Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

V Praze 6 je na počet obyvatel největší koncentrace hřišť

Autobus deníku Šíp zavítal tentokrát do Prahy 6. Každý, kdo šel minulý čtvrtek po Dejvické ulici, se mohl v připraveném autobuse na cokoliv zeptat a navíc během odpoledne na dotazy asi desítky místních občanů odpověděl i starosta Tomáš Chalupa.


náhled souboru
Kolik dají lidé podle nového zákona o regulovaném nájmu za bydlení v Praze 6?
Tomáš Chalupa: Zvyšování začne od příštího roku o určité procento. Pokud by šlo o nejvyšší nárůst,který zákon umožňuje, tak zhruba za pět let by v Praze 6 mohl stát metr čtvereční kolem 82 nebo 83 korun. Nesmysl zákona je ale v tom, že zvyšuje všem stejně bez ohledu na to, zda je byt velký, tmavý, světlý nebo kvalitní. Výše nájemného tak, jak je, se ale udržet nedá.

Bude se něco dělat s ulicí Dejvická, která je ve špatném technickém stavu?
Tomáš Chalupa: Celá ulice Dejvická je připravena k rekonstrukci. Můj cíl je v příštím volebním období, budu-li mít šanci to ovlivnit, udělat nové ulice Dejvická a Bělohorská. Máme připraveno několik variant, ale aby to mělo smysl, musíme pod částí Dejvické vybudovat podzemní parkoviště a ubrat auta z povrchu.

Některé maminky si stěžují na nedostatek dětských hřišť.
Tomáš Chalupa: Jak kde. V Praze 6 je cca 90 dětských hřišť, což je na počet obyvatel největší koncentrace hřišť v celé Praze i mezi všemi bývalými okresními městy. Ovšem jejich hustota je nevyrovnaná. V centrální části Dejvic a Bubenče ale jedno hřiště určitě přibude, a to v ulici Wuchterlově ulici.

Co bude s pozemky za železniční stanicí v Dejvicích?
Tomáš Chalupa: Jednáme o výkupu pozemků Českých drah a rádi bychom je převedli do vlastnictví městské části. Máme vypracovaný plán. V první fázi se musí pozemky vyčistit, v další je třeba ujasnit majetkové poměry a dohodnout se na cílové výstavbě a na závěr začít budovat. Existuje urbanistická studie, která popisuje velikost budov, jejich rozložení a hustotu obydlení. Část budou byty, část administrativa a část obchody.

*Městská část Praha 6

POČET OBYVATEL

 99 850

ROZLOHA

 4 154 km2

CELKOVÝ POČET BYTŮ

 48 711 


Tomáš Chalupa je ve 32 letech jedním z nejmladších pražských starostů. Rodák z Prahy 6 se funkce ujal v roce 2002. Předtím pracoval v médiích, na úřadu vlády a v hlavní kanceláři ODS. U autobusu Šípu odpověděl Chalupa na dotazy asi desítky místních obyvatel.

(podle Šípu, autor: M. Hettnerová, foto: J. Kšajt)Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/v-praze-6-je-na-pocet-obyvatel-nejvetsi-koncentrace-hrist-2006-04-24 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz