Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 17611780 z celkového počtu 2876 vyhovujících záznamů.

náhled souboruRozbitý chodnik
Místo: Vítězné náměstí před Českou Sporitelnou
Chybějící dlažební kostky

oznámeno: 12.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
12.11.2015 » 12:50 • Děkujeme za upozornění na poškozenou dlažbu, nicméně oprava již byla zadána začátkem tohoto týdně. Předpokládáme, že oprava proběhne nejpozději do 13.11.2015.
náhled souboruParkování v Šolínově ulice
Dobrý den,  v příloze posílám ilustrační fotografie ze 7.11. 2015. Aneb parkování během farmářských trhů - parkovat na chodníků je asi v dnešní době úplně normální věc....Zvláště pro některé naše politiky/velvyslance, kteří nám jdou špatným příkladem. Prosím, aby městská policie pokutovala/upomínala řidiče, kteří během farmářských trhů rádi parkují na chodníku - týká se hlavně ulice Šolínova a Technická. Pokud vím, tak par metrů níže je placené parkoviště nemluvě o parkování v okolí, kde se místo vždy najde. V slušné společnosti se určitě automobily na chodníků neparkují. Nehledě na to, že maminky s dětmi, zdravotně postižení na chodníku nemají skoro žádné místo. Hodně lidí musí díky těmto neohledným řidičům chodit po silnici - což je velice nebezpečné a někdy i riskantní.

oznámeno: 09.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.11.2015 » 14:09 • Tuto problematiku řešíme již dlouhodobě. Váš podnět předáme městské policii, aby byla zvýšena četnost kontrol při Farmářských trzích.
náhled souborucesta na sídlišti Červený vrch
Dobrý den, bydlím v bytě své babičky, ke které jsem dojížděl od svého nejútlejšího dětství. Vystupval jsem a vystupuji již 30 let na zastávce "Sídliště červený vrch", přecházím kolem komplexu Dancy a dále hlouběji do sídliště. Zde podobně jako alespoň 500 dalších lidí jdu několik metrů po vyšlapané cestičce - foto přikladám. Je to cesta nejkratší, používaná v zimě, v létě. V zimě nebezpečná pro starší, morká, kluzká, v létě zarůstající okolními keři, úzká. Projektant, který vytvořil plán cest pro místní sídliště vše dělal od stolu, tuto nejpřirozenější cestu nenaprojektoval, protože si terén neprošel. Nebylo by možné protáhnout cestu o 5 či 10 m stavebními tvarovkami a tím zvkalitnit cestu, která vlastně již dávno existuje? Děkuji

oznámeno: 06.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.11.2015 » 12:28 • Ve věci přímého propojení přístupové cesty podél bloku domu Syrská 2-8 s přechodem pro chodce u tramvajové zastávky Sídliště Červený Vrch nemáme zásadní problém se zařazením realizace doplnění chodníku namísto vyšlapané cesty. Zaznamenali jsme zde však také požadavek na znemožnění průchodu a rekultivaci zeleně. Aktuální stav, kdy někdo svévolně zamezil průchodu výsadbou keřů, nebereme jako definitivní. Věc s dotčenými subjekty projednáme se s nahou nalezení řešení, které by alespoň částečně vyšlo vstříc oběma stranám uživatelů daného veřejného prostranství.
náhled souboruFoto+začínající skládka odpadků
Dobrý večer,zasílám Vám fotky odpadků,které se nacházejí kousek od autobusové zastávky Divoká Šárka.Nachází se za parkovištěm Mc donalds.Projdete přes parkoviště dozadu a narazíte na schody-sejdete pouze jedny schody a dáte se vlevo.Po pár metrech narazíte na to co Vám posílám.
Pokud půjdete dál po chodníku směrem zastávka busu Nová Šárka,tak nenarazíte na žádný odpadkový koš a byla tam umístěna jedna lavička,bohužel ta už tam také není,zůstaly po ní pouze betonové nohy.Bylo by dobré někam tam lavičku vrátit.

oznámeno: 06.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.11.2015 » 14:45 • Děkujeme za upozornění na výskyt mikroskládek různorodého odpadu. Jejich úklid zajistí stejně jako v předchozím období pracovníci organizační složky PRO 6. Bohužel se jedná o stále se opakující místa. Pokud jde o dodání chybějící lavičky, není toto možné, neboť její zbytky se nacházejí na pozemku ve vlastnictví fyzických osob.
náhled souboruPohozená značka na Vítězném náměstí -kulaťák u KFC
Dobrý den,  již několik dní si říkám vyfotím a pošlu. Tak jí posílám. Krásná 
značka která říká kam se má zaparkovat :-) jen nevhodně dle mého 
umístěná :-)   Kdepak asi předtím, stála a teď tam není :-(

oznámeno: 05.11.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
24.11.2015 » 12:29 • Vyvrácené dopravní značení bylo předáno Technické správě komunikací hl.m. Prahy ke znovuosazení,děkujeme za upozornění.
náhled souboruNebezpečná díra v chodníku
Dobrý den, chodím každý den ulicí Sestupná s dětmi do školky a před opuštěným a chátrajícím domem čp. 18 míjíme díru, která je v kraji chodníku a vede až do sklepa přilehlé nemovitosti. Pravděpodobně se jedná o původní skluz na uhlí. Díra zatím není moc velká, ale zapadnout se do ní dá. 

oznámeno: 03.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
09.11.2015 » 15:56 • Děkujeme za upozornění. Nebezpečné místo jsme zdokumentovali a následně předali odboru výstavby k dalšímu řešení. Do doby vyřešení s majitelem nemovitosti bude místo zabezpečeno oplocenkami, které zajistí Technická správa komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruOsvětlení rezidence podbaba
Dobrý den,
V oblasti rezidence Podbaba nesvítí spousta veřejného osvětlení. Fotku nepřikládají,vyfotila bych maximálně tmu. Večer není vidět na krok.nejvíce ihned za Rossmanem a Pet center,v ulicich Maslova, Heinemannova,atd. Volala jsem na linku řešící osvětlení,prý tato oblast pod ne nepatří,mám kontaktovat developera,nevím jak ho sehnat,tak to zkousim touto cestou. 
Dekuji


oznámeno: 03.11.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboru???
Dobry den, 
na krizovatce CINSKE ul.a ul. VE STRUHACH vyrostl dosti neesteticky, nevzhledny a neprakticky soubor ostruvku, ktery nechapu, co ma zabezpecit. Kolik tento ostruvek, nic neresici, stal Prahu 6 a kolik by na misto techto hruznych, radoby bezpecnostnich prvku, stal prechod pro chodce, ktery by v tomto miste mel zabezpecit prechod chodcum? V tento okamzik jsou chodci nuceni prechazet vozovku primo krizovatkou, coz bezpeci urcite neprida. A to nemluvim o maminkach s kocarky a vozickarich, kteri nemaji sanci prejit kvuli parkujicim autum hned za ostruvky. Kdo tuto hruznost navrhl a schvalil? Zruste nevzhledne ostruvky, namalujte zde prechod pro chodce, upravte najezdy pro handicepovane a usetrite potrebna parkovaci mista pro residenty a uspokojite vetsi cast obyvatel, nez touto hruzou. Toto se netyka jen tohoto mista, ale dalsich komunikaci na Praze 6, ktere jsou takto "vysperkovane".

oznámeno: 03.11.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.11.2015 » 14:44 • Vážená paní,předmětná, nestavební úprava vhodným způsobem zúžila průjezdní prostor komunikace a přiblížila úhel napojení komunikací k normové hodnotě, čímž došlo k částečnému zklidnění komunikace a ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu v daném místě. Nerozporujeme Váš názor na estetickou hodnotu tohoto řešení, jedná se o řešení dočasné, které bude, ve střednědobém horizontu, nahrazeno stavební úpravou. Definitivní úprava tohoto prostoru bude samozřejmě obsahovat i bezbariérové prvky.
náhled souboruPodnět k řešení - odcizená auta na parkovišti u Džbánu
Dobrý den, Chtěla bych Vás informovat, že na parkovišti u koupaliště Džbán (prostor před Hostel Spartakiáda/ Restaurace Šárka na adrese Nad Lávkou 5,160 00 Praha 6) již několik měsíců stojí pravděpodobně odcizený nákladní automobil a obytný vůz. Vozy by bylo vhodné zlikvidovat, jelikož chátrají a mají velmi negativní vliv na své okolí, při cestě do krajinné oblasti Divoká Šárka lidé kolem těchto vozů chodí. Předem Vám velmi děkuji snahu toto vyřídit a zlepšit tak prostředí Prahy 6.

oznámeno: 28.10.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.11.2015 » 15:03 • Váš podnět byl postoupen k prověření Městské policii, zde je vyjádření: Dobrý den, na místě dnes hlídkou zkontrolováno uvedené parkoviště. Zaparkována zde byla pouze 2 vozidla – nákladní MAN RZ T730JNV a dodávka FIAT, s pravděpodobně obytnou nástavbou, RZ 8S9 2481. U vozidel se v době přítomnosti hlídky na místě nepohybovaly žádné osoby, obě vozidla byla zaparkována v souladu s předpisy, obě byla řádně uzavřená a uzamčená, pátrání negativní, známky vraku nevykazovalo ani jedno z nich, protiprávní jednání nezjištěno. Z uvedených důvodů není nutné ze strany strážníků provádět další opatření.
náhled souboruRozbity chodnik
Cs. armady, pred Kanzelsberger.

oznámeno: 28.10.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruRoh Terronska a Sukova
Nebezpecne umisteni sberovych kontejneru v prechodu vedle zakladni skoly. Roh Terronska a Sukova. Brani ridicum v rozhledu na chodce.

oznámeno: 26.10.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
11.11.2015 » 10:45 • Stanoviště tříděného odpadu je umístěné v dostatečné vzdálenosti od hranice vozovky. Navíc jsou umístěny logicky na straně, aby neblokovaly pohled při jízdě směrem od náměstí Svobody. Dle našeho názoru je umístění bezpečné a jeho umístění je schválené zástupcem dopravní policie ČR.
náhled souboruPohozena matrace u autobusove zastavky "Safranecka"

oznámeno: 24.10.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
26.10.2015 » 15:56 • Matrace byla dnešního dne odklizena pracovníky organizační složky PRO 6.
náhled souboruBalkony plné hnízdících holubů otravující život spoluobčanů Kafkova 607/18
Dobrý den, prosím o pomoc řešení problému který trvá bohužel již několik let. Nájemníci si stěžují nevím co dál? V poslední době ( tento rok) je to bohužel čím dál horší- nejhorší.

Ve vedlejším domě na společných balkonech vzniklo několik v poctatě líhnišť holubů a tak zvané holubníky, kam se ptáci slétávají, přespávají a ruší jak klid, vrkáním plácáním křídel atd. někdy je to opravdu už na 
hlavu. Ptáci jsou už  tak oprsknutý, že se nezdrahají otevřeným oknem vletět do pokoje. V domě kafkova 18, jak to tak vypadá majitelé- majitel zrušil lidem sklepní prostory a všichni své drahé kousky kvalitního nábytku šoup na 
balkon a takto to dopadlo. Vrstva trusu se dá počítat už na desítky centimerů a bohužel se jedná o všechny balkony i na kterých měl někdo tenkrát i záclony proti ptákům, vše steřelo a ve všech patrech hnízdí ptáci.

Poštolka čas od času nějakého uloví  s chutí cupuje na našem dvoře což je super pak to likvidovat. Náš dvůr je zanešen trusem a peřím které ucpává odtok do kanálku dvora. Naše majitelka musela na své náklady zakoupit 40m hadice na uklízení dvora. A každý týden se musí zametat dvůr aby se trus a peří nenosilo do vnitřku domu.Nechci ani zmiňovat jak vypadá naše střecha a střešní okna když jsou otevřená ptáci nahlíží dovnitř. Naše schodištové okna kde ptáky bohužel nikdo neplaší, tak mají na parapetech vrstvy trusu.

Světlíkem který nelze zastřešit propadávají ptáci až do sklepa kde hynou ve světlíku a nebo vlétavají lidem do otevřených okének na wc. Budeme muset řešit zasítováním světlíku. Prostě se sem ptáci díky tomu stahují a je jim tu fajn, ale nám ne!!!!!!! Ani jejich dvůr s hromadou kartonových krabic rozmočených deštěm a pobíhající potkánci okolo popelnit atd. prostě paráda. Dá se v této věci něco dělat? Děkují všichni nájemníci domu Kafkova 20, za ochotu pomoci.

oznámeno: 24.10.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.11.2015 » 09:05 • Odbor dopravy životního prostředí vyzve vlastníka dotčené nemovitosti, aby si plnil své povinnosti v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb.o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů. V případě, že by nekonal bude věc řešeno ve spolupráci s Městskou hygienickou stanicí hl.m. Prahy.
náhled souboruPřechod
Prosím o znovuobnovení zrušeného přechodu pro chodce v ulici Badeniho. Je zde přirozené místo pro přecházení mezi Letenskými sady a parkem Ch.G.Masarykové, kde nejen maminky s kočárky přecházejí ulici. Je zde k tomu šikmý obrubník, dříve tam byl i semfor a přechod pro chodce. Bohužel "zebra" ze silnice před časem zmizela, místo je proto velmi nebezpečné, řidiči bez zebry či značky nevnímají místo jako k přechodu určené.

oznámeno: 23.10.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
24.11.2015 » 14:45 • MČ Praha 6 není právně zmocněna k výkonu státní správy na předmětné komunikaci, proto byl Váš podnět předán příslušnému úřadu, kterým je Magistrát hl.m. Prahy.
náhled souboruobrubník na přechodu
Dobrý den, upozorňuji na obrubník, který brání přechodu Patočkovy ulice u ulice Na Hubálce. Neumím si představit, jak se tam objevil. Že by vypadl z nějakého auta? Tento přechod je nebezpečný i jinak. Často se v těch místech otáčejí auta zpět k tunelu, řidiči stojí na oddělovacím pruhu v křižovatce, sledují auta přijíždějící od Vozovny Střešovice a ve chvíli, kdy tato zpomalují, neb jim naskočila červená a chodcům tudíž zelená, prudce vyrážejí a neuvědomují si, že vzápětí vjíždějí na přechod. Přechod je zde proto riskantní, i když je opatřen semaforem.


oznámeno: 20.10.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruBalkon
Prosím Vás o zajištění ochrany životního prostředí a přikázání majiteli domu Jugoslávských partyzánů 23, aby neprodleně odstranil ten hnůj z balkonu ve4.NP  Byt nikdo nepoužívá už minimálně 10 let a navíc je tam nějaký materiál umožňující holubům se velmi dobře množit. Majitele jsem vyzval k nápravě, ale on mi řekl, že byt je obsazen, ale není to pravda. Děkuji za přečtení a Vaši pomoc . Pavel Najman , ZELENÁ 10 / 1605. Fotky se pokusím poslat zvlášť, protože to jako důchodce moc neovládám.

oznámeno: 19.10.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.11.2015 » 09:06 • Odbor dopravy životního prostředí vyzve vlastníka dotčené nemovitosti, aby si plnil své povinnosti v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb.o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů. V případě, že by nekonal bude věc řešeno ve spolupráci s Městskou hygienickou stanicí hl.m. Prahy.
náhled souboruNamesti Svobody
Na obou stranach vylomene sloupky umoznuji prujezd motorovych vozidel a jejich parkovani. Oboje znackami zakazano (vjezd i zastaveni). Prosim o instalaci novych sloupku.

oznámeno: 14.10.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
22.10.2015 » 11:18 • Vzhledem k opětovnému úmyslnému poškozování zahrazovacích sloupků,je připravováno vhodnější trvalé řešení.
25.11.2015 » 14:56 • Vzhledem k opakovanému, záměrnému, ničení předmětných sloupků, momentálně neuvažujeme o jejich obnově. Na situaci jsme opakovaně upozornili Policii ČR a městskou policii.
náhled souboruRoh CountryLife
Na rohu ulic Cs. Armady a Narodni Obrany umisten odpadkovy kos uprostred chodniku. Prosim o jeho posunuti o metr na okraj pruchodu.

oznámeno: 14.10.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
15.10.2015 » 14:51 • Dobrý den,požádali jsme dodavatelskou firmu, která pro správce komunikací zajišťuje obsluhu a vývoz košů, aby byl v nejkratším možném termínu koš posunula, aby nebránil chodcům.
náhled souboruZakaz zastaveni Dejvicka
I pres zakaz zastaveni stoji v ulici Dejvicka kazdy den u ostruvku auta bez povsimnuti mestskymi strazniky. Prosim o zjednani napravy.

oznámeno: 14.10.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
25.11.2015 » 14:58 • Městské části nejsou právně zmocněny k dohledu nad dodržováním pravidel silničního dohledu, proto byl Váš podnět předán Policii ČR a městské policii.
náhled souboruPřechod na Vítězném náměstí
Dobrý den,  omlouvám se, že přikládám pouze ilustrační fotografii ale od otevření Blanky se na “kulaťáku” každý den tvoří kolony a to jen kvůli bezohledným chodcům, kteří považují svoji přednost za absolutní, často se ani nerozhlédnout, nezpomalí, prostě na tento přechod vlezou a svoji přednost si vynutí, auta tu pak stojí a ucpávají celý kulaťák kolem dokola. Díky tomu se tvoří kolony jak na Evropské, Jug. Partyzánů tak na Čsl. Armády
 
Před několika dny jsem tu v ranních hodinách viděl policisty řídit dopravu a chodce, nápad to byl dobrý ale neřeší absenci semaforu, který tu je opravdu potřebný jinak se situace nezlepší. Navíc tu byli jen asi 3 dny a pak už jsem je tu neviděl. Řešením je i smazání přechodu, chodci by samozřejmě přecházeli dále ale už by neměli pocit své neohroženosti a přednosti takže by provoz byl plynulejší a přehlednější. Nejlepší by byl samozřejmě podchod až na metro Dejvická ovšem uvědomuji si, že tohle řešení je dost drahé a hůře realizovatelné.
 
Vím, že se o dobudování semaforu hovoří delší dobu ale doteď jsem nikde neviděl nějaký časový nástin, kdy se tak stane. Zároveň bych se chtěl zeptat, zda bude semafor na obou přechodech (jak ten přímo u kulaťáku, tak ten na druhé straně zastávky), jinak se problém přesune o 30 metrů dál. Děkuji za odpověď


oznámeno: 14.10.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.11.2015 » 14:55 • Vámi popisovaný problém, bohužel, nespadá do gesce MČ Praha 6. Státní správu této, nadřazené komunikační sítě, vykonává Magistrát hl.m. Prahy. Tento byl, z našeho podnětu, vyzván k řešení situace a při jednáních padly i návrhy zmiňované ve Vašem textu. Na jednáních se sice zatím nedospělo k finálnímu řešení, nicméně již nyní lze říci, že případné zrušení přechodu na Svatovítské je pro nás nepřijatelné.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/mms/?vynechat=1760&crc=6e778f2b85fc26409abc3beec5475c1d ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz