve směru do centra dle postupu prací, doprava vedena po zbylé části komunikace v jednom jízdním pruhu.

od 3. 3. 2020 10:00:00 do 7. 5. 2020 18:00:00
ulice Patočkova, Bělohorská, směr z centra, úsek Břevnovská - 8.listopadu, Praha 6, práce na inženýrských sítích, pravý jízdní pruh uzavřen, pokládky kabelu kVN, zábor části pravého jízdního pruhu a přilehlého chodníku ve směru z centra, doprava vedena po zbylé části komunikace v jednom jízdním pruhu, pěší provoz veden ve vyznačeném koridoru.

Už v předchozích letech byla ulice Patočkova opravována, uzavírána a omezována četně a opakovaně. Ulice Patočkova je od otevření TKB přetížena neustále i bez uzavírek (pokud takový okamžik vůbec kdy nastal...).

Vrátíme se někdy ke stavu obyčejných zácp bez zúžení, způsobených pouze každodenním omezením vjezdu do TKB, nebo vyhlásil magistrát Praze 6 válku, a nechá Patočkovu opravovat už nastálo?

S úctou,
Ondřej Kruml

[05.05.2020] nová otázka Ondřej Kruml

Vážený pane Krumle,
především mi dovolte konstatovat, že místní komunikace I. třídy jsou v přímé správě hlavního města. Jednotlivá opatření pak – na základě požadavků správců inženýrských sítí – povoluje Odbor pozemních komunikací a drah MHMP. Veškeré akce s dopadem na veřejnou dopravu jsou příslušní investoři povinni nahlásit v předstihu uvedenému odboru a ten, po projednání s tzv. neopomenutelnými subjekty (Policie ČR, DPP, apod.), sestaví celoroční plán velkých výluk a uzavírek, tak, aby náhodná kumulace vzájemně se ovlivňujících akcí neochromila dopravu v určité oblasti.
Na základě dlouhodobých požadavků (stížností) občanů z Patočkovy ulice byl hlavním městem (a správcem komunikace – TSK hl.m. Prahy a.s.) akceptován náš požadavek na položení tzv. tichého asfaltu, který podstatně tlumí hluk, vznikající pojezdem motorovými vozidly. Právě hluk je totiž faktorem, na který si tamní občané převážně stěžují. Aplikace „tichého asfaltu“ je finančně mnohem náročnější a proto bylo nezbytné v první fázi naplánovat a postupně realizovat veškeré opravy a modernizace všech inženýrských sítí; teprve následně bude na vozovku položena vrstva „tichého asfaltu“, s oprávněným očekáváním, že v nejbližších letech k narušení pojížděné vrstvy nedojde.

S pozdravem

Jiří Lála

[06.05.2020]

Platíme roční poplatek za modré zony. Nyní mi před domem smí parkovat každý. Navíc zde jezdí auto Vegacomu a volná parkovací místa zveřejňuje na webu. K dovršení nepříjemné situace zabrala parkovací místa před domem na šest týdnů Česká televize. Je zabírání míst pro ČT také součást nouzových opatření? Ptám se Za SVJ Za vokovickou vozovnou.

[08.04.2020] nová otázka Ing Jiří Neumann

Vážený pane inženýre,
je skutečností, že vláda rozhodla o pozastavení platnosti modrých zón (ZPS), zatím do 30. dubna tr. Zda bude tento termín dále prodloužen, nám není v této chvíli známo. Důvody tohoto opatření jsou – předpokládáme – každému zřejmé. O tuto dobu Vám také bude prodloužena platnost oprávnění.
Natáčení pořadu České televize se současnou situací nijak nesouvisí. Natáčení probíhá v jednom z bytů v ul. Za Vokovickou vozovnou a vyparkovaná plocha slouží pouze k parkování nezbytné techniky produkce. Natáčení sice probíhá (formálně) 6 týdnů, ale pouze vždy v pondělí a úterý. Po zbytek týdne jsou parkovací hrany volné. Prvním dnem natáčení je 14. duben, posledním dnem pak 19. květen.

S pozdravem

Jiří Lála

[22.04.2020]

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli plánujete v dohledné době rozšiřování modrých zón na Hanspaulce, konkrétně v ulici Na Kodymce. Bohužel se z naší části ulice (uprostřed je parčík) stalo veřejné parkoviště. Nejen že tu parkují řidiči, kteří zde odloží vůz přes den, ale také zde parkují řidiči, z míst kde byly zavedeny modré zóny a svá vozidla zde nechají odstavená třeba celý měsíc, aniž by s ním poodjeli. Já osobně si parkovné na Praze 6 platím, ač nemusím, a když přijedu domu nemám, kde zaparkovat, díky občanům, kteří chtějí ušetřit. Bohužel jste díky svému rozhodnutí zavést modré zóny pouze v části Hanspaulky způsobili, že z rezidenční vilové čtvrti se stalo veřejné parkoviště. Je možná nějaká náprava v co nejkratší době? Děkuji za odpověď Urbanová

[09.03.2020] nová otázka Mgr. Iveta Urbanová

Vážená paní Urbanová,
již po zavedení ZPS v srpnu 2017 se ukázalo, že návštěvnické parkování se z vymezených oblastí přesune za jejich hranice a možnosti parkování rezidentů se tím zhorší. Proto se městská část rozhodla zavést ZPS na celém území. S naším požadavkem však nesouhlasil zřizovatel ZPS, kterým je hl.m. Praha a proto bylo přistoupeno k dílčímu rozšiřování v následujících letech, naposledy v listopadu 2019. O další rozšíření zón placeného stání právě v oblasti Hanspaulky jsme opětovně požádali počátkem tohoto roku a očekáváme zprovoznění ZPS v těchto velmi zatížených místech v podzimních měsících tohoto roku.

S pozdravem

Jiří Lála

[09.03.2020]

Rád bych se zeptal jak to bude s rozšiřováním modrých zón v oblasti Hanspaulky. Současné řešení zón které bylo spuštěno 18.11. je naprosto nevyhovující. Udělat modré zony na polovině území které má historické hranice a logické návaznosti jen čarou na mapě mi přijde neuvážené. Chápal bych zóny buď na celém území Hanspaulky anebo alespoň v okolí zastávek autobusů, ale současné řešení rozděluje čtvrť i její obyvatele. Děkuji předem za odpověď.

[29.02.2020] nová otázka Martin Duraj

Vážený pane Duraji,
už po zavedení ZPS v srpnu 2017 se ukázalo, že návštěvnické parkování se z vymezených oblastí přesune za jejich hranice a možnosti parkování rezidentů se tím zhorší. Proto se městská část rozhodla zavést ZPS na celém území. S naším požadavkem však nesouhlasil zřizovatel ZPS, kterým je hl.m. Praha a proto bylo přistoupeno k dílčímu rozšiřování v následujících letech, naposledy v listopadu 2019. O další rozšíření zón placeného stání v oblasti Hanspalky jsme opětovně požádali počátkem tohoto roku a očekáváme zprovoznění ZPS v těchto velmi zatížených místech v podzimních měsících tohoto roku.

S pozdravem

Jiří Lála

[09.03.2020]

Děkuji za Váš čas a odpověď, pane Lálo,
vážím si Vaší iniciativy a příslibu průzkumu, který jistě přinese zneklidňující zprávu o dopravní situaci nejen v bočních ulicích, jako jsou např. Koulova či Generála Píky. Nicméně po souboru Vašich argumentů, které hovoří v neprospěch zjednosměrnění ulice Koulova, zůstávám nadále skeptikem.
Ovšem vězte, že podobně frustrující jako míra provozu v naší ulici je téměř absolutní nedodržování předepsané maximální rychlosti, čímž se vracím k bodu 2 mého původního e-mailu. Čím větší rychlost vozidla, tím více hluku a stresu, to je myslím jasné. Minulou sobotu jsem se vracel z procházky po Pražském hradě někdy v popoledních hodinách cvičně ulicí Generála Píky, která také nese nepřehlédnutelné značení Zóny 30. Během nějakých 15 minut co jsem sledoval radar na měření rychlosti umístěný asi v polovině ulice, mohlo projet řekněme 30 aut. Jejich rychlost se pohybovala v rozmezí 43 – 66 km/hod.! Absolutní většina jela s úsměvem přes 50 km/hod. Je možné, že povznášející nálada víkendu dává řidičům křídla, protože trend znásobeného ignorování maximální rychlosti v sobotu a v neděli platí rozhodně i v ulici Koulova.
Pane Lálo, nyní předbíhám, ale prosím:
Pokud bychom se snad měli dopracovat k závěru, že pohříchu neexistují žádné prostředky, jak českého řidiče přimět k dodržování předpisů a respektu k druhým, prosím tedy o nahrazení značky Zóna 30 v Koulově značkou Maximální povolená rychlost 70 km/hod. Jen tehdy se budu totiž moci těšit z toho, že již téměř všichni jezdí dle pravidel silničního provozu…
Viktor Pospíšil

[12.02.2020] nová otázka Viktor Pospíšil

Vážený pane Pospíšile,

jak jsem Vám již psal minule, nic není tak černobílé a je třeba záměr prověřit, abychom se například nedočkali zvýšení provozu u MŠ Čínská. Proto byl zadán průzkum, který prověří možné dopady zjednosměrnění ulice Koulova. Váš podnět byl předběžně diskutován na poslední komisi dopravy při Radě MČ Praha 6, kde se nesetkal se zásadním nesouhlasem (zápis si můžete přečíst zde: www.praha6.cz Na dalším zasedání bychom měli mít na stole materiál, z něhož budeme dále vycházet a osobně se domnívám, že Vašemu požadavku vyhovíme.

S pozdravem

Jiri Lala

[09.03.2020]

 


ZPĚT na seznam skupin otázekpřidat NOVOU otázku do tohoto tématu© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/otazky/list.php?ID=57 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz