Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 541560 z celkového počtu 2877 vyhovujících záznamů.

náhled souboruRozkopaný chodník
Dobrý den, 

od Vánoc máme rozkopaný chodník a vyvrácenou značku. Na místě nikdo nepracuje. Jedná se o chodník v ulici Šárecká v blízkosti č. 13 u popelnic s tříděným odpadem.  

Děkuji, 

JV

oznámeno: 09.01.2019
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruspadlá větev
Dobrý den,
včera okolo půl sedmé večer byla tato spadlá větev přes chodník "serpentiny" mezi stanicí Bateri a ulicí U šesté baterie.
Spadlé větve se zde vyskytují velice často, ale takhle velká je zde poprvé. V rámci bezpečnosti by bylo dobré zkontrolovat stromy v blízkosti cest v Přírodní památce Střešovické skály.
Š.Š.

oznámeno: 09.01.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.01.2019 » 17:54 • Děkujeme Vám za upozornění. Bude zajištěno odstranění ulomené větve. Vlastník pozemku bude vyzván k provedení kontroly stavu dřevin.
náhled souboruveřejné osvětlení v ulici Fastrova
Dobrý den. Již druhý den nefunguje veřejné osvětlení v ulici Fastrova. Přikládám foto tmy v ulici.  

B.

oznámeno: 08.01.2019
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
09.01.2019 » 12:54 • Závada byla nahlášena Technologii Praha na tel. č.  800 404 060, kam lze hlásit jakoukoliv zavádu na veřejném osvětlení.
náhled souboruPřeplněné kontejnery T.O. u Hotelu International
Dobrý den, 

Chtěl bych upozornit na velmi vážnou situaci přeplněných podzemních kontejnerů tříděného odpadu na rohu ulic Jugoslávských partyzánů-Čínská na straně u Hotelu. CELOROČNĚ se zde nachází skutečně nechutné množství odpadu, foceno dnes (pondělí, pravé poledne). Nejen turistům ubytovaným v hotelu se tak dennodenně naskytuje pohled na hromadu odpadků, který není vůbec dobrou známkou Prahy 6 a Prahy celkově. Z fotky je zřejmé, že chodník je úplně zablokován! Žádám o nápravu a přidání kontejneru na nápojové kartony, jehož absence je široko daleko znát. Děkuji 

V. P. ul.Koulova

oznámeno: 07.01.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
09.01.2019 » 17:40 • Dobrý den, na stanovišti tříděného odpadu č. 012 na adrese Čínská 1563/21 jsou umístěny podzemní nádoby se zvýšenou kapacitou objemu (3000 l, což je cca 3x více než nádoba venkovní), kontejner na plasty i papír se zde vyváží v režimu 3x týdně. Dle vyjádření svozové společnosti dochází k přeplňování kontejnerů často tím, že je ucpán otvor pro vhoz odpadu. Co se týká velikosti vhozových otvorů, byly vybrány největší nabízené, které jsou běžně užívány v celé Evropě. Je třeba přizpůsobit velikost odhazovaného odpadu velikosti otvoru, aby nedocházelo k jeho ucpání. Nádoby nebývají plné, ačkoliv je v okolí hromada volně loženého odpadu. Občas se tedy jedná o neukázněné chování občanů, nikoliv o malou frekvenci vývozu – viz Vaše fotografie odpadu větších rozměrů. Pravidelně také probíhá doúklid kolem stanoviště, kdy zaměstnanci svozové společnosti volně ložený odpad vhodí do často poloprázdného kontejneru. Doúklid se zde provádí 2x denně každý všední den, v sobotu 1x, v neděli se neprovádí. Volně ložený odpad, který se nachází kolem nádob v pondělí, je uklizen při dopoledním doúklidu. V pondělí 7.1.2019 zůstal nepořádek v prostoru stanoviště až do odpoledních hodin, protože dopoledne k doúklidu nedošlo. Dotazem na svozovou společnost jsme zjistili, že výpadek byl způsoben nedostatečnou kapacitou vozidel a pracovníků, neboť kromě doúklidu se začaly ze všech stanovišť svážet vyhozené vánoční stromky. Upozornili jsme odpovědné pracovníky svozové společnosti na nutnost navýšit v povánočním období kapacitu vozidel a obsluhy, k čemuž došlo již druhý den. Při pondělní odpolední kontrole bylo zjištěno, že volně ložený odpad byl na stanovišti v ul. Čínská uklizen. Stanoviště bylo změněno na podzemní díky programu spol. EKO-KOM, a.s., která bezplatně na dobu neurčitou zapůjčuje kompletní sestavu kontejnerového stanoviště, nicméně pouze v počtu tří kusů, tj. na papír, sklo a plasty. Městská část pak hradí pouze náklady na zabudování do země a projektovou přípravu. Nápojové kartony můžete odložit na nejbližších stanovištích tříděného odpadu v ulici Terronská, Podbabská nebo Zemědělská.
náhled souboruPark Charlotty G. Masarykové
Dobrý den, 

bylo by prosím možné poučit firmu, která vyváží odpadkové koše, že se pohybují v parku? Svou prací poškozují veřejný prostor a dostávají za to ještě odměnu. Nepřijde mi to normální.  

Děkuji za sjednání nápravy. 

S pozdravem. 

P.M.

oznámeno: 07.01.2019
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.01.2019 » 17:39 • Dobrý den, v minulosti se vyskytly případy, kdy vozidla svozové společnosti, zajišťující vyvážení odpadkových košů, podobným způsobem poškozovala travnaté plochy v parcích. Posádky vozů byly důrazně poučeny a posléze i finančně postiženy za takovéto jednání. Od té doby žádný takový případ nenastal. Se svozovou společností byl Váš podnět projednán a bylo zjištěno, že poškození způsobila vozidla společnosti, která minulý týden prováděla opravu ulice Badeniho. Ulice byla uzavřena v jednom pruhu a dělala se tam oprava kolejí a vozovky. Věc bude proto projednána s TSK hl.m. Prahy a.s. a Dopravním podnikem hl.m. Prahy a.s.
náhled souboruNalomena větev v parku Generála Piky
Dobrý den, v zahradě mezi ulicemi Gen. Piky a Kafkova (ohraniceno Svatovitskou a Buzuluckou) je na vysoké břize nalomena větev (viz vpravo na fotce). Asi by bylo dobre odriznout?

Děkuji, e. C.

oznámeno: 06.01.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.01.2019 » 15:51 • Dobrý den. Děkujeme za nahlášení nalomené větve ve vnitrobloku Generála Píky. Zajistíme potřebné pěstební opatření u našeho dodavatele co nejdříve.
náhled souboruRoh Sukova a Dr. Z. Wintra
Posprejovana škola.

oznámeno: 04.01.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.01.2019 » 15:55 • Vážený pane, odstraňování graffiti lze provádět pouze v příhodných klimatických podmínkách a zejména teplotách. Ty momentálně vhodné k odstranění nejsou. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruPotůček Brusnice, okrasa Prahy6
Doporučuji panu starostovi a radním krásnou procházku podél Patočkovy ulice. Foceno dne 3.1.2019. PF Prahy 6.
S pozdravem
J. T.

oznámeno: 03.01.2019
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.03.2019 » 12:06 • Vážený pane, vodní toky obhospodařují Lesy hl.m. Prahy. Bohužel s ohledem na výši finančních prostředků je četnost úklidu pouze 1x měsíčně. O opakovaný mimořádný úklid jsme proto požádali pracovníky organizační složky PRO 6.
náhled souborunevyznaceny prechod
Prakticky neviditelny predchod na Dejvicka/Kyjevska, potrebuje obnovit.

oznámeno: 28.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.01.2019 » 08:57 • Dobrý den, obnova značení je věcí jeho správce, kterým je Technická správa komunikací HMP, a.s. Závady na dopravním značení lze hlásit na webu www.tsk-praha.cz v sekci Hlášení závad, nicméně tento podnět jsme předali. S ohledem na technologické podmínky provádění vodorovného značení lze počítat s obnovou VDZ pravděpodobně až na jaře (při vhodných klimatických podmínkách i dříve).
náhled souboruŠkody na chodníku po prodeji ryb - Čílova 304/9,Petřiny
Dobrý den, 

dovoluji si upozornit na škody, které vznikly na chodníku před naším objektem v Čílově 304/9. 

Škody vznikly před Štědrým dnem vymletím dlažby od přetékajících kádí prodejců kaprů. 

V dlažbě vznikly nebezpečné díry (viz přiložené snímky), na kterých si mohou chodci způsobit úraz. 

Domnívám se, že by nájemce veřejného prostranství měl toto vrátit obci v původním stavu a ne je poškozovat. 

S přáním všeho dobrého 

F. V.

oznámeno: 28.12.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
26.03.2019 » 09:12 • Předáno majetkovému správci komunikací k zajištění opravy.
náhled souboruOstudný nepořádek ulice Bělohorská
Dobrý den, 


Prosím o urgentní řešení nového nechutného nepořádku na ulici Bělohorská, v oblasti mezi domy Bělohorská 118 a Bělohoská 110. Foto zasílám v příloze. 

Děkuji, 

S pozdravem, 

VF

oznámeno: 27.12.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
07.01.2019 » 15:57 • Děkujeme Vám za upozornění. Úklid náletového odpadu byl po svátcích ihned proveden.
náhled souboruOtevřená rozvodná krabice v parku na Ladronce
Dobrý den,
rádi bychom ohlásili v parku na Ladronce v blízkosti ulice Podbělohorská, v místech odbočení cesty pro pěší spojující Tomanovu ulici otevřenou a poničenou rozvodnou bednu. V příloze přikládáme obrázek.
Děkujeme za vyřízení a opravu.

Jsem s pozdravem
A. M.

oznámeno: 25.12.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
07.01.2019 » 15:53 • Dobrý den. Na odbor dopravy a životního prostředí bylo doručeno Vaše upozornění na poškozené zařízení v parku Ladronka poblíž ulice Podbělohorská. Vzhledem k tomu, že se jedná s největší pravděpodobností o měřicí zařízení související s plynovodem, postoupili jsme Váš podnět společnosti Pražská plynárenská a.s. k řešení.
náhled souboruOdstraneni nebezpecneho vraku
Dobry den, zadam o odstraneni nebezpecneho vraku auta na konci ulice Egyptske za tocnou tramvaje. Dekuji.

oznámeno: 24.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
16.01.2019 » 15:54 • Dobrý den, děkujeme za upozornění. Věc bude řešit silniční správní úřad. Nicméně upozorňujeme, že správní řízení je komplikované a konečného rozhodnutí o odstranění vozidla lze dosáhnout až po několika měsících.
náhled souboruproč se neuklízí sníh z chodníků v Hošťálkově ulici?
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, proč se neuklízí sníh z chodníků v Hošťálkově ulici? R.H.

oznámeno: 21.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
26.03.2019 » 09:13 • Úklid je zajišťován majetkovým správcem komunikací v souladu s časovými limity, stanovenými plánem zimní údržby, který schválila Rada hl.m. Prahy.
náhled souboruNeustálý zápach
Dobrý den, 

je možné zjistit a eliminovat neustálý zápach (je to jako nějaké zkažené maso či hodně odporná kuchyně),  

který je cítit prakticky každodenně téměř celý den všude po Bubenči, Dejvicích a i v Sedleci? Je to dosti  

nepříjemné, protože nemůžete ani vyvětrat, jelikož pak toho je plný byt. Kdysi zde nic takového cítit nebylo.  

Děkuji.

oznámeno: 20.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
26.03.2019 » 09:15 • Je velmi obtížné zjistit, co je zdrojem zápachu v dané oblasti.
náhled souboruúklid listí a nepořádku v Evropské ulici 1483/39 - 1480/45
Dobrý den, prosíme o úklid listí a nepořádku v Evropské ulici 1483/39 - 1480/45 (travnatý pás před domy). Děkujeme. K. K.

oznámeno: 19.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
31.12.2018 » 13:34 • Dobrý den. Listí hrabeme postupně na všech plochách zeleně, které máme ve správě. Na Vámi uvedené plochy dojde řada s ohledem na povětrnostní podmínky na začátku ledna.
náhled souborupřechod v ulici Jugoslávských partyzánů
Dobrý den,  

přimlouvám se za řešení přechodu pro chodce v tramvajové / autobusové zastávce Nádraží Podbaba v ulici Jugoslávských partyzánů.  

Jsou zde umístěny troje semafory za sebou, každý však funguje samostatně. Dva krajní "přechody" jsou pro přechod vozovky, prostřední přechod vede přes koleje tramvají a je pro průjezd tramvají (a autobusů směrem od Vltavy). Prostřední přechod je nebezpečný ve chvíli, kdy oba krajní semafory ukazují pro chodce sice zelenou, ale prostřední má červenou a tramvaje mohou projíždět. Pokud na druhé straně svítí zelený panáček, člověk (senior, dítě) může snadno přehlédnout, že uprostřed svítí červená! Už se zde nějaké neštěstí stalo. Dnes jsem znovu viděla paní v ohrožení, když přebíhala před cinkající tramvají. Jistě je to i složitá situace pro řidiče tramvají. Podobná situace je na Hradčanské tramvajové zastávce.  

Velmi prosím, vyřešte toto nebezpečné přecházení. 

Děkuji za zvážení a jsem se srdečným pozdravem, 

K. Č.

oznámeno: 12.12.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
12.12.2018 » 12:33 • Dobrý den, uvedený podnět se netýká působnosti MČ Praha 6. Ohledně případné úpravy světelné signalizace je třeba se obrátit na Magistrát hlavního města Prahy - odbor dopravních agend (Jungmannova 35/29, Praha 1). Nad rámec kompetencí vyjadřujeme názor, že světelná signalizace přechodu přes tramvajovou trať je dobře viditelná a z Vašeho podnětu není ani zřejmé co navrhujete. Pokud by mělo dojít k odstranění semaforů u TT za kolejemi (chodec by se řídil signálem až na protější straně ulice), bylo by nutné razantně přenastavit časování a řazení signalizace, čímž by se významně snížila propustnost křižovatky a prodloužily by se cykly pro signál "volno" (intervaly mezi signálem "volno" by se prodloužily), což by v konečném důsledku znamenalo, že chodci by přecházeli na signál "stůj" ještě ve větším rozsahu, než je tomu nyní (domníváme se, že v drtivé většině případů nejde o přehlédnutí semaforu, ale o jeho ignoraci, o čemž svědčí i časté přecházení přes vozovku na červenou). Takovou úpravu, jež má řešit pouze nepozornost, či špatný zrak zcela marginálního počtu chodců, s dopadem na nepoměrně početnější skupinu ostatních účastníků silničního provozu (řidiči vozidel včetně tramvají i chodci) Radnice nepodporuje.
náhled souboruNesvítí lampa pouličního osvětlení
Ulice Na Dělostřílnách před číslem 1. 

 

Děkuji 

VL

oznámeno: 11.12.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
26.03.2019 » 09:17 • Nahlášeno Technologi Praha k odstranění závady.
náhled souboruZa Vokovickou Vozovnou
Listi odvezeno, vetve a hromada ne

oznámeno: 11.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.12.2018 » 12:04 • Odvoz zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruPřeplněné kontejnery na tříděný odpad Parléřova x Myslbekova
Dobrý den,
 
ráda bych se zeptala, zda by bylo možné přidat další kontejnery na tříděný odpad (papír a plasty) na rohu ulic Parléřova x Myslbekova. Stávající kontejnery mají nedostatečnou kapacitu, bývají pravidelně přeplněné a lidé proto často nechávají odpad ležet vedle na ulici. Když se zvedne vítr, tak se odpadky rozfoukají a znečištují okolní ulice (viz foto z dneška). 
 
Předem děkuji za odpověď a řešení situace
R. F.

oznámeno: 10.12.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.12.2018 » 08:06 • Dobrý den, vzhledem k tomu, že byly v ul. Parléřova vybudovány podzemní nádoby se zvýšenou kapacitou objemu (3000 l) a k vývozu papíru i plastu dochází 4x týdně, nahradí tato frekvence i zrušené stanoviště v křižovatce Parléřova x Nad Panenskou. Službu třídění odpadu zajišťuje a hradí Magistrát hl.m.Prahy ze svého rozpočtu, a právě z důvodu většího objemu nádob je podmínkou při vybudování stanoviště podzemních kontejnerů i zrušení nejbližšího stanoviště. Bohužel od zprovoznění těchto kontejnerů občas dochází ke stížnostem na nepořádek v okolí nádob. Nicméně tento nepořádek není vždy způsoben nedostatečnou kapacitou sběrných nádob či delší dobou mezi jednotlivými vývozy, ale i vlivem chování nezodpovědných občanů, kteří nejsou ochotni přizpůsobit velikost odpadu vhazovacímu otvoru nádoby. Dle vyjádření svozové společnosti dochází k přeplňování kontejnerů často tím, že je ucpán otvor pro vhoz odpadu. Z bezpečnostních důvodů je malá velikost vhazovacího otvoru. Proto je třeba přizpůsobit velikost odhazovaného odpadu velikosti otvoru, aby nedocházelo k jeho ucpání. Nádoby nebývají plné, ačkoliv je v okolí hromada volně loženého odpadu. Jedná se tedy o neukázněné chování občanů, nikoliv o malou frekvenci vývozu. Pravidelně také probíhá doúklid kolem stanoviště, kdy zaměstnanci svozové společnosti volně ložený odpad vhodí do často poloprázdného kontejneru.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/mms/?vynechat=540&crc=828ac98d6e7d4e11ca5ace24b1069a70 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz