Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 461480 z celkového počtu 2749 vyhovujících záznamů.

náhled souboruVýmol ve vozovce - ulice Pod Cihelnou
Dobrý den,  

prosím o opravu výmolu na vozovce v ulici Pod Cihelnou. Díra se nachází na úrovni domu Pod Cihelnou 654/2. 

Děkuji  

D.D.

oznámeno: 22.11.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
28.11.2018 » 09:14 • Majetkový správce komunikací nechá vozovku provizorně opravit.
náhled souboruZrcadlo na křižovatku ulic Slunná a Dělostřelecká
Dobrý den, 

rád bych, aby bylo instalováno zrcadlo na křižovatku ulic Slunná a Dělostřelecká. Jezdí zde i autobus č.180 a zvláště pokud jedete směrem z kopce dolů, tento prvek by rozhodně přispěl k větší bezpečnosti a plynulosti provozu. Zasílám v příloze foto z Mapy.cz. 

Děkuji. P. K.

oznámeno: 20.11.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
08.01.2019 » 07:57 • Vážený pane, v celé oblasti Ořechovka byla před nedávnem instalována Zóna s dopravním omezením na rychlost 30 km/h a odstraněny dopravní značky upravující přednost. Právě tato opatření by měla vést řidiče ke zvýšené opatrnosti a ostražitosti, zejména při vjezdu do křižovatky a tím eliminovat vznik dopravní nehody. Křížení Dělostřelecké a Slunné ulice (severní směr - dolů z kopce) má z hlediska provozu na pozemních komunikacích dva potenciálně nebezpečné body, kde může dojít k dopravní nehodě. Jedním je projíždění vozidla po ulici Dělostřelecká ze západu na východ, kdy musí řidič vozidla dávat přednost vozidlům přijíždějícím zprava z kopce dolů ulicí Slunnou. Druhým je projíždějící vozidlo ulicí Slunnou z kopce dolů, kde musí řidič vozidla dávat přednost vozidlům přijíždějícím zprava po ulici Dělostřelecké z východu na západ. Rozhledové poměry v dané křižovatce nepovažujeme za nestandardní a při respektování nejvyšší dovolené rychlosti je výhled dostatečný. Z výše uvedeného vyplývá, že není možné ani jednu stranu křižovatky zvýhodňovat "lepšími rozhledovými poměry" v podobě osazeného dopravního zrcadla, neboť by se tím mj. zmařil původní záměr zklidnit dopravu v celé oblasti.
náhled souboruZměna parkovacích zón
Dobrý den,
posílám podnět ohledně změny části parkovacích zón v Dejvické ulici ze “smíšená” na “rezidentni”. Model obvyklý na ulicích tohoto typu je jedna strana rezidentni modrá a druhá strana smíšená či placená. Obzvláště teď před Vánoci nemáme šanci zaparkovat, jelikož o víkendu zde parkují návštěvníci Prahy. Mimo vánoční období, v pracovních dnech, veškerou kapacitu parkovacích míst vyplní “krátkodobě” parkující vozidla.


Zóny mají sloužit primárně rezidentům, tak to bylo prezentováno.

Děkuji za vyslechnutí,
O.B.

oznámeno: 19.11.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.03.2019 » 14:54 • Vážený pane, děkujeme za Váš podnět. Na vysvětlenou je třeba si uvědomit, že jak modrá, tak fialová zóna slouží opravdu především rezidentům. V místech, kde vzniká potřeba častějšího stání návštěvníků (například při velkém množství obchodů, nádraží a pod.) se realizuje zóna smíšená. UIice Dejvická takovou ulicí opravdu je a proto je v zóně smíšené. Musím dodat, že možnost krátkodobě, po dobu až 3 hodin zaparkovat by návštěvníci městské části měli, samozřejmě po uhrazení poplatku, i pokud by zde zóna byla modrá. Váš podnět z tohoto místa je ojedinělý, proto děkujeme za připomínku, ale v současné chvíli se k změně druhu zóny v tomto místě nechystáme.
náhled souboruParkování - situace na rohu ulice Schwaigerova s ulici Wolkerova
Dobry den, prosim o vyreseni situace na rohu ulice Schwaigerova s ulici Wolkerova proti parkovisti hotelu Schwaiger. Denne je zde primo na chodniku zaparkovano mnozstvi automobilu tak, ze se chodnik vubec neda pro smer do Schwaigerovy ulice pouzit. Je mozne zde osadit nejakou dopravni znacku nebo pouzit zluty pruh pro zabraneni vjezdu automobilu na chodnik? 

Dekuji E. K.

oznámeno: 19.11.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.01.2019 » 07:42 • Dobrý den, značka zákaz parkování na chodníku neexistuje. Užívání chodníku (tedy i parkování) zakazuje § 53 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v platném znění. Jde o dopravní přestupek, jež může řešit jak Policie ČR (linka 158), tak Městská policie (linka 156). Umístění zábradlí apod. je problém s ohledem na fakt, že místo se nachází v památkové zóně. Je tedy třeba, aby se pomocí pokut řidiči naučili, že parkovat na chodníku se opravdu nesmí (lze předpokládat, že zde parkují stále tatáž vozidla). Doporučujeme volat operativnější MP.
náhled souboruMMS - Upozorňuji na prosakující vodu pod zdí v Praze 6 Břevnově ul.Sartoriova 66/6 zadní vchod!
Upozorňuji na prosakující vodu pod zdí v Praze 6 Břevnově ul.Sartoriova 66/6 zadní vchod! Vedle probíhající výstavby nového obytneho domu.Je zde nově vyznačena modrá zóna, ale je zde díky vytékajíci vodě obrovské bahniště,že se nedá z aut vůbec vystoupit!!!! Možná jen s použitím gumáků. Děkuji

oznámeno: 18.11.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNebezpečný ostnatý drát
Dobrý den, na rohu ulice Na Kotlářce a Kadeřávkovské je jakási kovová konstrukce, která má nejspíš zabránit vstupu na nebezpečný kanál nebo něco podobného. Je volně přístupná na trávě ze všech stran a je kolem dokola omotaná ostnatým drátem, o který se může zranit dítě nebo zvíře. Prosím o odstranění toho ostnatého drátu, děkuji.
H. V.

oznámeno: 18.11.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.11.2018 » 15:44 • Odstranění nebezpečného drátu zajistí urgentně pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruMMS - zabradli v ulici V Podbabe
Dobry den. Neznama firma odmontovala zabradli v ulici V Podbabe, pry na natreni. Ale po 3 mesicich jsme stale bez zabradli. S pozdravem v.m.

oznámeno: 16.11.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
28.11.2018 » 17:13 • Postoupeno správci komunikací.
náhled souborurozbité veřejné osvětlení
Dobrý den, 
v ulici Národní obrany nesvítí lampa veřejného osvětlení zavěšená mezi domy č.p.26 a č.p.41. Prosím o opravu, v ulici je nepřijemná tma.

Moc děkuj,

Z. J.

oznámeno: 15.11.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.11.2018 » 15:29 • Děkujeme za nahlášení. Závadu předáme správci, kterým je firma Technologie hl.m. Prahy.
náhled souboruneodborný ořez stromů
Dobrý den,
 
již druhý den sleduji, jak jakási firma DEVASTUJE stromy při ulici Na Petřinách v úseku od ulice Pod novým lesem vpravo ve směru nahoru k Vojenské nemocnici. Tento zásah se nedá nazvat prořezem, neboť ze stromů zůstávají pouze pahýly. Prosím koukněte se na to a prosím ZASÁHNÉTE!!!
 
děkuji P.P.

oznámeno: 13.11.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.03.2019 » 09:32 • Předáno Lesům hl.m. Prahy.
náhled souboruProsba o napravu
Dobrý den, 

rád bych vás již poněkolikáté požádal o nápravu neutěšeného stavu chodníku mezi hotelem Krystal a Litovickym potokem. Světla pouličního osvětlení tu nesvítí již několik let, chodník je ve stale horším stavu. 

S diky a s pozdravem, 

K. Š.

oznámeno: 12.11.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
26.03.2019 » 09:35 • Bohužel nebyl dohledán vlastník VO. Lapy nebyl nikdy předány do majetku a správy hl.m. Prahy.
náhled souboručerná skládka v ulici Glinkova
Dobrý den,  

Již několik týdnů je v ulici Glinkova černá skládka. Prosím o její odstranění. 

Děkuji a zdravím 

M. Z.

oznámeno: 12.11.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
12.11.2018 » 16:31 • Úklid zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruproblematické parkování Hanspaulka
Dobrý den, 

velmi prosím o urychlené zavedení modrých zón, či úpravu parkovacích míst v ulici Na Viničních horách, Krocínovská a Na Hanspaulce. 

Bohužel zde není absolutně možné zaparkovat. Pravidelně jezdíme já i sousedé kolem přilehlých oblastí a hledáme dlouhou dobu místo k zaparkování. Pokud v zoufalosti zaparkuji, kde to není povolené, tak okamžitě dostanu pokutu. Konkrétněji - před naším bytovým domem Na Viničních horách 27 jsou pouze 3 parkovací místa pro 12 bytových jednotek a pravidelně se stává, že auta zaparkovaná na těchto místech jsou mimopražská!!! 

Dále prosím o zpomalení rychlosti v této lokalitě - zavedení rezidenční zóny. Chodí zde spousta dětí a ulicí Na Viničních horách jezdí auta opravdu velmi rychle. 

Děkuji  

M.K.

oznámeno: 09.11.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.01.2019 » 13:38 • Dobrý den, co se týče omezení rychlosti, tak byla zavedena max. rychlost 30 km/h, co se týče zón placeného stání, tak jejich zřizovatelem je Hlavní město Praha. MČ Praha 6, vědoma si problému za hranicí stávajících zón, požádala opětovně HMP v dubnu loňského roku o rozšíření ZPS, takže uvidíme jak se k problému postaví nové vedení metropole.
náhled souboruOpakovaný nepořádek na stanovišti tříděného odpadu
Dobrý den, 

na stanovišti tříděného odpadu v ulici Radimova u restaurace Na Markétě, (GPS pozice N 50°5.25527`, E 14°21.94562` ) se velmi často opakuje následující stav viz foto1. Nebylo by možné přidat druhý kontejner na plasty nebo zajistit jeho častější odvoz? 

Druhým problémem bývá nepořádek, který nechají pracovníci svozové firmy při odvozu odpadu viz foto2. Toto foto není aktuální, ale je to typický příklad. 

Děkuji M.Z.

oznámeno: 08.11.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
15.11.2018 » 13:28 • Dobrý den, na stanovišti č. 064 Radimova 2322/40 se plasty vyváží 5x týdně (po, út, čt, so, ne). Tento stav ještě umožňuje navýšit četnost vývozu, a to v případě, že je zdokladována nedostatečná kapacita nádob. K podání žádosti požaduje MHMP přiložení několika fotografií z různých období, které dokládají oprávněnost požadavku. Po schválení MHMP může pak dojít k navýšení četnosti a úpravě harmonogramu svozu odpadu. To bývá záležitost několika týdnů až měsíců a závisí to také na finančních možnostech Magistrátu hl.m.Prahy, který tuto službu zajišťuje a hradí ze svého rozpočtu. Bohužel do současné doby nedisponujeme dostatečnou fotodokumentací prokazující oprávněnost požadavku. Stanoviště budeme ve spolupráci s inspektorkou nějakou dobu monitorovat. Vaši fotku uložíme, pokud budete mít další fotografie, prosíme o jejich zaslání na adresu , přiložíme je k žádosti o navýšení četnosti svozu plastů. Další kontejner lze přidat až po vyčerpání maximální četnosti svozu, tj. 7x týdně. Na každém stanovišti se kromě vývozu provádí ve všední dny i tzv. doúklid, který ale vykonává jiné auto s jinou posádkou, a protože nastavit harmonogram vývozu a doúklidu tak, aby probíhaly současně, vyskytuje se občas neuklizený odpad u vyvezených nádob, který pak vítr rozfoukává do okolí.
náhled souboruPřeplněný odpadkový koš
Dobrý den, 

Již minimálně třetí den nevynešený odpadkový koš na zastávce Kajetánka ve směru do Dejvic hyzdí své okolí. Mohl by ho prosím někdo vynést a také se ptám, jak často je zasmluvněno vynášení těchto košů? 

Děkuji, 

J. H.

oznámeno: 07.11.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
07.11.2018 » 15:57 • Provozovatel J.C.Decaux byl vyzván k okamžité nápravě.
náhled souborurozbité veřejné osvětlení
Dobrý den, 

v ulici Maratónská nesvítí tři lampy veřejného osvětlení hned za sebou. Prosím o opravu 

Děkuji 

P. V.

oznámeno: 05.11.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
26.03.2019 » 09:36 • Předáno Technologii Praha k zajištění opravy.
náhled souboruStálý nepořádek u restaurace Binhminh v ulici Čílova
Dobrý den, v ulici Čílova je stále v prostoru mezi panelovém domem a restaurací Binhminh skládka. Přestože je na domě cedule, že je místo kontrolováno kamerou. Prosím o odstranění nepořádku a častější kontrolu. B.

oznámeno: 05.11.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
23.11.2018 » 08:53 • Dobrý den, při kontrole bylo zjištěno, že skládka odpadu je uklizena.
náhled souboruUtržené zábradlí
Dobrý den, prosím o nápravu. 

Na zvýrazněně trase screenu mezi koupalištěm Na Petynce a vodárnou nebo co to je někdo urval zábradlí (viz fotografie). Kopec je tam velice strmý a dlouhý a už teď to na listí pěkně klouže, ale v zimě, kdy napadne sníh a mrzne si nedokážu bez zábradlí tudy do práce vůbec jít. I s ním je to někdy hazard o pěkný pád. Chodím tudy denně do práce a nejsem sama, proto to řeším.  

Prosím o zpětnou vazbu, zda to dáte do pořádku nebo se mám obrátit jinde. 

Děkuji.  

P. V.

oznámeno: 02.11.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
06.11.2018 » 12:24 • Děkujeme Vám za oznámení tohoto případu. Obratem jsme zaslali požadavek na opravu zábradlí vlastníkovi pozemku. K nápravě by mělo dojít co nejdříve.
náhled souboruNemožnost zaparkovat u vlastního domu!
Prosím o zavedení modrých zón v co nejkratším čase dobůice josé martího podotýkám do celé ulice!!! Ne jen 2/3 jak ma v planu město! Slibovali v létě 2018 že zóny zavede stále se nic neděje!! Opravdu mě jako rezidenta nebaví jedtit 20 minut kolem domu EU si hraje na emise a nikoho nenapadne že tu jezdim uplně k ničemu kolem domu jestli se neuvolní místo. Další věc je že to město asi nechce zavést schválně jelikož se obohacuje na pokutování rezidentů za stání na chodníku. Jsem nucen si pronajmout soukromou garáž z důvodu obrovského parkovacího provozu auto stále otloukají lidé co zde nebydlí a pořád se tu strídají a ještě k tomu neumí parkovat!!!

oznámeno: 01.11.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
03.01.2019 » 07:44 • Městská část si je vědoma problémů s parkováním i v této lokalitě (u vozovny) a proto v loňském roce znovu požádala Hlavní město Prahu jakožto zřizovatele ZPS o rozšíření - uvidíme jak se s požadavkem MČ vypořádá nové vedení metropole. Otázkou však je, zda zóny v daném případě pomohou. Na množství bytových jednotek je totiž parkovacích stání evidentně málo, o čemž svědčí i fotografie z noci, či pozdních večerních hodin. ZPS pomáhají vymístit zejména vozidla osob, dojíždějících do HMP za prací, a tedy uvolňují parkování především během dne. Může však jít o automobily osob, směřujících prostřednictvím MHD na nedaleké letiště a v takovém případě by zóny měly pomoci.
náhled souboruAuto bez spz
Dobry den, 

již několik měsíců stojí v ulici Schwaigerova před č. 1 automobil bez spz na parkovacím místě v rámci modré zóny. 

Před více než měsícem proběhlo prověřování městskou policií, od té doby se nic nestalo. 

S pozdravem 

S.

oznámeno: 31.10.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborutři sloupy veřejného osvětlení starého typu
Dobrý den, v Rozýnově ulici, mezi U Ladronky a Hošťálkova, jsou tři sloupy veřejného osvětlení starého typu, které svojí šířkou patky zabírají celý úzký chodník. Nedaly by se tyto sloupy vyměnit za nový typ, který je bez těchto širokých patek? Děkuji R.H.

oznámeno: 30.10.2018
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
26.03.2019 » 15:44 • Předáno Technologii Praha, zařazeno do plánu oprav.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/mms/?vynechat=460&crc=26602271ba5bf5e30008cd249bbe7a91 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz