Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Zřícenina Baba svítí

Dosud z ní byl jen krásný výhled na Dejvice, Bubeneč, Tróju, Císařský ostrov, Vltavu nebo Hradčany. Teď se naopak sama stala dominantou, a to především v noci. Včera večer totiž zříceninu Baba slavnostně rozsvítila radnice Prahy 6.


náhled souboru
„Každoročně osvětlujeme nějakou dominantu Prahy 6. Chceme, aby tím bylo území městské části čitelnější a atraktivnější,“ vysvětlil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a dodal: „Babu jsme vybrali právě kvůli jejímu umístění. Je na kopci a je odsud krásný výhled.“ Navíc si toto místo oblíbili i novomanželé, často se v okolí Baby nechávají některé páry oddávat.

Radnice nechává nasvítit pravidelně zajímavé nebo historické památky. Kromě Baby jsou v Praze 6 osvětlené ještě kostel svatého Gotharda v Bubenči, kostel svatého Matěje na Hanspaulce, kostel svatého Norberta ve Střešovicích a kostel svatého Fabiána a Šebestiána. Zároveň také svítí Břevnovský klášter a letohrádek Hvězda.
Zřícenina stojí na samém okraji ostrohu nad Babskými skalami a o jejím původu jsou dosud pochybnosti. Podle jedné z verzí byla v 19. století nově vystavěna v duchu tehdy módního romantismu, podle jiné verze jde o zbytek staré kaple nebo budovy dávného viničního lisu, obdobu trojské usedlosti Sklenářka.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/zricenina-baba-sviti-2006-09-25 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz