Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› Zapojte se ›› Nahlásit problém ›› detail/podstránka

Vaším pohledem

Výpis záznamů 12611280 z celkového počtu 2883 vyhovujících záznamů.

náhled souboruKřížení ulic Jilkova x Nad Kajetankou
Dobry den,

na muj primy dotaz bohuzel TSK odpovedelo (po nekolika urgencich), ze neplanuje rekonstrukci a ze bude silnici opet "flikovat".

Ulice je naduzivana vozidly rodicu vyuzivajici mistni skolky, Praha 6 zde konecne opravila sve malometrazni domy, chtel bych Vas proto pozadat, abyste s TSK domluvili kompletni rekonstrukci, ktera zohledni denni pocty aut a navaze na jiz caste zcela zrekonstruovanou silnici v ulici Nad Kajetankou.

S pozdravem B. N.

oznámeno: 26.03.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNebezpečný přechod v ulici Radimova
Dobrý den,

chtěla bych upozornit na neutěšený stav přechodu pro chodce v ulici Radimova směrem k ulici Kusá. Tento přechod pro chodce se nachází po strmém kopci ulice Radimova (pod autosalónem Freiberg), je bez signalizace a veřejné osvětlení je zde zcela nedostačující. Auta zejména jedoucí ze shora (směrem od autosalónu) směrem k Bille v ulici Radimova víceméně pravidelně jedou nadměrnou rychlostí často dosahující 70 km/hod. Absence retardérů, či jiných prostředků, které by řidiče nutily ke zpomalení, vytváří zcela nebezpečné situace (nepřeháním, pokud budu hovořit o životu nebezpečné), kdy chodec nemá šanci bezpečně přejít. Málokdy je auto v rychlosti schopno zastavit a tedy málokdy zastaví. Na druhou stranu, je pravda, že chodec ve večerních hodinách není na přechodu ani vidět.

Tento přechod je hojně využíván spoluobčany bydlící v ulici Kusá a výše k ÚVN a často se jedná o rodiče s malými dětmi, jelikož v blízkosti přechodu se nachází školka Meziškolská, kam řada rodičů své děti vodí.

Ideálním řešením by bylo jednak instalace retardérů v obou úrovních (po obou stranách přechodu), které by aspoň částečně donutily řidiče zpomalit jízdu svého vozu. Dále by bylo vhodné tuto oblast důkladněji veřejně osvětlit a instalovat světelnou signalizaci.

Byla bych velmi vděčná, pokud byste se k této otázce vyjádřili a event. poradili, jak danou věc prosadit. Z okolí vím, že je zde velká vůle spoluobčanů tento stav změnit k lepšímu, jelikož všeobecné vnímání aktuální situace je velmi negativní.

Předem děkuji za zabývání se této žádosti.

S pozdravem, I. A.

oznámeno: 26.03.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
28.07.2017 » 11:35 • Dobrý den, přechod je v přímém a přehledném úseku, je řádně označen svislým značením IP6 a doplněn předsunutým výstražným značením A11. Toto zabezpečení považujeme spolu se zástupcem Policie ČR (orgán příslušný v oblasti bezpečnosti silničního provozu) za adekvátní. Navíc se připravuje výstavba vysazených chodníkových ploch, jež zkrátí volnou délku přechodu, čímž dojde k dalšímu zvýšení bezpečnosti.
náhled souboruStav u kontejneru
Dobry den,
Stav u kontejneru stan. c.164 Matejska a stan. c. 26 Na Ostrohu, vcera 21.3. 

S pozdravem P. D.

oznámeno: 22.03.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
27.03.2017 » 12:04 • Vámi zaslaná fotografie byla pořízena v úterý 21.3., kdy ke svozu papíru ani plastu nedochází ani na jednom stanovišti. Vzhledem k tomu, že na stanovišti č. 164 Matějská se papír i plast vyváží 4x týdně a na stanovišti č. 26 se obě komodity vyváží 3x týdně, lze, při doložení oprávněnosti požadavku, zažádat MHMP o navýšení četnosti svozu. Vaši fotografii uložíme, pokud obdržíme více fotografií, zašleme je na MHMP opět k posouzení spolu se žádostí o navýšení svozu.
náhled souboruno comment
odpadkovy kos-Jugosl.partyzanu.

oznámeno: 21.03.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.03.2017 » 14:41 • Omlouvám se za zdánlivě nevhodné umístění odpadkového koše, nicméně z důvodu provádění strojního úklidu chodníků musí být tak otočeny.
náhled souboruPřechod v uluci Libocká
Dobrý den, 

prosím o bezbariérový přístup na chodník v ulici Libocká u kostela sv.Fabiána a Šebestána. Využíván mamky s kočárky, které vodí starší děti do blízké MŠ.  

A jestli i půjde zvýraznit značku pro chodce nebo obnovit nátěr před přechodem v ranní špičce je velký problém přejít. 

Děkuji.

oznámeno: 21.03.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
21.08.2017 » 10:22 • Dobrý den, bezbarierové úpravy projednáváme se správcem komunikace a dříve, či později k nim dojde. Co se týče přechodu, pak ten je označen nadstandardně, tj. svislé značení je zdůrazněno reflexním podkladem, před přechodem je tzv. rocbinda, tedy barevně odlišený povrch se zvýšenými protismykovými vlastnostmi a jeho stav nevyžaduje obnovu a dále je realizováno i vodorovné upozornění na přechod ve tvaru značky A11.
náhled souboruPreplnene poplenice
Dobry den,

Rada bych upozornila na neustale preplnene poplenice v krizovatce ulic Dr. Zikmunda Wintra a Sukova. Fotografie porizena ve vecernich hodinach 19.3.2017.
Odpadky diky neprizni pocasi poletuji po okoli.
Nejedna se o ojedinely pripad.

Predem dekuji za kladne vyrizeni zadosti o castejsi vyvoz!

Dekuji

oznámeno: 20.03.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
22.03.2017 » 15:25 • Na stanovišti č.008 v ul. dr. Zikmunda Wintra 548/24 se papír a plast vyváží 6x týdně, kromě neděle, ze které je Vaše fotografie. V pondělí je vše vyvezeno a řádně uklizeno. Stanoviště budeme monitorovat, pokud se situace bude pravidelně opakovat, požádáme referenta státní správy o prověření místních živnostníků, kteří se od roku 2017 nesmí zapojovat do systému města a musí doložit způsob nakládání s odpadem. Na základě vyvozených závěrů z kontrol lze Magistrát hl.m.Prahy, jako zřizovatele této služby, požádat o navýšení četnosti svozu.
náhled souboruZvýraznění značky "přechod pro chodce"
Žádám jménem rodičů žáků ZŠ Dědina o podložení značky "přechod pro chodce", žlutou zvýrazňovací deskou. Denně zde přechází ulici na autobusové zastávky v obou směrech většina žáků této školy. Jedná se o přechod v ulici Vlastina u nákupního centra BILLA. Děkujeme !!!

oznámeno: 19.03.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
24.05.2018 » 09:08 • Dobrý den, Váš podnět jsme projednali s Policií ČR, tedy orgánem příslušným v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Zástupce PČR s použitím reflexního podkladu nesouhlasí a to s odkazem na ustanovení § 78 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (užívání nadbytečného dopravního značení) - přechod je dobře viditelný a adekvátně zabezpečený (kromě předsunuté výstražné značky je doplněn i o vodorovné značení - nápis na vozovce "pozor děti").
náhled souboruNeporadek u TS 2992
Zadost o uklid kolem objektu TS 2992 (radcina ulice)

Odvoz + pohrabat a cistici stroj by zde mohl udelat trikrat kolecko a vysat povrch

oznámeno: 19.03.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVlastina - uklid chodniku
Ukazka jak se uklizi chodnik. Vse sejednoduse odhazi zametedo zelene. Jednoduchy jak facka. Vc sterku. Bravo Praho 6 (mysleno ironicky)

oznámeno: 19.03.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.03.2017 » 08:33 • Úklid zbytků spadaného listí zajistí v nejbližších dnech Technická správa komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruDedina - pred postou
K vyreseni: Elektronicky odpad a potrebny uklid zelene od vajglu a odpadku (pohrabat - pozametat)

oznámeno: 19.03.2017
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKřoví
Dobrý den, rád bych upozornil na neutěšený stav zeleně kolem potravin (viz.foto) na Praze 6, ul. Ruzyňská č.p. 8. Jedná se o náletové křoviny, pod kterými občas přespávají bezdomovci, což je z důvodu blízkosti ZŠ Ruzyně nevhodné. Děkuji T. Ch.

oznámeno: 18.03.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.03.2017 » 16:38 • Úpravu přerostlých dřevin, odstranění starých suchých výmladků a úklid náletového odpadu zajistí pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruNeporadek na stanovisti sberneho odpadu Matejska/Jarni
Dobry den, 

Zasilam stav kolem kontejneru trideneho odpadu, dnes rano bezprostredne po odjezdu sberneho vozu-stanoviste c.164 -ul. Matejska/Jarni. 

Opakovane na tento problem upozornuji, bez vysledku. 

S pozdravem P. D.

oznámeno: 18.03.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
22.03.2017 » 15:27 • Vaše fotografie byla pořízena o víkendu, kdy k doúklidu stanoviště nedochází. Provádí se pouze vývoz. Tuto službu zajišťuje a hradí MHMP a četnost doúklidu nelze měnit. V pondělí bylo stanoviště řádně uklizeno.
náhled souboruNeporadek u stan.c.26 (Na Ostrohu/Jarni) trideneho odpadu
Dobry den,  

Zasilam stav kolem kontejneru trideneho odpadu, dnes rano bezprostredne po odjezdu sberneho vozu-stanoviste c.26. -ul. Na Ostrohu / Jarni. 

Opakovane na tento problem upozornuji, bez vysledku. 

S pozdravem P. D.

oznámeno: 18.03.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruucpane kanaly
Dobry den, 

v krizovatce ulic Karlovarska a Slanska jsou ucpane veskere kanalizacni sachty. I smerem ve slanske ulici, az k Lidlu.

oznámeno: 16.03.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
20.03.2017 » 16:31 • Žádost na vyčištění kanalizační vpustí byla zaslána majetkovému správci komunikací.
náhled souborunadoby na zimni posyp
Dobry den,
k jakemu dni je prosim planovano odstraneni nadob na zimni posyp z ulic Prahy 6? Foto je z ul. Kusá.
Dekuji za odpoved.

oznámeno: 16.03.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.03.2017 » 12:26 • Postupné stahování nádob na zimní posyp již probíhá 14 dní, předpokládáme, že nejpozději do 10.4.2017 by měly být odstraněny z celého území Prahy 6.
náhled souboruPoužité stříkačky
Dobrý den,  

po cestě do horní zahrady Břevnovského kláštera  ze strany od penzionu Vetrnik se na zemi, u nově poraženého stromů, povalují použité injekční stříkačky a jehly. V tomto místě se pohybuje dost děti i psů. Můžete, prosím sjednat nápravu a případné kontroly místa? 

Děkuji.  

K.K.

oznámeno: 16.03.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
22.03.2017 » 16:25 • Vážená paní, úklid injekčních stříkaček zajistí Městská policie, která byla zároveň požádána o častější kontrolu na tomto území.
náhled souboruPrechod pro chodce a chodnik Albert na VN
Zablovane prechody pro chodce a chodnik v podani obchodu Albert na VN.

oznámeno: 16.03.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
20.03.2017 » 12:27 • Obchodní řetězec byl poučen o dodržování volně průchozího prostoru chodníku a přechodu pro chodce.
náhled souboruPark Královka
Dobrý den,
již dlouho zasahuje větev tohoto stromu do cesty. V zimě ani nejde
udržovat chodník pomocí techniky. Aktuální stav je už ale i dost
nebezpečný, protože větev je u kmene prasklá a hrozí její nekontrolované
zřícení. Strom je dostatečně velký a jedna větev mu určitě chybět nebude.

Děkuji za brzké vyřešení.

Posílám ještě detail praskliny větve stromu v parku Královka. Stačí
trochu silnější vítr...

oznámeno: 16.03.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
25.07.2017 » 09:18 • Větev byla odstraněna.
náhled souboruFwd: odtah vraku - K červenému vrchu (15.3.2017)
Dobrý den,  

u tohoto příspěvku máte napsáno VYŘEŠENO, ale vrak tam stojí i nadále, tak jak to vlastně je? 

Děkuji.

---------- Původní zpráva ----------
Komu: mms@praha6.cz
Datum: 22. 9. 2016 10:40:17
Předmět: odtah vraku - K červenému vrchu  

Dobrý den, v ulici K Červenému vrchu - boční parkoviště, stojí vrak auta, které postupně likvidují vandalové.  

Je možné jej odtáhnout. Nyní dokonce z modré zóny? 

děkuji.

oznámeno: 15.03.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
24.03.2017 » 08:39 • Omlouváme se, za špatně vloženou odpověď. Problematika dlouhodobě odstavených vozidel a autovraků byla projednávána i na Komisi dopravy. Bohužel s účinností od 31.12.2015 byla Poslaneckou sněmovnou schválena velká novela zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, v platném znění. Novela významně změnila podmínky pro odstraňování vraků vozidel z pozemních komunikacích. Odstranění vraku z místní a účelové komunikaci je ukládáno provozovateli vozidla rozhodnutím na základě správního řízení vedeného silničními správními úřady. Jde o novou situaci oproti dosavadní úpravě, kdy vše realizovala od začátku do konce Správa služeb hlavního města Prahy. Nově jde o správní řízení, které je vedeno na základě žádosti vlastníka pozemní komunikace. Vlastník komunikace následně po skončení správního řízení také realizuje fyzické odstraňování autovraku. V případě, že není znám vlastník vozidla, je nucen správní orgán ustanovit opatrovníka. Litujeme, že Vám v tuto chvíli nemůžeme podat příznivější zprávu.
náhled souboruvyvrácená značka - ulice K červenému vrchu
Předem děkujeme za nápravu :-)

oznámeno: 15.03.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
15.03.2017 » 16:55 • Děkujeme za informaci, podnět jsme předali TSK, spolu s výzvou ke zjednání nápravy.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/mms/?vynechat=1260&crc=bda4e20119203c95334335e9a950be36 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz