Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 14811500 z celkového počtu 2858 vyhovujících záznamů.

náhled souboruUlice Pod Cihelnou, vozík zaparkovaný na chodníku u přechodu 20.9.2016
Dobrý den, 

dovolte mi prosím ještě doplnit tuto včerejší informaci - dnes, asi před hodinou jsem přistihla pana majitele vozíku, jak si ho připoutává za svou dodávku s SPZ ze středočeského kraje - šla jsem mu vysvětlit, jak nevhodně parkuje. Vyslechl si mě a sdělil mi, že ke mně bude úplně upřímný - dnes zaplatil 2 pokuty, ale i tak se mu u nás na chodníku vyplatí parkovat, protože nemá vozík kam dát a hodlá v tom pokračovat... 

V příloze jen tak pro interní informaci posílám foto SPZ dodávky, do které řidič následně nasedl a odjel i s vozíkem (řekla jsem mu, že si ho fotím). Jak je možné, že je pro majitele vozíku výhodnější parkovat "za pokuty na chodníku", než parkovat někde na parkovišti? 

Děkujeme za Vaši pomoc!

oznámeno: 20.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
21.09.2016 » 17:45 • Vážená paní, jak již bylo sděleno, městské části nejsou oprávněny k řešení přestupků v dopravě, proto bylo Vaše zjištění předáno městské policii.
náhled souboruUlice Pod Cihelnou, vozík zaparkovaný na chodníku u přechodu
Dobrý den, dovolím si znovu upozornit na vozík/přívěs zaparkovaný na chodníku v ulici Pod Cihelnou. Je řetězem připoután ke značce Přechod pro chodce. Toto jediný přechod v ulici, kudy míří školáci do ZŠ Dědina, přes zaparkovaný vozík je jim vidět pouze hlava, tedy je veliké riziko, že školáka stojícího na přechodu neuvidí přijíždějící automobil a hrozí kolize. Vozík zde stojí již asi 8 týdnů, opakovaně jsme na to upozorňovali zde i telefonáty na linku 156. Naposledy jsme na problém MP (156) upozornili dnes večer a dozvěděli jsme se, že s tím MP nemůže nic dělat, protože dle popisu vozík nebrání silničnímu provozu, a tudíž ho MP nemůže nechat odtáhnout (kdyby byl na silnici, to by byla jiná, tady se jedná pouze o chodce, tedy žádný problém!). Jedná se prý pouze o přestupek, mohou řidiče pouze kontaktovat - zda-li to již udělali je otázka. Můžete nám prosím poradit, co máme dělat? Jak je možné, že někdo takto vystavuje místní školáky nebezpečí a místním chodcům způsobuje potíže a ani MČ ani MP s tím nejsou schopni něco udělat? (Minulý týden vozík na 2 dny zmizel, tedy jsme se domnívali, že byl majitel MP kontaktován a přišel k rozumu, ale dnes se tu vozík v odpoledních hodinách opět objevil...) Děkujeme za Váš čas!

oznámeno: 19.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
21.09.2016 » 17:47 • Vážená paní, jak již bylo sděleno, městské části nejsou oprávněny k řešení přestupků v dopravě, proto bylo Vaše zjištění předáno městské policii.
náhled souboruulice U Ladronky , Praha 6
Dobrý den, 

od té doby co byly zavedeny Parkovací zóny se rapidně zhoršila možnost parkování v naší ulici. 

Rozhodně netrvám na možnosti, zastavit si přímo před domem kde bydlím, i když to dříve byl standard. Dříve byly stabilně 

obsazeny ulice Hošťálkova, Šlikova,... 

Tam je současně možné kdykoliv zaparkovat, (díky parkovací zóně) ale např. zaměstnanci firmy KODYS, parkují U Ladrony již pár let. 

(dříve neměli místo, dnes mají zónu) 

Ale nyní k nim přibyly i jakési Autobusy, Mikrobusy a v poslední době našel v naší ulici parkoviště i majitel přívěsu na transport aut. 

Přívěs odpojí, uzamkne ke sloupu veřejného osvětlení nebo ke stromu a bleskem zmizí. Dnes jsem měl v ruce fotoaparát a stihl jsem udělat jednu fotku. 

Jednalo se o modrý VW Transporter - číslo bohužel nevím. Zmizel tak rychle, že jsem foto nestihl. 

Takový přívěs nemá nikdo pro nic za nic, určitě s ním podniká a podle mého si má zaparkovat u sebe před domem, u sebe v místě bydliště, v sídle firmy, 

nebo na hlídaném parkovišti. 

U nás v ulici, kde už si lidé blokují místo k parkování motorkou, kusy zahradního nábytku nebo popelnicí nebo rozhodně nebydlí. 

U Ladronky parkovací zóna není, ale kvůli možnosti zaparkovat v Dejvicích nebo na Petřinách, jsem si oprávnění k parkování koupil. 

Nyní se bojím dojet si nakoupit , protože když se za 30 min. vrátím, nenajdu parkoviště, leda v Hošťálkové. 

Pokud by se uvažovalo o rozšíření parkovací zóny i na ulici U Ladronky - přičtěte prosím i můj hlas, jsem pro. 

Minimálně po křižovatku U Ladronky / Maštěřovského. Současná situace je celkem tragická. 

V neposledním místě jde také o bezpečnost. Minulý týden, po nočním parkování na odlehlém místě jsem zjistil údery nějakým kamenem na okně u spolujezdce. Naštěstí sklo vydrželo. 

Také se běžně stává, že se protijedoucí auta potkají a jedno z nich musí, - někdy desítky metrů couvat. Obávám se toho, kdy se potkají dvě blondýny 

s teréňáky a vozovku ucpou na věky. 

Již jednou jsem Vás oslovil, kvůli havarijnímu stavu oplocení a nebezpečí úrazu v ulici U Ladronky 30. 

Již asi během jednoho - dvou týdnů byla zjednána náprava, za což Vám velice děkuji / děkujeme.  S pozdravem J. S.

oznámeno: 19.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 10:42 • Policie ČR a městská policie byly vyzvány ke zvýšenému dohledu v této lokalitě, se zaměřením na na dodržování platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany parkujících řidičů. Návrh na rozšíření zón placeného stání přijala rada městské části v usnesení č. 1621/16, kterým mmj. žádá Hl.m. Prahu o umožnění zavedení ZPS v celé Praze 6, tedy i v ulici U Ladronky. Je nutno zdůraznit, že souhlas hlavního města, ve formě jeho nařízení, je nutnou podmínkou pro rozšíření zón placeného stání v Praze 6.
náhled souboruNeodtekajici voda u objektu Dransy
Upozornuji na stojící vodu která neodtéká, protože nemá kam – Evropská ulice u objektu Dransy.

oznámeno: 18.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.09.2016 » 12:35 • Dobrý den , Vámi uváděný podnět evidujeme při každém přívalovém dešti ,bohužel v nejbližším okolím není stoková kanalizační vpusť, opětovně předáváme ke zjednání nápravy majetkovému správci . tj. Technická správa komunikací.
náhled souboruŽádost o zřízení vyhlášky zakazující hluk ve dnech pracovního klidu
Dobrý den,

chtěl bych touto cestou dát podnět k tomu, aby v naší městské části byla zřízena vyhláška zakazující provozování hlučných činností ve dnech pracovního klidu. 

Dnes (v neděli 18. 9.) začaly již v 8:00 ráno na pomezí ulic Dědinská a Rubličova výkopové práce prostřednictvím malého bagru se sbíječkou. Nepřipadá mi vhodné, aby zavádění optického kabelu mělo tak vysokou prioritu, aby značná část sídliště musela celé nedělní dopoledne poslouchat hluk ze sbíječky a celé odpoledne být bez vody, jelikož dělníci v průběhu prací navíc poškodili vodovod. S pozdravem M. G.

oznámeno: 18.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
20.12.2016 » 08:32 • Překročení nadlimitní hladiny hluku či ve dnech pracovní volna a klidu řeší současný platný zákon č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví.
náhled souborutříděný odpad na Puškinově nám. před č. 17
dobry den 

chtěla bych požádat o nějaké řešení pro tříděný odpad na Puškinově nám. před č. 17. 

Okolo popelnic je trvale nepořádek, kolem se hromadí rozbité sklo, krabice aj.Jedna věc je nedůslednost lidí, kteří nechají odpad u popelnic, když se dovnitř už nic nevejde (tj nedostatečná kapacita?) a druhá, že i po vyvezení zůstává onen nepořádek kolem, popeláři vemou občas jen největší kusy a drobnější se zůstanou válet kolem. Myslím, že je to opravdu škoda vůči krásnému náměstí, nemluvě o tom, že je to 3m od dětského hřiště. 

Děkuji pěkně K.

oznámeno: 18.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
03.10.2016 » 13:50 • Do konce roku 2016 dojde na tomto stanovišti k vybudování podzemních kontejnerů, věříme, že tím přispějeme ke zlepšení situace.
náhled souboruPodchod u Kauflandu
Dobrý den, takto vypadá podchod u Kauflandu na Vypichu po prvním podzimním dešti. Není to žádná výjimka. Tato situace se často opakuje. Mimoto je podchod dost špatně osvětlen a je velmi nepříjemné tudy procházet.
Zároveň bych znovu upozornila na přechod u restaurace Nad alejí. Již jednou jsem vám posílala foto. Kaluž se tam tvoří stále, protože kanál je absolutně mimo ní, takže voda odtékat nemůže. Z. M.

oznámeno: 18.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.12.2016 » 08:43 • Dobrý den, s úklidem zmíněného podchodu stále vypomáhají pracovníci organizační složky PRO 6. Urgence přechodu Nad Alejí byla provedena u majetkového správce, tj. TSk hl.m. Prahy.
náhled souborureklamní poutače
Reklamní poutače a letáky na všech sloupech veřejného osvětlení - prostě
paráda, Kafkova, Svatovícká, Dejvická,

oznámeno: 17.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.09.2016 » 17:42 • O nepovolené reklamě realitní kanceláře víme. S uvedeným subjektem je vedeno správní řízení a bude udělena pokuta dle platné legislativy.
náhled souboruTak a dnes rano odvezli vrak z ul. Gymnastica

oznámeno: 15.09.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKazdodeni parkovani v krizovatce U Ladronky×Dvoreckeho
Kazdodeni parkovani v krizovatce U Ladronky×Dvoreckeho a jeste k tomu na chodniku,takze chodci maji o delku automobilu zkracenou moznost k prechazeni a dale neumoznuje bezpecne prejit,protoze je braneno ve vyhledu jak chodcu tak odbocujicich vozidel. R.H.

oznámeno: 15.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.09.2016 » 13:01 • Vážená paní, vážený pane, městské části bohužel nejsou právně zmocněny k řešení Vámi zachyceného přestupkového jednání. K tomuto je oprávněna pouze Policie ČR a městská policie hl.m. Prahy; oběma složkám jsme Váš podnět předali. Pro příště by bylo vhodnější a jistě také účinnější, oslovit některou z policií přímo, na jejich bezplatných telefonních linkách (156, 158).
náhled souboruZnačka zákaz stání
Dobrý den,

v areálu Sladoven (Paťanka) se už delší dobu povaluje značka zákazu stání - přibližně u vchodu Paťanka 17a - viz foto. Zdraví M. G.

oznámeno: 14.09.2016
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.09.2016 » 13:06 • Vážený pane, děkujeme za Vaší zprávu, bohužel komunikace (včetně dopravních značek) v areálu Sladoven Podbaba nejsou majetkem HLM Prahy, a proto jejich správu a údržbu nerealizujeTechnická správa komunikací hl.m. Prahy, ani městská část Praha 6. Tyto jsou částečně v majetku investora výstavby a částečně v majetku vlastníků jednotek a je plně na nich, aby je udržovali v řádném stavu.
náhled souboruparkovani pred prechodem
Dobrý den, 

každodenně takto parkují auta v ulici Brunclíkova před domem č.o. 16 mimo vyhrazené parkoviště, tedy porušují zákaz parkování v této oblasti. 

Co je však nejhorší (a trvá již od otevření metra A) první auto stojí leckdy i přímo u přechodu pro chodce. Tento přechod je hojně využíván žáky ZŠ Petřiny-Jih a Gymnázia Nad Alejí. Přesto police přehlíží nedodržení zákazu parkování "... ve vzdálenosti kratší než 5 metrů pře ním." 

Pokud by se na místo vydala hlídka MP, nechť si s sebou prosím vezme metr. 

Prosíme o řešení této situace dříve, než dojde k neštěstí. Když to není schopna řešit policie, lze místo označit vodorovným značením? 

Děkujeme za urychlené řešení

oznámeno: 14.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 10:45 • Policie ČR a městská policie byly vyzvány ke zvýšenému dohledu v této lokalitě, se zaměřením na na dodržování platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany parkujících řidičů. Zákaz zastavení a stání ve vzdálenosti kratší než 5m před přechodem pro chodce vyplývá jak ze zákona o provozu na pozemních komunikacích, tak je zopakován osazenými svislými značkami. Ztrojení tohoto zákazu za pomoci vodorovného značení by bylo nadbytečné a proto nebude realizováno.
náhled souboruVrak v ulici gymnastická
Dobrý den, již několik let v ulici Gymnastická stojí vrak auta, které postupně likvidují vandalové. Je možné jej odtáhnout. Nyní dokonce z modré zóny? 

s pozdravem T. Z.

oznámeno: 14.09.2016
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborusloupek
Kafkova - Na Hutích od 12.9 tu leží. Taktéž dost poškozený chodník na
kulaťáku před restaurací Plzeňka, pokud to už někdo nehlasil. Děkuji za
opravu.

oznámeno: 13.09.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
22.09.2016 » 15:11 • Vylomený sloupek předán Technické správě komunikací hl.m. Prahy. Poškozená mozaika je již opravena prostřednictvím dodavatelské firmy.
náhled souboručerná reklama
Stále stejná písnička od této reklamní firmy, ono jim totiž už nestačí
lepit cedule na okna bytů a domů které prodávají, ale lepí to všude kam
jen to jde. Dejvice jsou toho plné, buď forma reklamního poutače, který
ráno dají před dům s bytem co nabízí a s koncem pracovní doby RK poutač
uklidí . Já pochybuji o tom, že je řádně zaplacený nebo to plácnou na
sloup veřejného osvětlení a po prvním dešti je to cár rozmáčeného
parádního papíru. Já je chápu pro tučnou provizi z prodeje bytu jsou
schopni udělat vše konec konců je to jejich práce. Všem přeji všechno.
Ale myslím si, že už je toho dost !!!!!! Projděte se okolo kulaťáku co
je tu těch jejich reklam na sloupech v těsné blízkosti onoho bytečku.

Děkuji za zprávu. Pokud je poutač zaplacen omlouvám se. Ale na sloupech
osvětlení placený prostor asi těžko.

oznámeno: 13.09.2016
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.09.2016 » 17:41 • O nepovolené reklamě realitní kanceláře víme. S uvedeným subjektem je vedeno správní řízení a bude udělena pokuta dle platné legislativy.
náhled souboruOdpadky v Čílově
Dobrý den, už několik týdnů je u kontejnerů mezi Čílova 12 a Pizzerie Rimini hromada odpadu. Majitel to nejspíš neuklidí, takže bychom uvítali, kdyby se toho ujala obec.

Zdraví M. P., Praha 6

oznámeno: 13.09.2016
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruParkování v křižovatce
Tato černá Škoda opakovaně parkuje v křižovatce Na Hubálce x Za Hladkovem těsně za modrou čarou.

oznámeno: 13.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
20.12.2016 » 08:54 • Předáno Policie ČR.
náhled souboruNedostatečné označení frekventovaného přechodu pro školáky
Nedostatečně označený velice frekventovaný přechod v ulici Vlastina, ve Vokovicích./u nákup. sřediska BILLA/ Denně zde přechází velké množství žáků ze ZŠ Dědina , prvňáčky počínaje , kteří využívají zastávek autobusů v obou směrech./jediné možné dopravní spojení do školy. Zároveň zde přecházejí i občané se zbytky zraku z nedaleké chráněné dílny. Prosím proto o urychlené řešení tohoto problému, neboť zdraví našich dětí a postižených občanů by nám nemělo být lhostejné. !!!! Opravdu je to zde velmi nebezpečné.!!! Děkuji

oznámeno: 13.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.07.2017 » 11:22 • Předmětný přechod je pro potřeby zrakově nehendikepované většiny zcela řádně vyznačen a při zachování alespoň minimální míry respektování zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany pěších, je bezpečný. Vzhledem ke zvýšenému pohybu slabozrakých po předmětném přechodu, byl vlastník komunikace, zastoupený TSK, vyzván ke zprojektování změny, spočívající v instalaci semaforu.
náhled souboruÚprava dopravního značení v ulici V Středu
Dobrý den, 

prosím o doplnění značky zákaz stání či zastavení na ulici V Středu u jejího začátku že strany od vjezdu z ulice Vokovická. U ulici parkují vozidla mimo parkovací zónu a pokud někdo parkuje také v zóně, je problematický průjezd ulicí. 

Současně prosím i zvýšenou kontrolu parkování MP Praha. 

Děkuji. J. P.

oznámeno: 12.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
19.07.2017 » 11:20 • Policie ČR a městská policie byly vyzvány ke zvýšenému dohledu v této lokalitě, se zaměřením na dodržování platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany parkujících řidičů. Zákaz zastavení a stání zde vyplývá ze zákona o provozu na pozemních komunikacích, zdvojení tohoto zákazu za pomoci dopravního značení by bylo nadbytečné a proto nebude realizováno.
náhled souborušpatný stav chodníku - ulice Lotyšská
Dobrý den, 

v příloze posílám velice špatný stav chodníku v celé ulici Lotyšská. Nejen, že chybí kostky, roste tam i tráva a když je po dešti, tak se tvoří neuvěřitelně velké louže, takže člověk pak musí spíš chodit po silnici než po chodníku. Chtěla jsem se zeptat, nebylo by možné prosím s tímto stavem chodníku něco udělat? 

Děkuji moc. 

Místo: ulice Lotyšská 

P. P.

oznámeno: 12.09.2016
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
20.12.2016 » 08:24 • Předáno TSK hl.m. Prahy.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/mms/?vynechat=1480&crc=ec7605a77eaa7eb979247117a6362f8a ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz