Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Výdaje Prahy 6 budou 1,3 mld. korun

Praha 6 bude příští rok hospodařit s příjmy i výdaji 1,3 miliardy korun, což je zhruba o 200 miliónů méně nežli vloni.


náhled souboru
“Rozpočet je vyrovnaný a stejně jako v minulých letech, ani letos nepočítá s přijetím žádného úvěru či půjčky. Veškeré výdaje budou financovány výhradně z vlastních zdrojů“, řekl předkladatel starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa. Pro návrh rozpočtu hlasovalo 37 zastupitelů. Proti byli čtyři, dva členové sboru se zdrželi.

Nejrozsáhlejší položkou v rozpočtu i nadále zůstává oblast školství. V kapitálových výdajích ve výši 59 mil. korun je zařazena akce „Rekonstrukce objektu ZŠ Pod Marjánkou“, která zahrnuje celkovou rekonstrukci budovy školy. Zároveň proběhnou za 41 mil. korun akce „zateplení střechy a fasády, zřízení přípravných kuchyněk a úprava otopného systému a zdroje tepla v MŠ Sbíhavá“, „zateplení střechy a fasády a nový otopný systém v MŠ Volavkova“ a „zateplení fasády a nový otopný systém v MŠ Na Okraji“.

Pokračovat bude i tzv. „chodníkový program“, který příští rok přijde radnici na 140 mil. korun a bude zahrnovat následující lokality: Baterie I., Baterie II. (Brixiho, Voříškova, Dusíkova), Cukrovarnická, Dejvice, Bubeneč a Hanspaulka.

Akce „Náměstíčko Kafkova–Wuchterlova s garážemi bude stát 105 mil. korun, přičemž na vlastní realizaci akce včetně dopracování projektové dokumentace, autorský dozor, technický dozor investora je počítáno s finančními prostředky ve výši 100 mil. korun a na umělecké dílo umístěné v parteru „Náměstíčka“ je určena částka 5 mil. Kč.

V kapitálových výdajích nechybí dokončení akce „Dům pro seniory Na Dračkách“ ve výši 78 mil. korun. Dále bude pokračovat velmi rozsáhlá stavební akce „Obnova ploch veřejné zeleně na sídlišti Dědina“, která bude stát 44,7 mil. Kč. Navíc budou realizovány akce „Rehabilitace parku a dětského hřiště Krocínovská x Vostrovská“ ve výši 4,5 mil. Kč, „Obnova ploch veřejné zeleně na sídlišti Petřiny“ ve výši 3 mil. korun a „Park s dětským hřištěm a sportovištěm v Sedlci“ ve výši 1 mil. korun.

V oblasti drobné architektury bude stát 1,3 mil. korun realizace „Památníku Nikoly Tesly“ a projektová dokumentace k „Památníku Ronalda Reagana“ přijde na 100 tis. Kč.

Finanční příspěvek ve výši 9,8 mil. korun půjde na podporu činnosti Dejvického divadla.

Dále je v rozpočtu na příští rok zahrnut finanční příspěvek na rozšíření bezpečnostního kamerového systému na území Prahy 6 ve výši 1,5 mil. korun.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/vydaje-prahy-6-budou-13-mld-korun-2006-12-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz