Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Velká mapa pro řidiče: Kde jsou radary?

Kde můžete jet rychleji a kde vám změří rychlost? Praha plánuje zrychlit provoz v některých ulicích města. Odpůrci se bojí, že řidiči začnou ohrožovat chodce. Policisté vítají, že se zvýší průjezdnost; upozorňují ale, že budou rychlost více měřit.


náhled souboru
Na dodržování rychlosti dnes dohlíží sedmnáct policejních hlídkových vozů a dva vozy městské policie, jež jsou vybaveny radary.

Rychlost se měří v tunelech městského okruhu - Zlíchovském, Mrázovce a Strahovském - a na třinácti místech vybavených boxem, v nichž kolují dva radary. K nim by do konce roku měly přibýt další dvě desítky úseků, kde si na dodržování rychlosti posvítí strážníci. Město totiž počítá, že instaluje deset radarů pro měření průměrné rychlosti na delších úsecích, a dalších deset radarů má sloužit pro bodové měření. Navíc chce pro strážníky pořídit asi patnáct mobilních radarů.

Řidiči se ale nemusí bát, že zaplatí pokutu, pokud rychlost překročí jen mírně. Strážníci i policisté totiž zohledňují možnou odchylku radaru, která činí tři kilometry v hodině. Většinou ale řidiče nepokutují ani při překročení rychlosti do 55 kilometrů v hodině. Při vyšší povolené rychlosti tolerují překročení o deset procent.

(s využitím MFD, autor: P. ŠVec, M. Hettnerová)Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/velka-mapa-pro-ridice-kde-jsou-radary-2006-08-01 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz