Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 701720 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruparkování vozidel
Dobrý den, 

všichni obyvatelé ulice U Ladronky jsou rádi, že Městská část Prahy 6 uvolnila jistě nemalé investice na rekonstrukci jmenované ulice a přilehlých chodníků. 

Dnes proběhlo v ulici U Ladronky blokové čištění ulice a od rána do 15 hod. byl v ulici zákaz zastavení. 

To ovšem neodradilo bezohlednou řidičku tohoto vozu, aby si nezaparkovala přímo před domem kde bydlí - U Ladronky 30, aby náhodou nemusela udělat několik zbytečných kroků navíc. 

Vozidlo přistavila na travnatý pás až asi kolem 10 hod. a stojí tam stále. Ostatní řidiči zavážejí svá auta do jiných ulic, ale né ti vychytralí. 

Myslím že na travnatém pásu se nesmí parkovat, ať se uklízí, nebo ne !

oznámeno: 28.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
29.08.2018 » 10:24 • V takovém případě Vás poprosíme, abyste kontaktovali bezplatnou linku č. 156 Městské policie, která může na místě udělit neukázněnému řidiči pokutu.
náhled souborunatření zábradlí, příp. oprava povrchu cesty
Dobrý den,  

Chtěla bych prosím upozornit na neutěšený stav cesty (i zábradlí) vedoucí od Stanice techniků do bytové oblasti Podbaba (ulice Lindleyova). – viz přiložené foto. 

Zábradlí je prosím opravdu neutěšeně nenatřené, povrch cesty nerovný. Jedná se o velmi úzkou, přitom hojně využívanou cestu vedoucí od hustě obydlené zástavby. Chápu, že oprava povrchu cesty je poněkud nákladnější a je třeba ji plánovat, ale věřím, že natření zábradlí je organizačně snadné a nepříliš nákladné, proto prosím o zvážení, zda by bylo možno opravit v co nejbližší době.  

Výhledově by opravu povrchu cesty jistě ocenili všichni obyvatelé Podbaby, především pak maminky s kočárky a děti na odrážedlech apod. 

Moc předem děkuji, že se mojí výzvou budete zabývat. 

S pozdravem 

K. D.

oznámeno: 28.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
31.08.2018 » 10:03 • Vážená paní D., o cestě vím a její rekonstrukci jsem již řešil. Sám tam často chodím, protože bydlím na Paťance. Kromě šíleného stavu povrchu mi přijde velmi nebezpečné i řídké, byť pevné, zábradlí nad vysokou opěrnou stěnou ke Kauflandu. Vždy jsem se bál, aby mi tam dítě nepropadlo. Věc je trochu složitější - jedná se o majetek ČVUT, chodník patří k sousednímu objektu laboratoří za plotem. Od ČVUT máme souhlas s rekonstrukcí. Chtěl jsem využít přítomnosti stavby poslední etapy Sladoven a obrátil se na developera s žádostí, aby chodník zrekonstruoval. Toto mi bylo přislíbeno a přestože se věc malinko zadrhnula s stavba je v podstatě hotova, byl jsem minulý týden ujištěn, že příslib platí. Nedovedu Vám tedy dnes říci kdy přesně, ale chodník se rekonstruovat snad bude. Pokud by přeci jen nevyšel můj plán s využitím developera, museli bychom nárokovat rekonstrukci po vlastníkovi, tedy ČVUT. Městská část bohužel nemůže investovat své prostředky do jiných než obecních pozemků. Snad jsem Vám odpověděl. Budu doufat v brzkou nápravu. Ing. arch. Martin Polách, zástupce starosty
náhled souboruznaceni
Dobry den, 

reaguji na podnet od pana/pani MB - pred Pyramidou ta znacka opravdu zmizela, ale v ulici Za Strahovem (viz foto v puvodnim prispevku) byla jeste vcera. Asi na ni zapomneli. 

S pozdravem, 

E. M.

značení
Dobry den,
v ulici Za Strahovem a Belohorska (pred hotelem Pyramida) v Praze 6 zustalo znaceni o neprujezdnosti ulice Belohorska.To znaceni je zavadejici,ulice je jiz davno prujezdna.Prosim o predani majiteli znaceni.
Dekuji.
MB

oznámeno:
20.08.2018
stav: vyřešeno
postup řešení:
21.08.2018 » 21:15 • Dle sdělení zhotovitele, dopravní značení je odstraněno.

oznámeno: 28.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
29.08.2018 » 16:45 • Dobrý den, děkujeme za upozornění. Obratem byl vyzván zhotovitel stavby o zajištění odstranění dopravní značky.
náhled souboruNetřídění odpadu
Dobrý den, proč nikdo neřeší netřídění odpadů podnikatelských subjektů? Jako ukázku zasílám jednoho z řetězců na Vítězném náměstí. Bohužel i "nóbl" restaurace nechávají např. papírové krabice a láhve od vína odvážet v rámci směsného odpadu...
Děkuji
J. P.

oznámeno: 27.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.09.2018 » 13:20 • Úřad m.č. Praha 6, Odbor dopravy a životního prostředí, odd. správních činnosti, jako věcně a místně příslušný orgán veřejné správy v oblasti odpadového hospodářství podle ustanovení § 71 písm. k) a dále podle ustanovení § 79 odst. 1 písm. i) zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, v platném znění, provedl kontrolu provozovny BAGETERIE BOULEVARD, Vítězné náměstí, Praha 6, kde bylo zjištěno, že provozovna odpady třídí, odpady každý den ráno odváží svozová společnost AVE CZ odpadové hospodářství, provozovna doložila roční hlášení odpadů, kde je uvedeno, kolik odpadů je z provozovny odváženo, dále provozovna přislíbila ještě rozšíření třídění odpadů o gastro nádobu. V uvedený den 27.08.2018 (viz fotodokumentace) nedošlo k odvozu odpadu z důvodu problémů, poruchy s vozidlem svozové společnosti.
náhled souboruv ul. U Ladronky se asi zapomnělo na vysetí trávníku do zeleného pásu
Dobrý den, při rekonstrukci chodníku v ul. U Ladronky se asi zapomnělo na vysetí trávníku do zeleného pásu, nebo nyní je standardem výsadba plevele, který má už výšku kolem metru?

oznámeno: 26.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruzábradlí v Kocourově ulici, zábradlí mezí ulicemi Vodňanského a Hošťálkova
Dobrý den, před třemi měsíci se konečně začalo natírat zábradlí v Kocourově ulici, avšak od té doby zůstalo jen u základové barvy. Kdy  bude nátěr dokončen i vrchní barvou? Jinak na zábradlí mezí ulicemi Vodňanského a Hošťálkova se na nátěr nedostalo vůbec. Děkuji R.H.

oznámeno: 26.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.08.2018 » 08:16 • Technická správa komunikací a.s. samozřejmě s finální úpravou zábradlí počítá, přesný termín však prozatím není znám.
náhled souboruMMS, Rozbitý chodník ulice České družiny
Rozbitý chodník ulice České družiny (kousek od křižovatky s u. Velvarskou). Děkuji. PC

oznámeno: 25.08.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
27.08.2018 » 09:55 • Předáno majetkovému správci komunikací.
náhled souboruProsba o umístění odpadkového koše
Dobrý den,

prosím o umístění odpadkového koše k ohništi u přilehlého lesíku. Lidé zde pobývají a nemají kam dávat odpadky, které na místě zůstávají pohozené.
K místu vede příjezdová cesta z ulice Na Krutci, takže ani s vyvážením odpadků by neměl být problém.
Zde posílám přesné souřadnice místa:

Zeměpisná šířka - 50,1013
Zeměpisná délka - 14,3525

Děkuji.
J. Z.

oznámeno: 24.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.03.2019 » 17:05 • Dobrý den, pozemek, který uvádíte, není ve vlastnictví ani správě MČ Praha 6, ale Magistrátu hl.m. Prahy. Proto je třeba obrátit se s požadavkem tam - odbor ochrany prostředí, oddělení péče o zeleň, vedoucí Ing. Dan Frantík ( ).
náhled souboruPřed Penny marketem v Terronske poničen strom
Dobrý den, 

Prosim strom ošetřit a s marketem domluvit aby se neopakovalo. Strom je vzrostly a způsobena je značná finanční škoda. 

Diky W.

oznámeno: 24.08.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
27.08.2018 » 08:28 • Postoupeno správci stromořadí.
náhled souboruNefunkční lampa před Kafkova 45

oznámeno: 23.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.08.2018 » 09:50 • Děkujeme za nahlášení. Pro snažší určení prosím uvádějte šestimístné číslo lampy. Závada byla předána správci Technologie hl.m. Prahy.
náhled souboruPoškozená lavička
U zadního štítu domu Kamerunská 607/1 Praha 6 je poškozená lavička.
 J. K.

oznámeno: 23.08.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
11.09.2018 » 08:04 • Dobrý den, Váš požadavek na opravu lavičky byl zadán dodavateli k provedení.
náhled souboruSlepá ulice
na Dědině na kopci mezi ulicemi Šmolíkova a Ciolkovského. 

                                                                                                            JZ

oznámeno: 21.08.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNa sídlišti Dědina
je mezi domy spousta suchých stromů určitě nejméně už od loňska. Není tedy na vině letošní sucho, ale firma, která má zeleň na starosti, nestíhá! 

                                          JZ

oznámeno: 21.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.09.2018 » 08:59 • Dobrý den, všechny suché stromy budou odstraněné během podzimu.
náhled souboruLouže u zastávky Červený vrch
Louže vzniká po výstavbě bezbarierové rampy - rychloakce před minulými komunálními volbami - tedy již skoro 4 roky, několikrát byla přislíbena náprava. 

Děkuji 

J. D.

oznámeno: 21.08.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
26.03.2019 » 10:04 • Předáno majetkovému správci komunikací.
26.03.2019 » 13:53 • Úprava odvodnění je připravována správcem komunikace,termín byl již několikrát urgován.
náhled souboruNové místo vzniku nelegálních grafiti
Ulice Ke Dvoru.  

× 

I když zeď zřejmě není v kompetenci Prahy 6, bylo by dobré domluvit s majitelem odstranění, nebo se bude nešvar dále rozšiřovat. Za poslední 2 dny 3 nová grafiti. 

Děkuji

oznámeno: 21.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
26.03.2019 » 10:05 • Městská část zajišťuje odstranění graffiti tvorby pouze na nemovitostech zapojených do programu graffiti,
náhled souboruDlažba v křižovatce ulic: Patočkova / Milady Horákové X U Brusnice
Dobrý den. 

 

Prosím o zvážení, zda by v rámci dokončení právě probíhající výměny povrchů v ulici Patočkova / Milady Horákové směrem do centra, bylo ještě možné vyměnit alespoň v ose piktokoridoru, dlažbu za asfalt v prostorách křižovatky s ulicí U Brusnice. 

Kostky tam rozhodně nejsou ve vhodném stavu pro bezpečnou jízdu na kole (různé výšky jednotlivých kostek, významné výškové rozdíly mezi jednotlivými kostkami a tramvajovými kolejnicemi, velké mezery stahující do jezdce do jiného směru). 

 

Každopádně díky za jakékoli nové asfalty, bude to super (tam kde to bude). 

 

Výměna povrchu by za asfalt by cyklistům velmi usnadnila nejen průjezd rovně, ale i odbočení vpravo do ulice U Brusnice. (Nevhodný sklon vzhledem k náklonu jezdce vpravo při odbočení, shoda se směrem spár kostek, shoda se směrem žlábkové kolejnice).  

Nově namalovaný cyklo-pikto-koridor (bohužel, stejně jako mnohde jinde) povede řidiče aut k mylné domněnce, že toto je jediná možná stopa kudy cyklista křižovatkou pojede a tak jsou překvapeni, když cyklista zvolí odlišnou stopu průjezdu..., ten tak však učiní proto, že nechce prorazit svá kola o z dlažby vyčuhující kolejnici... (aby nevyčuhovala, když je to přesně v ose průjezdu pravých kol těžkých vozidel jedoucích v pravém pruhu...). Stačí se tedy soustředit na překonání hran kolejnic a né se u toho ještě rozvibrovat dlažbou, kdy každá kostka je jinak vysoko... 

Banální / elementární bezpečnost provozu danou hladšími a snadněji čitelnými povrchy nikdy nenahradí sebevětší množství čar, pruhů, piktokoridorů, značek či dalších omezení... 

 

V.Š. (chodec, cyklista, řidič, rodák a obyvatel Prahy 6)

oznámeno: 20.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
27.08.2018 » 09:52 • Vyjádření majetkového správce: Součástí rekonstrukce komunikace Patočkova v úseku U Brusnice – Střešovická, není výměna dlažby mezi kolejemi v křižovatce Patočkova x U Brusnice. Stavba je provedena dle platného stavebního povolení a dopravní značení je odsouhlaseno MHMP ODA. Dlažba je součástí tramvajové tratě a Dopravní podnik při projednávání trval na zachování dlažby. Z tohoto důvodu bohužel nemůže být nahrazena asfaltovým povrchem.
náhled souboruznačení
Dobry den,
v ulici Za Strahovem a Belohorska (pred hotelem Pyramida) v Praze 6 zustalo znaceni o neprujezdnosti ulice Belohorska.To znaceni je zavadejici,ulice je jiz davno prujezdna.Prosim o predani majiteli znaceni.
Dekuji.
MB

oznámeno: 20.08.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
21.08.2018 » 21:15 • Dle sdělení zhotovitele, dopravní značení je odstraněno.
náhled souboruDětské hřiště Nebušice - vstup do parku Divoká Šárka
Dobrý den - na tomto opravdu exponovaném hřišti už nezbylo nic k hraní, pouze houpačky a dřevěné teepee. Kdo máme děti, které se ještě neumí houpat, není pro ně jediná možnost na hraní, žádná skluzavka ani pískoviště. Je to tam opravdu smutné. 

Byla tam skluzavka, ta ale ztrouchnivěla a nová se nedodala. Bylo by možné něco pro menší dětičky dodat, aspoň tu skluzavkou? Děkuji za zohlednění situace. 

PS - plastový domeček tam dodala jedna rodina nikoli Praha 6 

Hezky den, B. N.

oznámeno: 18.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
26.03.2019 » 13:34 • Zmíněné DH není ve správě ani majetku ÚMČ Praha 6.
náhled souboruČerná skládka v ulici Netřebská mezi křižovatkami s ulicemi Hořelická a Na Jivinách
Dobrý den, 

Žádám o úklid černé skládky která se nachází po obou stránách ulice Netřebská mezi křižovatkami s ulicemi Hořelická a Na Jivinách. Evidnetně se zde vrší odpad který nepřijme nedaleký sběrný dvůr v Unhošťské. 

Jedná se již o několik let neřešený problém na který již bylo v minulosti obyvateli několikrát upozorňováno. Chápu, že odpad neleží bezprostředně na pozemcích města, jelikož se ale jedná prakticky o jedinou přístupovou komunikaci po které denně musí jezdit a chodit všichni obyvatelé části Prahy 6 - Jiviny domnívám se, že by se Praha 6 měla problému konečně postavit čelem a sjednat rychlou nápravu, v opačném případě jsem již rozhodnut problém dále medializovat. 

Přesné umístění největšího množství odpadu naleznete zde:

https://www.mapy.cz/s/2XT3R

 

Odpad a sutiny se nachází ale prakticky po celé délce ulice. Fotografie naleznete v příoze.  

Děkuji za vyřízení. S pozdravem, 

A. P.

oznámeno: 18.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOpakovaná žádost o zařazení sídliště Dědina do modrých parkovacích zón
Dobrý den, 

chtěl bych touto cestou opakovaně požádat o urychlené zařazení celého sídliště Dědina do modrých parkovacích zón. Situace s parkováním je zde již zcela neúnosná. U pošty ani nákupního centra už není ve všední možné zaparkovat vůbec, o parkování u obytných domů ani nemluvě. Nejen že zde své vozy parkují obyvatelé Středočeského kraje (z nichž mnozí ani neumějí nebo nechtějí obsadit svým vozem pouze jedno parkovací místo) a dlouhodobě zde nechávají stát auta i lidé, kteří někam letí letadlem, ale novým trendem je to, že si z našeho sídliště firmy dělají odstavné parkoviště pro své služební vozy. 

Prosím, udělejte s tím už něco! (A pokud možno už něco více než je konstatování že zařazení ploch do modrých zón je legislativně zdlouhavý proces.) 

S pozdravem 

M. G.

oznámeno: 17.08.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
26.03.2019 » 13:18 • Dobrý den, Magistrát částečně vyslyšel Radnicí žádané rozšíření zón a v tuto chvíli je vytvořen grafický koncept, jenž je momentálně analyzován. Po zapracování připomínek bude projednán a následně rozpracován do podoby projektu dopravního značení. Zavedení ZPS do oblasti sídliště Dědina lze očekávat ve druhé polovině tohoto roku.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/mms/?vynechat=700&crc=34f3cf887ab4db139f683fa54e344cc5 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz