Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 621640 z celkového počtu 2871 vyhovujících záznamů.

náhled souboruIdylka na rohu Studentské a Zikovy
Dobré ráno! 

Idylku na rohu Studentské a Zikovy by snad pomohl narušit pravidelný úklid, odpadkový koš a osvěta ze strany Domova mládeže, jehož obyvatelé zde mají "společenský kout". 

Děkuji za součinnost při řešení. 

Za Šestku krásnější! 

A krásný den! 

P.K.

oznámeno: 18.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruParkování - rozšíření zón placeného stání od 10.12.2018
Dobrý den, 

od 10.12.2018 dojde k rozšíření zón placeného stání. Ulice Na Bateriích se stane "hraniční" ulicí, kde se bude nadále parkovat bez omezení. S ohledem na to, že naši ulici včetně ostatních ulic 1.-5 Baterie a ulice Talichova používají všichni přijíždějící do Ústřední vojenské nemocnice jako možnost, kde nechat zaparkovaná svoje auta, máme problém s parkováním již dnes, natož až se další auta z ulic, kde budou nově zavedeny modré zóny, přesunou k nám. Bylo by možné rozšířit parkovací zóny v celé oblasti okolo ÚVN? 

Děkuji 

S pozdravem 

A.B.

oznámeno: 17.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
20.11.2018 » 15:50 • Dobrý den, zřizovatelem Zón placeného stání je Hlavní město Praha, nikoliv městské části. MČ Praha 6 vědoma si posouvání problému s parkujícími vozidly vždy za hranici zóny (nejde jen o parkování "přespolních", ale též o vozidla obyvatel okrajové části zóny, kteří si raději kousek dojdou pěšky, než aby si platili parkování před domem), v dubnu letošního roku opětovně vyzvala HMP k plošnému rozšíření ZPS, tedy i do okolí ÚVN.
náhled souboruNárodní obrany 14
Černá skládka na rohu Národní obrany a Čs. armády.

oznámeno: 17.10.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
29.10.2018 » 14:48 • Jedná se o velkoobjemový odpad, který byl záměrně odložen mimo podzemní kontejnery. Skládka byla uklizena.
náhled souboruOprava části schodů Ciolkovského
Dobrý den,

bylo by prosím možné nechat opravit rampu pro kufry a kočárky vedle schodiště před domem v ul.Ciolkovského 857/6?
Velmi děkuji.

S pozdravem

Z. S.


 

oznámeno: 17.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
22.10.2018 » 17:31 • Dobrý den paní S., vedoucí oddělení městské infrastruktury našeho odboru již zadal opravu. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruParkování José martího a okolí
Bylo by možné zahrnout do modrých zón celou ulici José Martího? Zpoplatnit 2/3 ulice je opět ukázka nerozumu. Kam se asi ti co nebudou chtít platit postaví?!! Tam co není modrá samozřejmě, nikdo nechce platit! Zřídit placené stání u parku a u bytových domu nechat nezpoplatněné? To má být vtip či magistrát zkouší co lidi vydrží, co je to za nesmysl? Zajímal by mě důvod nezpoplatnění aspoň celé ulice, když ne celého okolí bytových domů?

oznámeno: 16.10.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.11.2018 » 15:52 • Dobrý den, jak správně uvádíte, zřizovatelem Zón placeného stání je Hlavní město Praha, nikoliv městské části. MČ Praha 6 vědoma si posouvání problému s parkujícími vozidly vždy za hranici zóny (nejde jen o parkování "přespolních", ale též o vozidla obyvatel okrajové části zóny, kteří si raději kousek dojdou pěšky, než aby si platili parkování před domem), v dubnu letošního roku opětovně vyzvala HMP k plošnému rozšíření ZPS, tedy i do celé délky ulice José Martího. Logika HMP o rozšířování ZPS spočívá pouze na úvaze docházkové vzdálenosti na atraktivní MHD, zejména metro. Jak se však ukazuje, řidiči jsou ochotni i popojet tramvají 2 zastávky na metro. Uvidíme jak se k problematice bude stavět nově zvolené vedení Prahy.
náhled souboruVrak
Vážení správci Prahy 6, 

v ulici Unhošťská, v Ruzyni stojí už několik měsíců vrak a chátrá. Majitel už se asi nevrátí, bylo by možné ho odklidit? 

Děkuji 

S pozdravem 

S. K.

oznámeno: 16.10.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruČouhající trubka z chodníku
Nebezpečně čouhající trubka z chodníku. Ulice Dejvická u trati naproti hospodě Bruska

oznámeno: 16.10.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
30.10.2018 » 11:49 • Předáno odpovědnému správci, kterým je Technická správa komunikací a.s.. V současné době je již závada odstraněna.
náhled souboruBillbord
Pravý pilíř u billboardu v parku mezi domy Patočkova 49 a 51 se nám zase propadá. Uvidíme za jak dlouho nám zase prorazí hlavní vodovodní řad. Stalo se již dvakrát. Nevím kdo jeho umístění povolil, a co na to říkají PVK. Mimo jiné je to velmi pěkná ozdoba přilehlého parku. Nová radnice by se nad tím měla zamyslet!

M. M.

oznámeno: 15.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
22.10.2018 » 16:31 • Děkujeme za upozornění. Váš podnět bude předán na odbor výstavby k dalšímu řešení, konkrétně k prověření stability daného bilboardu.
náhled souboruNesvítící osvětlení - Ulice Výtvarná (číslo lampy: 612862)
Dobrý den, v ulici Výtvarná nesvítí lampa č.: 612862. 

Prosím o opravu. 

Děkuji. 

R. H.

oznámeno: 14.10.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
15.10.2018 » 18:32 • Nahlášeno správci, tj. Technologie Praha k zajištění opravy.
náhled souboruNebezpecny chodnik v Zeyerove Aleji
Jeden priklad za vsechny - chodnik plny nebezpecnych vystupku. Jizni strana je na tom o neco hur nez severni. S pozdravem, M. D.

oznámeno: 14.10.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.03.2019 » 09:53 • Předáno majetkovému správci k zajištění opravy.
náhled souborurozbita dlazba chodniku
Dobrý den, 

rozbitá dlažba na schodech Šultysova ulice nad hrištěm.

S pozdravem 

T. B.

oznámeno: 14.10.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
26.03.2019 » 09:54 • Předáno majetkovému správci k zajištění opravy.
náhled souboruNevhodné umístění kontejnerů na větrném místě - ulice Průhledová, Baba
Dobrý den,

na sídlišti Baba, v horní části ulice Průhledová jsou již nějaký čas umístěny kontejnery na tříděný odpad. Bohužel i přes časté vyvážení jsou kontejnery pravidelně plné, že nejdou zavřít a odpad je pokládán okolo nich. Vzhledem k tomu, že jsou kontejnery umístěny na velmi větrném místě, tak jsou odpadky pravidelně rozfoukávány v celé délce ulice Průhledová či na zahradách okolních soukromých pozemků.  Prosím o návrh řešení - nového umístění. Chápu, že jde o ideální frekventované místo..ale i pravidelné parkování aut u popelnic přesně v křižovatce (Průhledová x Na Ostrohu) způsobuje dopravní komplikace.. Plánované umístění kontejnerů pod zem problém nevyřeší, při přecpání popelnic či obložení odpadu kolem bude neustále docházet ke znečišťování celé ulice i okolních zahrad.

Děkuji za vyřešení

S pozdravem

L.S.

oznámeno: 11.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
22.10.2018 » 16:25 • Dobrý den, stanoviště č. 025 v ul. Na Ostrohu bylo přesunuto z důvodu napojení výjezdu z domu na komunikaci, a to na místo, které je v dané lokalitě nejvhodnější, neboť není v bezprostředním okolí bytových domů. Papír i plast se zde vyváží v režimu 4x týdně, tuto frekvenci je možné navýšit, pokud doložíme Magistrátu HMP oprávněnost tohoto požadavku. Bohužel do současné doby disponujeme pouze jednou fotografií přeplněné nádoby na plast. Ostatní fotografie ukazují ekonomicky využité nádoby (otevřený kontejner není známkou nedostatečné četnosti svozu). I Vaše fotografie dokumentuje pouze nevhodné chování neukázněných občanů, kteří vytvořili u kontejnerů černou skládku. Máte pravdu, že vybudování podzemních kontejnerů tento problém nevyřeší. Dokud budou občané odkládat odpad mimo nádoby, ke zlepšení situace nepomůže ani změna stanoviště na podzemní kontejnery s větší kapacitou objemu.
náhled souboruNemožnost třídit odpad
Prosíme o přistavení kontejnerů na recyklovatelný odpad z důvodu nemožnosti recyklace. Nejbližší kontejnery na recyklovatelný odpad se nachází na soukromém pozemku školy FTVS za závorou školy, kde se uzamyká brána. Druhý nejbližší bod je za rohem garáží ministerstva vnitra kam se snáší odpad s přilehlých činžovních a panelových domů. Tzn. recyklovatelný odpad z domů sousedících se školou není možno recyklovat a panelový dům včetně obchodu s potravinami také nemůžou plnohodnotně recyklovat. Děkujeme za přistavení kontejnerů na recyklovatelný odpad.

oznámeno: 09.10.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.10.2018 » 17:37 • Vážená paní, v ul. José Martího jsou umístěna dvě stanoviště tříděného odpadu, a to na adrese José Martího 378/10 a José Martího 260. Obě stanoviště jsou umístěna v blízkosti obytných domů a jsou určena pro široké okolí. Vzhledem k tomu, že místo, které uvádíte, se nachází na pozemku ve vlastnictví právnických osob, nelze sem stanoviště bez jejich souhlasu umístit. Dále je právnickým osobám, a to včetně živnostníků, zakázáno užívat kontejnery na recyklovaný odpad určené bezplatně fyzickým osobám, tudíž je umístění stanoviště k budovám Ministerstva vnitra nevhodné. Pokud bude na stávajících stanovištích docházet k pravidelnému přeplňování nádob, zažádáme Magistrát hl.m.Prahy o navýšení četnosti svozu.
náhled souboruDům V Šáreckém udoli 36
Dobrý den,

Před tímto domem V Šáreckém udoli 36 se kvůli neúklidu chodníku skoro nedá chodit, navíc jsou tam napadáné tašky ze střechy a kameny z obložení domu. Ty si vetsinou uklizime svépomocí. Navíc tlející listí často znemožňuje průchod chodníku a musí se chodit po silnici, kde se jezdi velmi rychle a nebezpečné.
Děkuji

S. Z.

oznámeno: 09.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
09.10.2018 » 13:18 • Vážená paní Z., v tomto případě se jedná o duplicitní zápis na listu vlastnictví. Z tohoto důvodu nemůže ani odbor výstavby vyzvat vlastníka k zjednání nápravy. Odbor dopravy a životního prostředí alespoň jednou měsíčně zajišťuje úklid spadaného listí a popadaných tašek ze střechy. tento úklid proběhne v průběhu příštího týdne.
náhled souboruFwd: hluk a znečištěné ovzduší
Dobrý den,


dnes celé dopoledne úklízeči rozfoukávají spadané listí a smetí na nám. Před Bateriemi. Fukary dělají rachot, který proniká zavřenými okny do přilehlých domů a ruší nervovou soustavu obyvatel, ruší od práce a dovádí nejednoho obyvatele k šílenství. Fukary navíc znečišťují ovzduší.

Tento hluk a smrad v ulicích Prahy 6 nechci. Vadí mi už dlouho a rozhodně ho nepovažuju za vhodný prostředek úklidu. Naopak! Prosím udělejte s tím už něco.

S pozdravem 

V. V.

oznámeno: 09.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
11.10.2018 » 10:49 • Děkujeme za Váš podnět. Technologický postup úklidu chodníků je tímto způsobem schválen, a to z důvodů celkového množství délky chodníků v naší městské části a možnostmi služeb poskytovaných dodavatelskou firmou. V oblasti Střešovic, v tomto konkrétním místě, je četnost úklidu chodníků stanovena 1x za měsíc, kromě zimního období. Domníváme se, že je proto možné, ve veřejném zájmu po dobu několika hodin jeden den v měsíci, výkon této služby ztrpět.
náhled souboruKrizová situace s parkováním
Ulice josé martího. Situace s parkováním je kritická před půl rokem jsme apelovali na zřízení modrých zón. Stále se nic neděje lidé dojíždějící do prahy tu zaberou každej volnej cm o půlnoci tu je parkovacího místa na kamiony!!! Praha 6 v této věci nepodniká žádné kroky jako rezident sem znaven neustálým hledáním parkovacího místa!! A dostávání pokut za stání na chodníku u vlastního baráku protože jenda z horní dolní dobře zaparkoval u metra!!!

oznámeno: 09.10.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
16.10.2018 » 15:01 • Dobrý den, zřizovatelem Zón placeného stání není MČ Praha 6, nýbrž Hlavní město Praha. MČ u HMP dlouhodobě prosazuje rozšíření ZPS a to plošně na celém území. V tuto chvíli se připravuje dílčí rozšíření mj. i v ulici José Martího, jež by mělo být realizováno nejpozději na přelomu roku.
náhled souboruPřeplněný kontejner na kovový odpad
Dobrý den,

v poslední době je neustále přeplněna nádoba na kovy na adrese Vokovická 32/3, viz foto. Požádal bych Vás o (nikoliv jednorázovou) nápravu.

Děkuji.

S pozdravem

J. J.

oznámeno: 08.10.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
10.10.2018 » 17:33 • Dobrý den, standardní četnost svozu této komodity je nastavena na 1x za 6 týdnů. V případě, že tato frekvence nestačí, je možno ji navýšit, za určitých podmínek, na 1 x za 4 týdny. Protože na několika místech v Praze 6 ani tato četnost svozu nevyhovuje a kontejnery na kovy se nadměrně plní, zaslali jsme Magistrátu HMP, jako zřizovateli této služby, žádost o zkrácení intervalu vývozu na 1 x za 3 týdny. Žádost byla schválena, takže i na předmětném stanovišti je v současné době nastavena nejvyšší možná četnost svozu, a to 1 x za 3 týdny. Pro Vaši informaci uvádím, že bylo v říjnu t.r. zřízeno nové stanoviště tříděného odpadu v ul. Půlkruhová 655/29, kde je také umístěna nádoba na kovové obaly.
náhled souborurozbité chodníky
Dobrý den, nedávná oprava chodníku v Tychonově evidentně špatně provedena. Dlažba už se zase rozpadá. Stejně vzniká díra v dlažbě v ulici Na Valech před domem c.20. Díky za nápravu.

L. L.

oznámeno: 08.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.10.2018 » 16:48 • Děkujeme za upozornění, Předáme dodavatelské firmě k opravě s upozorněním na opakovanou závadu.
náhled souboruRe: kdo je autorem příspěvku (reakce)
Dobrý den,

prosím o sdělení, kdo je autorem příspěvku (reakce) v dolní části výstřižku v příloze. Rád bych dále komunikoval s konkrétní osobou.

Děkuji.

S pozdravem

M. H.

oznámeno: 08.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.10.2018 » 16:42 • Dobrý den, odpověď na Vaši MMS vyjadřuje postoj příslušného odboru (ODŽP). Podněty a dotazy lze směřovat na elektronickou adresu , přičemž tyto budou dle svého obsahu předány příslušným pracovníkům.
náhled souboruneprůchozí chodníky
Dobrý den, 

 

zajímalo by mě, proč se toleruje parkování na chodnících v ulici Wolkerova (platí pro obě strany ulice), 

když jsou potom téměř neprůchozí - projít zde s kočárkem je naprosto nereálné a když by se člověk 

rozhodl jít ulicí K Starému Bubenči, tak je to zcela to samé (přikládám foto z obou ulic, podívejte se na 

Google Street View, či se tam zajděte podívat osobně). Navíc je zde přechod, takže výhled z obou stran 

je naprosto nedostačující a to i pro řidiče. 

 

Je tedy možné si vykládat zákon po svém, tj. když tam není značka zakazující parkování na chodníku, 

tak je to povolené? Kdybych svůj vůz nechal zaparkovaný v naší ulici, tak je zde obratem hlídka MP a 

dostávám pokutu). Táži se tedy - jsou zdejší (povětšinou Ruští, ale stejně tak i zaměstnanci ČIŽP a další, 

kteří mají vlastní garáže a stejně je jim to málo) obyvatelé něco více než ostatní, že pro ně platí zcela 

jiná pravidla? 

 

Děkuji za řešení (přidání zátarasu, zábradlí) tohoto letitého problému.

oznámeno: 07.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
15.10.2018 » 18:35 • Dobrý den, pokud se ptáte, zda je tolerováno parkování na chodníku, tak je třeba se ptát represivních složek, tedy Policie ČR a Městské policie, nikoliv Radnice. Co se týče podnětu na umístění zábradlí, či jiné zábrany, zdůrazňující zákaz vjezdu na chodník, tak je nutno říci, že v minulých letech rozběhl Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) akci na odstraňování zbytného zábradlí. Silniční správní úřady proto musí nyní dbát ještě více, než v minulosti, na odůvodněnost užití tohoto ne právě estetického městského mobiliáře (dopravní zábradlí je výhradně červeno-bílé), obzvláště v památkové zóně, kterou daná lokalita jest. Zábradlí má sloužit jako prvek, zamezující vběhnutí chodců (zejména dětí) do vozovky a proto se umisťuje zejména před vstupy do škol. Domníváme se, že v uvedených místech parkují stále titíž řidiči a tedy je pravděpodobné, že po pár zaplacených pokutách se naučí ctít zákon. Doporučujeme tedy volat linku 156 (Městská policie).

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/mms/?vynechat=620&crc=d56a0d506c542c5a3e7ddb2c69abf1f3 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz