Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Vrátí se na Císařský ostrov výcvik psů?

Areál výcviku psů na Císařském ostrově v Bubenči byl v provozu celé půlstoletí (od r. 1952 až do povodní 2002). Jeho přínos byl zjevný nejen v oblasti bezpečnosti vycházející nejen z výcviku psů, ale i pro přínos v oblasti volnočasových aktivit.


náhled souboru
Hlavní město Praha po povodních v srpnu 2002 bylo nuceno přehodnotit svůj postoj k využívání, a tím i pronájmu pozemku v územích zasažených stoletou vodou a zejména v oblastech průtočných.

V současné době je připravována další etapa intenzifikace Ústřední čistírny odpadních vod. Tím dojde k zásahům přímo na ostrově, jejich součástí bude i úprava nivelety s možným celkovým zakrytím tohoto areálu.

„Domníváme se, že díky tomu lze stanovit podmínky možného využití navazující střední části Císařského ostrova, tak aby zde mohlo dojít k opětovnému otevření areálu výcviku psů,“ vysvětlil podporu radních starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a dodal: „Areál lze pomocí přírodních a krajinářských prvků jednoznačně vymezit a s minimálním zázemím povolit tak, aby mohl zastávat svoji dosavadní funkci.“

Rada Prahy 6 proto podporuje znovuotevření areálu výcviku psů ve střední části Císařského ostrova a své stanovisko předá zástupcům hl.m.Prahy i kynologického svazu ke zvážení.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/vrati-se-na-cisarsky-ostrov-vycvik-psu-2004-11-25 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz