Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Vítězem soutěže za kvalitní poskytování informací je Praha 6

Vítězství v soutěži Otevřeno x Zavřeno za kvalitní poskytování informací získalo zastupitelstvo Prahy 6. Za přiznání majetkových a finančních vztahů zastupitelů k obci obdrželo ocenění Otevřeno.


náhled souboru
Záporný titul Zavřeno dostal ředitel úřadu Jihomoravského kraje Jiří Crha za veřejný útok na žadatele o informace a zavádějící údaje.

Zastupitelstvo Prahy 6 zveřejnilo na svých internetových stránkách dobrovolné přiznání zastupitelů o všech jejich příjmech, včetně nájmu nebo privatizace obecních bytů, zakázek od obce a odměn od roku 1991. Porota se shodla na tom, že je to nadstandardní opatření, které chrání před střetem zájmu.
Podle starosty Prahy 6 Tomáše Chalupy zastupitelstvo schválilo tento návrh hladce.
"Každý, kdo pobírá peníze z veřejných fondů, by měl tuto skutečnost zveřejnit," řekl Chalupa.
Radnice Prahy 6 byla letos nominována v kategorii Otevřeno dvakrát. Druhou nominaci získala za to, že přenáší jednání zastupitelstva na internetu, pořizuje videozáznamy a ukazuje občanům podklady. Na projektech se podílí i organizátor soutěže Kužílek, který je jedním ze zastupitelů.

Druhé místo v kategorii Otevřeno patří Nejvyššímu správnímu soudu, který před rokem začal zveřejňovat svá rozhodnutí na internetu. V budoucnosti plánuje i možnost nahlížet do případů, které právě projednává. Na třetím místě se umístil krajský úřad Vysočina. Na jeho stránkách se může každý občan dočíst, který úředník je zrovna v práci. Zároveň jsou zde zveřejněna všechna čísla mobilních telefonů úředníků včetně hejtmana a radních.
V kategorii Zavřeno získali druhé místo olomoučtí radní za to, že občanům neposkytli dostatečné informace o záměru investovat půl miliardy korun do stavby akvaparku z veřejného rozpočtu. Třetí místo dostalo ministerstvo pro místní rozvoj za opakovaně nesprávné rozhodnutí o informacích ze stavebního řízení, dodal.

Porota vybírala z 35 nominací. Kladných nominací bylo 11 a záporných 24. Soutěž Otevřeno x Zavřeno se koná v rámci projektu Právo na informace, za kterým stojí Otevřená společnost. Společnost založila v roce 1998 Nadace Open Society Fund. Zabývá se nejen právem na informace, ale například také reformou policie nebo rovnými příležitostmi žen a mužů.

(podle ČTK)Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
salek{zavináč}praha6{tečka}cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/vitezem-souteze-za-kvalitni-poskytovani-informaci-je-praha-6-2006-10-03 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz