Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nápad pro Šestku ›› detail/podstránka

Nápad pro Šestku

náhled souboru

Projekt Nápad pro Šestku je projektem participativního rozpočtování v Praze 6. Participativní rozpočtování je odlišný způsob hospodaření s veřejnými výdaji, který umožňuje veřejnosti ovlivňovat použití těchto zdrojů a stanovovat priority rozpočtové politiky.
Participativní rozpočtování představuje aktivní začleňování občanů do politického rozhodování na lokální úrovni a tím se do plánů rozvoje města včlení aktuální potřeby obyvatel. V neposlední řadě dává obyvatelům možnost nahlédnout do fungování radnic a do správy města.

MČ Praha 6 se v tomto roce společně s dalšími 13 městskými částmi zapojila do dvouletého programu organizovaného IPR Praha. Program „Koordinátoři participativního plánování“ zaštiťuje Magistrát hl. města Prahy a jeho hlavním cílem je podpora a rozvíjení participace v jednotlivých městských částech. Přesto, že je v MČ Praha 6 již tři roky realizován participativní projekt Nápad pro Šestku, vnímá rada MČ Praha 6, která zapojení do projektu schválila usnesením č. 1539/20 ze dne 9. 6. 2020, program „Koordinátoři participativního plánování“ jako příležitost pro upevnění a rozšíření participačních projektů v naší městské části. Rada MČ Praha 6 vidí v tomto programu příležitost pro získání nových poznatků, příkladů dobré praxe a vhledu do nových participačních postupů jako nástroje pro zlepšení komunikace potřeb občanů.

Zároveň s tímto programem pokračují po přestávce způsobené pandemií COVID-19 přípravy pro vyhlášení dalšího ročníku Nápad pro Šestku 2021.

Aktuální a podrobné informace o projektech najdete na webových stránkách www.napadprosestku.cz  a na facebookové stránce Nápad pro Šestku.

 

Další informace:© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/napadprosestku ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz