Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 15211540 z celkového počtu 2876 vyhovujících záznamů.

náhled souboruPoškozený chodník v ul. U Páté baterie
Dobrý den. 

Bylo by možné prosím opravit poničenou dlažbu jižního chodníku v ulici U Páté baterie, přibližně naproti č. 46? Viz foto. 

Děkuji. Hezký den. V.Š.

oznámeno: 09.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 11:24 • Předáno majetkovému správci komunikace k prověření a zjednání nápravy.
náhled souboruZeleň a tech. stav uličky Pod Bateriemi
Dobrý den. 

Obracím se na Vás se dvěma podněty ohledně uličky Pod Bateriemi (konkrétně úsek od schodů vedoucích z rohu Nám. Před Bateriemi po vyústění u Penzionu Chaloupka poblíž tramvajové stanice Baterie): 

1) Prosím o zásadní ořezaní zeleně tak, aby zůstal alespoň chvíli zachován průchozí profil nad povrchem uličky.. 

Soustavně je zde majiteli většiny přilehlých pozemků zanedbávána údržba zeleně, vede to k tomu, že tato úzká cesta je průchodná pouze v předklonu pod nízkou vegetací. Vyhýbání s protijdoucím člověkem je zde vzhledem ke zúžení cesty narostlou zelení dosti komplikované. V minulosti jsem zaznamenal prosbu o úpravu zeleně prostřednictvím lokálního MMS-ingu. Tehdy pracovníci zeleň ořezali, za což jim patří dík, ovšem ještě ve stejné sezoně křoviny narostly tolik, že se problém opakoval. Vzhledem ke stavu některých pozemků a zeleně zde obecně, si dovoluji doporučit místní prošetření pracovníkem OÚ. 

2) Technický stav (hl. povrchu) uličky je též dosti špatný. Místy je zásadně poškozen, nebo zcela chybí asfaltový povrch, zbývající část je dost úzká i pro jednu osobu. Zábradlí je tak místy zcela nedosažitelné. Značný příčný sklon (důsledkem ujíždění cesty ze svahu) je taktéž velmi nebezpečný.  

Před několika lety při rekonstrukci/přestavbě objektu (dům na adrese Nad Hradním Vodojemem 63/75) došlo podle pozemku domu k vybudování betonovými zídkami obehnaného chodníčku o výrazně užším profilu, než byl tehdy zbytek uličky. Tím byl znemožněn dříve prováděný zimní úklid vozidlem MultiCar s rotačním kartáčem. Dnes to zřejmě bude komplikovat jakoukoli rekonstrukci této uličky… Pozdější instalace ocelového stožáru lampy do tohoto úzkého koryta namísto do betonové zídky (viz foto) byla také prostorově dosti nešťastná. 

Je možné tuto uličku zařadit do nějakého současného „chodníkového programu“?  

Předem děkuji za odpověď. Přeji hezký den. V.Š. (chodec, cyklista, řidič, rodák a obyvatel P6)

oznámeno: 09.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.09.2016 » 15:36 • Odbor dopravy a životního prostředí vyzve vlastníky dotčených nemovitostí, aby provedli v co nejkratším možném termínu úpravu dřevin, přesahujících do profilu komunikace. O tristním stavu zmíněné cesty víme, pokusíme se opakovaně její opravu zaurgovat u správce komunikací.
náhled souboruParkovani voziku na chodniku
Dobry den,
 Na chodniku u prechodu v ulici Pod Cihelnou u domu cp 4 stoji jiz nekolik tydnu takto privazany vozik. Prechod je v tydnu vyuzivan detmi, ktere miri do blizke ZS Dedina a obzvlaste mensi deti nejsou pres vozik vubec videt. Muze s tim prosim MP neco udelat? Hezky den

oznámeno: 09.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.07.2017 » 11:41 • Policie ČR a městská policie byly vyzvány ke zvýšenému dohledu v této lokalitě. Bylo by vhodné obracet se rovnou na některou ze zmiňovaných složek ( tel.: 156, 158), což je poněkud operativnější.
náhled souboruPrakovani ulice Pod Cihelnou
Dobry den,
 V ulici Pod Cihelnou doslo v cervenci k uprave svisleho znaceni a s tim souvisejici omezeni parkovani na jedne strane ulice. Bohuzel ridici toto znaceni nerespektuji a i pres zadosti o vyreseni na MP se nic nedeje. Hezky den

oznámeno: 09.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
27.09.2016 » 14:53 • Městské části bohužel nejsou právně zmocněny k dohledu nad kázní řidičů, toto přísluší pouze Policii ČR a městské polici. Oběma těmto složkám Váš podnět předán.
náhled souboruchodník
Dobrý den ,již několik týdnů je poškozený chodník v ulici roh Svatovítské a Kafkovy před obchodem ŽABKA .Hrozí zlámání nohy .
S pozdravem H. Č.

oznámeno: 08.09.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
14.09.2016 » 08:16 • Oprava zajištěna prostřednictvím dodavatelské firmy.
náhled souborupřesunutí modrého pruhu
Dobrý den, obyvatelé ulice 8. listopadu se probudili do této situace. Bude někdo organizovat hromadné přeparkování ještě včera legálně zaparkovaných aut? Co je teď vlastně legální? Také se ptáme, kdo je odpovědný za projekt s tolika chybami a kdo platí práci na odstraňování chyb a všechnu tu šedou barvu? 

Děkuji za odpověď na všechny otázky, za hlouček udivených sousedů Z. V.

oznámeno: 08.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.07.2017 » 12:21 • Je plně na vlastnících (řidičích) vozidel, aby parkovali v souladu s instalovaným dopravním značením a nevystavovali se možnému postihu ze strany Policie ČR a MP. Vyznačení zón je plně v režii jejich vysoutěženého správce, firmy ELTODO a.s.. Není nám zřejmé, jaké chyby máte na mysli.
náhled souboruNad Bořislavkou - ulice se stala P+R po zavedení park. zón na Praze 6
Dobrý den, 

obracím se na Vás se žádostí o vyřešení nastalé dopravní situace v ulici Nad Bořislavkou, kde se residentům zhoršilo bydlení za více jak 50 let, co si pamatují.... 

Záměr zpříjemnit bydlení residentům na Praze 6 zavedením parkovacích zón se v této ulici stal opakem, lze jej nazvat terorem- proto prosíme o urgantní nápravu.! 

Zavedením parkovcích zón, a díky odklonění dopravy (již 3. týden, a to asi ještě asi nekončí - vzhledem k probíhající rekonstrukci plynoveho potrubí v této ulici a Na rozdílu/)  

si v této ulici učinili řidiči parkoviště P+R, auat stojí všude, kde je volno, před vjezdy, na chodníku a hlavně parkují v obousměrné ulici, takže nezbývá, než se při střetu dvou aut vyhýbat buď couváním či jízdou po chodníku.  

Samozřejmě, že nikdo z projíždějících řidičů nedbá, že ohrožují místní chodce, obyvatele při nakládce a vykládce zboží apod. 

Samozřejmě, že nikdo z projíždějících řidičů nedbá, že na chodníku jsou nové uzávěry plynu, takže můžeme očekávat opětovné opravy a kopání, pokud by došlo k destrukci a nové opravě uzávěrů plynu, nemluvě k přípdné havárii, ničí se chodníky, které se propadají, kudy protéká voda a nám obyvatelům tyto destrukce tu zůstanou na dlouho, než se učiní opravy, o které musíme samozřejmě žádat či sami si opravovat.... 

A samozřejmě neustálým zastavováním a rozjížděním aut se tu zhoršila hlučnot a smog z výfuků. 

Nemusíme asi moc zmiňovat, co zpusobila rekonstrukce plynu od 1.8. v této a okolní ulici - hluk, prašnost a omezení k poklidnému letnímu bydlení.  

Po té, kdy jsme akceptovali nutnost této opravy a s tím spojené zhoršení bydlení, jsme si sami museli vše uklidit, vč. chodníků abychom neměli prach všude. 

I z těchto důvodů chodcům nezbývá, než jít po silnici, neboť chdníky jsou v dezolátním stavu, jsou zde parkující auta, a také nepořezané přerostlé dřeviny. 

A právě na silnici jsou chodci ohrožování pospíchajícími řidiči, díky odkloněné dopravě do této "dříve" residenčí ulice Nad Bořislavkou, jedoucí rychlostí 70 km/h minimálně.. 

Není potřeba asi vysvětlovat, jak je nebezpečné či téměř nemožné zajíždění do garáží místních obyvatel v nelibost projíždějících a spěchajících aut. 

Žádáme vás tímto o učinění rychlé nápravy v ZAMEZENÍ PARKOVÁNÍ aut, jejiž majitelé zde v ulici nebydlí (je paradoxní, že většina spolubydlících si zaplatila garáže, aby před jejich domy parkovala cizi auta).  

zamezení PROJÍŽDĚNÍ aut, pokud jejich průjezd je zkracováním cesty v residenční čtvrtíi, která pro to není určena 

SNÍŽEN Ípovolené rychlosti pro všechny projíždějící auta - nerozumíme, proč v jiné části je omezená rychlo 30 a zde nikoliv 

a další profesionální OPATŘENÍ, která by vedla k nápravě - zavedení parkovacích zón apod. 

 

Děkujeme 

J. H.

oznámeno: 08.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 11:44 • Policie ČR a městská policie byly vyzvány ke zvýšenému dohledu v této lokalitě, se zaměřením na dodržování platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany všech parkujících a projíždějících řidičů. Vzhledem k tomu, že se jedná o veřejnou komunikaci, může jí také široká veřejnost užívat obvyklým způsobem a bezplatně. Je evidentní, že po ukončení stavebních prací v této lokalitě se doprava opět vrátí do normálu, do té doby však tento diskomfort bude muset snést.
náhled souboruJiz 6 tydnu v ulici Pod Cihelnou takto zaparkovany prives
Jiz 6 tydnu v ulici Pod Cihelnou takto zaparkovany prives. MP po zavolani na 156 slibila napravu, nic se nestalo. Skolakum stojicim na prechodu je videt jen horni cast tela, velke nebezpeci, ze je prijizdejici ridic neuvidi... Dekuji za vyreseni.

oznámeno: 08.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
08.09.2016 » 15:37 • Dobrý den, zaurgovali jsme Váš podnět u Městské policie Praha 6.
náhled souboruohrada na Prašném mostě
Dobrý den, ohrada, která měla být podle vašich informací odstraněna, je
stále na svém místě. S pozdravem, MŠ.

oznámeno: 07.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
07.09.2016 » 16:57 • Omlouváme se za chybnou informaci, ale bohužel nedošlo k zprovoznění celé lokality na Prašném mostě, ale byla otevřena jen část parku. V současné době probíhají opravy bastionů v horní části plochy. Ve spodní části dosud nedošlo k předání stavby z důvodu nedodělků. Z tohoto důvodu jsou ohrady ponechány na místě.
náhled souboruPo nedomyslenem zavedeni modrych zon v Hošťálkově ul.
Po nedomyslenem zavedeni modrych zon v Hošťálkově ul.,kdy modra zona byla ukoncena s Rozynovou ul., se problem posunul vyse.Zatimco v modre zone se parkuje bez problemu, dale v ulici je nyni velky problem zaparkovat,bude rezidencni modra zona posunuta alespon o jeden blok? R.H.

oznámeno: 07.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.09.2016 » 14:58 • Na základě částečného vyhodnocení fungování zón a vyhodnocení změn v dopravě, v oblastech kde tyto zavedeny nebyly, přijala rada městské části usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hlm. Prahu o umožnění zavedení ZPS ve zbylých částech Vokovic a Petřin a následně i v celé Praze 6.
náhled souboruOhnuta dopravni znacka v ul. Rozynova R.H.

oznámeno: 07.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
27.09.2016 » 14:57 • Oznámení o poškozeném DZN bylo předáno Technické správě komunikací hl.m. Prahy, spolu s výzvou k prověření situace a zjednání nápravy.
náhled souboruOmezování vjezdu na parkoviště
Již týden parkuje u vjezdu na parkoviště v ulici Brunclíkova na zákazu parkování dodávka, která brání vjezdu na parkoviště. Zřejmě unikla pozornosti policie, protože toto by se mělo řešit okamžitým odtažením. Nebo se kontrolují pouze vozidla na parkovištích vyhrazených rezidentům? Děkujeme za řešení!

oznámeno: 06.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
07.09.2016 » 09:14 • Předáno Městské policii hl.m. Prahy k okamžitému řešení.
náhled souboruUlice Nigerijska, na leve strane(modra cara) stoji jedno auto.lh

oznámeno: 06.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
27.09.2016 » 14:55 • Děkujeme za upozornění, předáno správci ZPS.
náhled souboruDnešní ráno
Ulice Za Strahovem horní usek bez zón dnes ráno, vedlejší ulice se zónou jsou volné. P. N.

oznámeno: 06.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.09.2016 » 13:56 • Dohled nad kázní řidičů (jejich parkováním) je v gesci Policie ČR a městské policie. Oběma složkám bylo Vaše oznámení předáno. Na základě částečného vyhodnocení fungování zón a vyhodnocení změn v dopravě, v oblastech kde tyto zavedeny nebyly, přijala rada městské části usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hlm. Prahu o umožnění zavedení ZPS ve zbylých částech Vokovic a Petřin a následně v celé Praze 6.
náhled souboruParkovani v zeleni U Ladronky 11
Dobry den, nekolika tydenni parkovani v zeleni U Ladronky 11 R.H.

oznámeno: 06.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.07.2017 » 12:23 • Městské části nejsou právně zmocněny k řešení přestupků v dopravě, toto ze zákona přísluší pouze Policii ČR a městské policii.
náhled souboruP+R ve vilove ctvrti
Dobry den, dovoluji si jako volic a danovy poplatnik Prahy 6 vyslovit velkou nespokojenost s dusledky parkovacich zon na prilehle oblasti. Prilehle vilove oblasti kolem Heyrovskeho namesti (zejm. ulice Stolbova a Na Okraji) a Vetrniku jsou momentalne vyuzivany jako P+R pro obcany Stredoceskeho a dale jako parkoviste rezidentu Prahy 6, kteri nechteji platit poplatek za parkovani za prvni ci druhe auto. Nekteri ridici stoji dokonce pred vjezdy do garazi a neni v mych silach pri odjezdu do zamestanani resit odtah policii CR. 
Fotodokumezaci prikladam v priloze. 
Prosim o navrh reseni v ramci uprav parkovacich zon. Dekuji, P. S.

oznámeno: 06.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
27.09.2016 » 13:44 • Vážený pane, na základě částečného vyhodnocení fungování zón a vyhodnocení změn v dopravě, v oblastech kde tyto zavedeny nebyly, přijala rada městské části usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hlm. Prahu o umožnění zavedení ZPS ve zbylých částech Vokovic a Petřin a následně v celé Praze 6. Nutno podotknout, že to byli právě občané zmiňovaných ulic (Na Okraji, Štolbova...), kteří si prosadili nevyznačení, již naprojektovaných, ZPS v jejich ulicích.
náhled souboruZnemožnění zajíždění do garáže
Dobrý den, po zavedení placených parkovacích zón, se auta přesunula do míst před garáže v ul. Glinkova. Díky tomu je znemožněno vyjiždění/zajíždění do garáží. Dříve tam auta nestala! Normální řidič by tam nezaparkoval, potože je jasné, že do kolmé garáže nelze zajed pokud tam stojí jiný vůz! Prosím o zjednaní nápravy! Děkuji. Majitel jedné z garáží M.R.

oznámeno: 05.09.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
27.09.2016 » 13:08 • Vážený pane, celá komunikace Glinkova, včetně Vámi popisovaného úseku, se nachází v zóně s dopravním omezením, spočívajícím, mimo jiné, v zákazu stání vozidel v místech, kde toto není povoleno dopravním značením. Z uvedeného plyne, že naproti zmiňovaným garážím je stání vozidel zakázáno. Vaše oznámení nesprávného parkování vozidel jsme předali Policii ČR a městské policii, spolu s výzvou k častějšímu, výchovnému působení na řidiče.
náhled souboruVrátka u dětského hřiště v ulici K Červenému Vrchu
Dobrý den, před cca 3 týdny jsem Vás informoval o utrženém pantu u vrátek na dětském hřišti v ulici K Červenému Vrchu. Mezitím vrátka zmizela úplně. Prosím o jejich nahrazení, na hřiště je volný přístup, občas sem zaběhne i pes na volno. 

Děkuji a prosím o informaci, kdy dojde k nápravě stavu. Zdraví J. P.

oznámeno: 03.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
06.09.2016 » 08:48 • Dobrý den, oprava vrátek a jejich navrácení zpět bude provedeno v dohledné době.
náhled souboruLibocký rybník
Dobrý den, dnes jsem šla s dětmi ze školky na vycházku k Libockému rybníku a u zdi, kde jezdí vlaky, jsme si všimli popadaného zdiva. (viz fotografie) Kousek dál od tohoto místa mi přišlo, že by se každou chvíli mohlo kus zdiva také odpadnout. (bohužel, to mě nenapadlo vyfotografovat) Kolem rybníka chodí spousta maminek s dětmi, školky, pejskaři. Děkuji za co nejrychlejší odstranění závady, u rybníka to mají děti velmi rády. Š. R.

oznámeno: 01.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
21.12.2016 » 09:21 • O opravu poškozeného zdiva byl vyzván vlastník, tj. Správa železniční a dopravní cesty.
náhled souboruVrak v ulici Gymnasticka
Dobrý den, ve střední části ulice Gymnasticka (ted již v placené zóně), stojí uz několik měsíců vrak bez SPZ. Bylo by možné jej odstranit. Děkuji

oznámeno: 01.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
06.09.2016 » 13:57 • Po marném uplynutí zákonné dvouměsíční lhůty již byla výzva k odstranění vraku v uplynulých dnech předána Správě služeb hl.m. Prahy, která v zastoupení vlastníka komunikace (Hlavní město Praha) je oprávněna vrak odstranit. Odtah vozidla předpokládáme v nejbližších dnech.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/mms/?vynechat=1520&crc=27cc076dae22c5134a99f358a669a02d ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz