Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Kontakty ›› Pro média ›› detail/podstránka

Pro média

Tiskové zprávy

Výpis záznamů 115 z celkového počtu 265 vyhovujících záznamů.


Praha 6 se zásobuje rouškami a respirátory

09.04.2020 | Praha 6 nakoupí dalších více než 6 tisíc kusů respirátorů a přes 200 tisíc kusů jednorázových roušek. Reaguje tak na prodloužení nouzového stavu do konce dubna a zároveň na možnost otevření škol a školek. Nákup dnes schválili radní.

Radnice prahy 6 přemístila sochu maršála Koněva dle usnesení zastupitelstva

03.04.2020 | V dopoledních hodinách byla z podstavce demontována bronzová socha maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, spolu s doprovodnými bronzovými deskami. Radnice tím naplnila usnesení zastupitelstva ze září loňského roku, které radu MČ pověřilo „nalezením důstojného uplatnění uměleckého díla (sochy) maršála I. S. Koněva, nejlépe v některé z paměťových institucí a zajištěním nezbytných kroků k přemístění uměleckého díla….“.

Kvůli zjištěním předsedy představenstva proběhne ve SNEO, a.s. forenzní audit

02.04.2020 | Předseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti SNEO Jan Sedláček svolal kvůli svým zjištěním v hospodaření společnosti mimořádnou valnou hromadu, tvořenou radou městské části. Valná hromada vzala jím předloženou zprávu na vědomí a vyjádřila vedení SNEO, a.s. podporu s dosavadními přijatými opatřeními v organizační struktuře, personálních opatřeních i smluvních vztazích akciové společnosti.

Výzva Vládě ČR k podpoře dočasného zrušení pravidla “use it or lose it”

16.03.2020 | Na území městské části Praha 6 se nachází největší české mezinárodní Letiště Václava Havla, které zatěžuje životní prostředí ve svém okolí. Přestože je cestování v této době kvůli pandemii koronaviru výrazně omezeno, k očekávanému snížení letecké dopravy nedochází. Podle evropských pravidel totiž platí, že aerolinky musí provést alespoň 80 % svých pravidelných letů, jinak přijdou o své sloty a ty získá konkurence. Proto některá letadla létají i úplně bez pasažérů.

Praha 6 rozhodla o odložení platby nájemného za nebytové prostory

16.03.2020 | Rada městské části dnes rozhodla o odložení platby nájemného za nebytové prostory ve správě nebo majetku MČ Praha 6, kterých se týká současné omezení Nařízení vlády č. 215/2020 ze dne 15. 3. 2020 (tedy zejména restaurace, kadeřnictví) a to na dobu 2 měsíců.

V Praze 6 se v pátek zavřou školky

11.03.2020 | S ohledem na vývoj situace kolem koronaviru doporučuje radnice Prahy 6 od pátku 13. 3., včetně, do odvolání uzavřít všechny mateřské školy, jejichž je zřizovatelem. Vláda už včera zavřela všechny základní školy, gymnázia, učiliště a vysoké školy, mateřské ale nechala v provozu.

Bitva na Bílé hoře aneb smíření po 400 letech

27.02.2020 | Už po šestnácté se na Bílé hoře střetne česká stavovská armáda s dvěma katolickými (císařskou a ligistickou) v líté bitvě na život a na smrt. Letos však na návštěvníky čeká rekonstrukce mnohem velkolepější, bude totiž připomínat 400 let, které od roku 1620 uplynou. Válečný střet, jenž rozhodl o osudu celého stavovského povstání a rozhodujícím způsobem ovlivnil osud českého státu, má už tradiční místo na pláni u obory Hvězda, přestože mohyla bitvy, a tedy skutečné místo soubojů, leží o pár set metrů dál.

Nevzhledná směnárna z Vítězného náměstí konečně zmizí

11.02.2020 | Problematický stánek, v současnosti polepený a označený jako směnárna, z Vítězného náměstí konečně zmizí. "Radnice uspěla u soudu s žalobou na vyklizení pozemku, kterou podala loni v červnu," konstatuje místostarosta pro správu majetku Jan Lacina /STAN/. Rozsudek nabyl právní moci 15. ledna 2020.

Pirátská šaráda kolem Areálu Dračky končí, policie případ odložila

22.01.2020 | Před loňskými prázdninami rozvířila mediální prostor „kauza“, se kterou přišli piráti z Prahy 6. S velkou pompou ohlásili podání trestního oznámení na šestkovou a. s. SNEO i její představitele, kterému mělo dodat na váze také zapojení pirátského poslance. Po půl roce je jasno – policie věc řádně prošetřila a celou tuto „kauzu“ odložila.

Praha zrekonstruovala školku v Bubenči

10.12.2019 | Po pětiměsíční rekonstrukci byl v prosinci obnoven provoz v budově mateřské školy Charlese de Gaulla v Bubenči. Celková modernizace školky probíhala s důrazem na maximální zachování vilového charakteru objektu z roku 1938 i jeho původních prvků.

Vodárny skandálně selhaly, bez vody nechaly na 1800 dětí

27.11.2019 | Včerejší havárie vodovodního řadu na Patočkově ulici nechala bez vody celý Břevnov. Jako naprosto nepřijatelné vidí chování PVK starosta Prahy 6 Ondřej Kolář: „Od včerejších 18 hodin vodárenská společnost ví, že má velký problém. Místo, aby byly v 8 ráno před každou břevnovskou školou a školkou nachystané cisterny a pytle s balenou vodou, neděje se vůbec nic.“

Praha 6 vybrala vítěze tendru o nádraží Bubeneč a určila další čtyři v pořadí

12.11.2019 | Praha 6 učinila další krok k tomu, aby na její mapě přibyl další významný bod pro kulturu, sport a volný čas. Rada městské části dnes schválila doporučení devítičlenné výběrové komise a stanovila pořadí na prvních 5 místech z 50 uchazečů o provozování bývalé nádražní budovy Praha–Bubeneč.

Bubenečské nádraží zná pět finálních uchazečů o provozování

05.11.2019 | Výběr vítězného projektu pro bývalou nádražní budovu Praha–Bubeneč, o jejíž provozování se městské části Praha 6 přihlásilo 50 uchazečů, jde do finále.

Šestka uctila Památný den sokolstva výstavou i připomenutím Jindřicha Vaníčka

08.10.2019 | Při příležitosti Památného dne sokolstva, který je od letoška také významným dnem, si Praha 6 připomněla jednu z mimořádných osobností sokolské historie – Jindřicha Vaníčka. Ve Vaníčkově ulici byla odhalena dodatková tabule. Před Píseckou bránou se otevřela venkovní výstava, která představuje historii Sokola v souvislosti s Prahou 6.

Zvyšujte daně, nabádá magistrát radnice. Sám přitom peníze neposílá

17.09.2019 | Zaklínadlo jménem rozpočtové určení daní by za normálních okolností mělo radnicím přinášet peníze na běžný chod. Ať už jde o financování školství nebo výdaje na provoz státní správy – výdej občanských průkazů nebo stavební úřady. Praxe však vypadá úplně jinak. Například na 1 žáka dostane „velká“ Praha od státu 15 200 Kč, Praze 6 ale pošle pouhých 2700 korun. Magistrát s primátorem Hřibem v čele pak místo spravedlivého rozdělování nabádá radnice, aby zvýšily daně z nemovitosti a tím si zajistily víc peněz do svých rozpočtů.

 

 

 

(tiskový mluvčí),  Čs. armády 23/601, č.dv. 417,  220 189 linka: 177

 Materiály ke stažení

Znak Prahy 6 je možné použít pouze se souhlasem Úřadu městské části Praha 6

 Symboly Prahy 6

Fotografie

 


© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/media?zprava ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz