Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Stránky MČ Praha6

Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Pro občany ›› O čem se mluví ›› Koronavirus ›› detail/podstránka

Koronavirus

Souhrnné informace s časovou osou, které vás provedou anti-covid opatřeními, která v průběhu pandemie přijala Praha 6, najdete ke stažení ve formě prezentace ZDE.

Aktuální opatření (kompletní přehled)

Od pondělí 27. 7. 2020 se veřejné a soukromé vnitřní hromadné akce mohou konat opět pouze za účasti max. 500 lidí. Lidé navíc musejí mít ústa a nos zakrytá rouškou. V Praze je od tohoto data povinné nošení roušek i v nepobytových zdravotnických zařízeních, například v lékárnách nebo čekárnách u lékaře. Roušku musí lidé povinně nosit v celé České republice na hromadných akcích nad 100 návštěvníků, které se konají ve vnitřních prostorách, a to už od soboty 25. 7. 2020.

Toto nařízení platí především pro organizované koncerty a párty, ale i pro pohřby a svatby. Opatření se ale nevztahuje na kluby a restaurace za běžného provozu. Stejně tak nemusí mít lidé zakrytá ústa ani v obchodech a MHD. Další opatření, která se dotýkají oblasti maloobchodu a služeb, sociální a zdravotní oblasti a vězeňské služby, najdete podrobně zde.

Už od 24. 7. pak platí povinnost nošení roušek při návštěvě zdravotnických a sociálních opatřeních nebo nákupu v lékárně v Ústeckém a Libereckém kraji. Naopak Moravskoslezský kraj některá opatření rozvolňuje. V celém kraji se mohou konat akce do 1000 lidí, musejí ale mít roušky. Ty budou nadále povinné v MHD, návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory budou možné pouze s respirátorem. Bary a restaurace mohou nyní otevírat v 8:00 a zavřít v 24:00. Přeshraniční pracovníci musejí jednou za týden předložit negativní test PCR. Na Bruntálsku se však mohou roušky nosit pouze ve zdravotnických zařízeních.

AKTUÁLNÍ SITUACI V ČR MŮŽETE SLEDOVAT ZDE.


K 17. 5. skončil v ČR nouzový stav.

Úřední hodiny ÚMČ Praha 6 pro veřejnost se vrátily do normálu. Nadále ale platí povinnost mít ústa a nos překrytá rouškou a dodržovat předepsané 2 metry odstup při přímém kontaktu osob v místech bez bariér.&U vstupu jsou k dispozici také stále dezinfekční prostředky. Pokud není vaše přítomnost v budově nezbytně nutná, dál raději využijte písemný, elektronický či telefonický kontakt. Bližší kontaktní údaje naleznete na www.praha6.cz

Detašované pracoviště pro výdej parkovacích oprávnění (ZPS) v Uralské ulici funguje také již v normálním režimu – viz Parkovací zóny.

V případě zájmu o dovoz roušky nebo dezinfekce (určené na dezinfekci rukou) nás prosím kontaktujte na tel. 220 189 151 a  220 189 152.

Pohřby i kremace jsou po celou dobu vládních restrikcí povoleny. Pro více informací se můžete obrátit na matriku MČ Prahy 6, odbor Vnitřních věcí městské části Praha 6 na čísle  220 189 750, na linku 1212 nebo příslušný pohřební ústav.

Seznam postupného uvolňování vládních restrikcí včetně harmonogramu jednotlivých činností, naleznete zde.

 

 
 
 

Další informace:© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/covid ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz