Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 17011720 z celkového počtu 2877 vyhovujících záznamů.

náhled souboruodtah a likvidace
Dobrý den, již pár let je v ulici Na Marně odstaven tento vrak. Na konci minulého roku, když se zde natáčel film, tak byl přemístěn na chodník, kde od té doby překáží ještě více - bylo by možné ho nechat odstranit? Děkuji.

oznámeno: 18.02.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
14.03.2016 » 13:36 • Postoupeno Správě služeb hl.m. Prahy.
náhled souboruRozbité zabradli-retez
Dobrý den,v ulici Tychonova je rozbitý řetěz (jeho uchyceni),který slouží jako zábradlí oddělující chodník od tramvajové trati.Děkuji za nápravu.

oznámeno: 17.02.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
14.03.2016 » 13:30 • Opravu poškozeného zábradlí zajistila Technická správa komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruStále nedodělaný chodník
Dobrý den, bude někdy dodělán chodník(asfalt) na rohu ulic Vokovická a Na Krutci?

oznámeno: 13.02.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.03.2016 » 13:36 • Na základě požadavku Technické správy komunikací hl.m. Prahy nebyla doposud provedena definitivní úprava povrchu chodníku, neboť zde bude probíhat v nejbližších dnech navazující stavba.
náhled souboruParkování
Dobrý den,

děkuji Vám za předání celé věcí příslušným orgánům policie, ale nic se zde nezměnilo. Kolem zmíněného místa jezdím několikrát denně a ani jednou jsem nezaznamenal přítomnost policie ani odměny v podobě předvolání k vysvětlení přestupku. Naopak jsem rád, že vím, že pro naši radnici je přednější koncepční vzhled místa, než zdraví místních obyvatel.

oznámeno: 11.02.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
14.03.2016 » 13:52 • Předáno Městské policii hl.m. Prahy.
náhled souboruulomená větev nad schodištěm
Dobrý den,

nad schodištěm z parku u ulice Na valech, směrem do ulice Na baště svaté Ludmily je ulomená poměrně veliká větev na platanu - viz foto. Ulomila se zřejmě při nedávném větru. Cítil bych se na schodech mnohem lépe, kdyby tu větev mohl někdo odstranit.

Předem děkuji

oznámeno: 11.02.2016
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKontejner na papir c.103 Divoka Sarka
Je plný 5 dní.

oznámeno: 09.02.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruŠpatné dláždění
Nově položený chodník mezi hotelem Diplomat a ulicí Kafkova má tak
velké mezery mezi kameny, že člověk musí skákat mezi nimi. Též tráva
mezi kameny se postupně mění v bahno. Řešení by bylo například
vysypání štěrkem.

oznámeno: 08.02.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
11.03.2016 » 13:28 • U šlapákových cest se předpokládá, že postupně dojde k tomu, že mezery zarostou trávou. Vzhledem k tomu, že cesta byla položena nově - v druhé polovině roku 2015, k zarůstání teprve dochází (v zimním obodbí bohužel došlo i k poškození vzcházejícího trávníku). Stav cesty bude monitorován a pokud nedojde k samovolnému zlepšení, bude přistoupeno k volbě dalších technických opatření.
náhled souboruOprava skluzavky
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o opravu skluzavky, konkrétně jejich bočnic ve vnitrobloku v ulici José Martího. Na problém jsem přišel, když se mé dítě sklouzlo a bočnice, které se drželo ho řízla do dlaně. A kdyby to bylo možné tak také provést úpravu zeleně uvnitř, protože hřiště pomalu a jistě zarůstá.

Předem děkuji.

oznámeno: 08.02.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.02.2016 » 15:10 • Situaci prověříme a v případě potřeby zajistíme nápravu.
náhled souboruOprava chodníku na Vítězném náměstí.
Dobrý den,
prosím o opravu chodníku na Vítězném náměstí, ať to tu máme zase v
Dejvicích hezké. Děkuji LK

oznámeno: 07.02.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.02.2016 » 15:11 • Předáno odpovědnému subjektu, kterým je Technická správa komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruSchody
Dobrý den,když jdete od metra Nádraží Veleslavín tak první odbočka a zkratka pro místní i návštěvníky hotelu jsou tyto schody. Mají ovšem jednu vadu, když víc zaprší nebo roztaje sníh, vznikne dole jezero, které nejde ani překročit, ani obejít. Lidé si trochu pomohli, na stranu dali kusy rozbitého asfaltu ze starého chodníku po kterých přeskočite na schody. Když ale jedete s kočárkem, musíte přebrodit. Nešlo by to opravit? Děkuji Marcela Vondrová, José Martiho 10

oznámeno: 06.02.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
23.03.2016 » 11:26 • Žádost o úpravu prostoru pod schody byla předána vlastníkovi, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruZničení zeleně
Všiml jsem si, že si jiní občané stěžují na špatné parkování u základní školy A. Čermáka ve stejnojmené ulici. Ale to ničení trávníku není jen u školy, stejné a pořád se zhoršující je to i naproti hřbitovu. Píšete, že městská část s tím nemůže nic dělat, že to mají hlídat střážníci. Ale ti to přece nemůžou hlídat 24 hodin denně? A taky že pomůže jen postavení zábran, ale asi se bude čekat až se bude opravovat celý park. On se bude opravovat za měsíc? V tom případě by se snad vyplatilo čekat, ale jinak určitě né, vždyť se to zhoršuje každý den víc a víc a řidičům je to lautr jedno! Hlavně že mají kde stát a že jde park doslova do háje, to je jim jedno. Žádám, aby se s tím konečně něco udělalo, jinak se ten náš park za chvíli změní v rozježděné oraniště.
 

oznámeno: 04.02.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.06.2016 » 11:22 • Vážený pane, celkem jasně jste vystihl zcela se míjející požadavky různých skupin občanů. Konkrétně v této při se úřad městské části kloní na stranu ochránců parku, tudíž skutečně stanoví takové opatření, které fyzicky zamezí vjíždění na zeleň. A to ještě před zmiňovanou rekonstrukcí parku. To, že dohled nad kázní řidičů přísluší pouze Policii ČR a městské policii je fakt, stejně jako to, že tento mají realizovat nepřetržitě (viz příslušné zákony).
náhled souboruparkovani
Dobry den,
reaguji na situaci, ktera se odehrava v posledni dobe pred ZS a MS Antonina Cermaka. ANO, souhlasim s tim, ze parkovani aut na zelenem pruhu oddelujici vozovku od prilehleho parku devastuje zelen. ANO souhlasim, ze na chodniku se parkovat nesmi pokud neni znackou povoleno. Avsak zastavit na silnici u chodniku ve frekventovanych casech (odvoz a vyzvedavani malych deti z MS i ZS) by bylo pro tuto komunikaci vice nez kolabujici. Vzhledem k uzke komunikaci a projizdejicim autobusum, rodice solidarne parkuji na chodniku, ktery zde neni nikterak frekventovany a vsichni jsme si na tuto zkutecnost jiz zvykli. Auta zde neparkuji cely den, nybrz jen po dobu nezbytne nutnou k obslouzeni deti navstevujici ZS a MS. Je samozrejme, ze okolo 8h se zde vystrida aut vic nez dost. Bohuzel jinde se zaparkovat neda a toto je cesta nejmensiho zla. Tedy byla. V techto dnech obchazi skolu strazci zakona, tedy PČR a upozorneni na spatne parkovani se asi bude menit ( nebo se uz mozna i zmenilo) na blokove pokuty za spatne parkovani. Prosim tedy Prahu 6 o vyreseni teto situace, nebot i moje deti navstevuji tuto MS a zastavenim na silnici nechci umyslne blokovat plynuly provoz. Nedala by se tato situace resit znackou umoznujici docasne stani na chodniku pro obslouzeni nasich deti-obcanu Prahy 6 tak, aby bylo vse podle zakona?

Dekuji.

oznámeno: 03.02.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
14.03.2016 » 13:29 • Předáno Městské policii hl.m. Prahy.
náhled souboruPodchod na Vypichu
Z puvodnich dvaceti svetel osvetlujicich temny podchod zustaly svitit posledni tri.

Nove vymalovany podchod opet posprejovan.

Nabizi se koncepční otazka: co s tim?
• Vypich
oznámeno: 03.02.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.03.2016 » 13:42 • V současné době se připravuje předání světel do vlastnictví Magistrátu hl.m. Prahy (potažmo správci Eltodo Citelium, s.r.o.). Oprava světel již byla u budoucího správce objednána.
náhled souboruParkování aut
Dobrý den
Toto býval ještě nedávno v parku proti škole Ant. Čermáka hezký zelený trávník oddělující silnici a chodník,   dnes je tam pouze bahno a kolejnice od parkujících automobilů.  Prosím o řešení této neúnosné situace. Děkuji

oznámeno: 31.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.02.2016 » 08:42 • Jak již bylo napsáno, Vámi popisovaná bezohlednost řidičů parkujících na zeleni a chodníku nás nenechává chladnými, nicméně dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu ze strany řidičů je plně v gesci Policie ČR a městské policie. Z tohoto důvodu jsme si dovolili Vaše upozornění oběma zmiňovaným složkám přeposlat. Instalace zábran, které by fyzicky zamezily vjezdu vozidel a pojíždění zeleně, je zřejmě jediná cesta, která by mohla vést ke změně, Otázkou zůstává, zda tyto by byly osazeny ještě před, nebo až v rámci plánované rekonstrukce parku.
náhled souboruparkování
Dobrý den,
každý den přijíždím ulicí generála Píky směrem do Svatovítské a odbočuji do ulice Buzulucká. Již několikrát jsem díky autu zaparkovaném na chodníku (většinou toto volvo) málem porazil chodce vstupující na přechod. Bylo by možně znemožnit technickými prostředky-třeba patníky parkovat na tomto místě, jelikož očividně městské policii Prahy 6 je to jedno.


oznámeno: 31.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
02.02.2016 » 10:30 • Vámi zachycené, protiprávní chování řidiče parkujícího na chodníku, v místě kde toto není povoleno dopravním značením, nás nenechává chladnými, nicméně dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu ze strany řidičů je plně v gesci Policie ČR a městské policie. Z tohoto důvodu jsme si dovolili Vaše upozornění oběma zmiňovaným složkám přeposlat. Instalace zábran, které by fyzicky zamezily parkování na chodníku, není opatřením, které by bylo v souladu s naším náhledem na tvorbu veřejného prostranství.
náhled souboruPreplnene kontejnery
Preplnene kontejnery, zast. Divoka Sarka

Napr. Kontejner 103 (papir), ale jsou zde i zbytky vanocnich stromku

oznámeno: 25.01.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruzábradlí
Dobrý den,

vchod do Obory Hvězdy u zastávky Ruzyňská, chybí dělící část zábradlí, hrozí pád do potoka. Lávka přes potok je nová, neplánuje se celkové sjednocení i se zábradlím, nyní jsou v něm nálety (stromy, keře) a je celkově špatné?
 
Děkuji


oznámeno: 25.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
10.02.2016 » 08:03 • O opravu chybějící části ochranného zábradlí včetně úpravy sesutého kamenného obložení břehu potoka jsme předali k zajištění správci toku a Technické správě komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruzničený část parku
Takto se parkuje a ničí část parku naproti škole Ant. Čermáka, bezohlednost řidičů.   Někteří řidiči stojí přes chodník přímo na trávě. Nemluvě o tom, že část kde byla zelená tráva je bahno a rozježděné koleje od aut. Fotky pořízení ve dne jsou z prosince a fotky za tmy z ledna, zda je vidět, že je to horší a horší. Bíle auto stojí přes  "bývalý trávník a ještě přes chodník a na další části trávy. Nemohly by se tam postavit sloupky o kterých  se psalo v lednovém časopisu Šestka.  Prosím, zda by se toto mohlo nějak řešit. Je zde park a né parkovací místa. Děkuji 

oznámeno: 25.01.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
10.02.2016 » 08:04 • Jak již bylo napsáno, Vámi popisovaná bezohlednost řidičů parkujících na zeleni a chodníku nás nenechává chladnými, nicméně dohled nad dodržováním pravidel silničního provozu ze strany řidičů je plně v gesci Policie ČR a městské policie. Z tohoto důvodu jsme si dovolili Vaše upozornění oběma zmiňovaným složkám přeposlat. Instalace zábran, které by fyzicky zamezily vjezdu vozidel a pojíždění zeleně, je zřejmě jediná cesta, která by mohla vést ke změně, Otázkou zůstává, zda tyto by byly osazeny ještě před, nebo až v rámci plánované rekonstrukce parku.
náhled souborudlazba na chodníku
Dobrý den,

na chodníku na Vítězném náměstí u zastávky tramvaje směr z centra je poškozena dlažba. Viz foto.


oznámeno: 25.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
26.01.2016 » 08:05 • Žádost o opravu poškozené dlažby již byla předáno majetkovému správci, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy. Bohužel díky nepříznivým klimatickým podmínkám nemohla být oprava provedena.
náhled souboruAbsence přechodu pro chodce v Ruzyni
Dobrý den. 

Moc prosím o zřízení přechodu pro chodce u autobusové zastávky v Praze 6- Ruzyni.
Jedná se o zastávku "Staré náměstí " autobusů č. 142, 168 v ulici Drnovská. 
Ve směru na Dědinu přechod je, ale v opačném směru (ke Karlovarské ulici) není. 
Moje děti (a všichni cestující) nemají žádnou možnost přejít ul. Drnovskou, aniž by nevstoupili do vozovky. Přechod pro opačný směr je po chodníku nedostupný (není tam chodník!), navíc by se děti musely vracet proti směru jízdy busu asi 200 metrů. 
Denně se strachuji o své děti, které jsou nuceny přecházet na nebezpečném místě.


A ještě prosím o vybudování chodníku v ulici Pod hřbitovem (Ruzyně), chybí tam a mnoha lidem tak hrozí nebezpečí sražení automobilem..

Děkuji,

oznámeno: 25.01.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
13.06.2016 » 11:36 • Státní správu ve věci dopravního značení (zřízení přechodu pro chodce), vykonává na komunikaci Drnovská Magistrát hl.m. Prahy. Proto jsme mu předmětný podnět postoupili. Vzhledem k tomu, že městská část není vlastníkem komunikace Pod hřbitovem, ani přilehlých pozemků, nemůže požadovaný chodník vybudovat. K tomuto je oprávněn pouze vlastník, kterým je Hlavní město Praha.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/mms/?vynechat=1700&crc=86fc525ff48b99d606815513d523a267 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz