Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

U Vítězného náměstí v Praze 6 shořely dřevěné stánky

U Vítězného náměstí v Praze 6 včera po poledni hořely dřevěné prodejní stánky. Podle vyšetřovatele hasičů vznikla škoda asi za 50.000 korun. Možností, proč požár vznikl, je podle něj několik.


náhled souboru
Stánky mohl někdo zapálit úmyslně, mohly si tam hrát děti, nebo se vznítily od nedopalku cigarety. K požáru vyjely tři hasičské jednotky. "Za chvilinku to bylo uhašené," řekl velící důstojník směny Jan Havrda.
Na tržišti bylo podle něho celkem 16 stánků. Všechny byly prázdné. Přestože oheň byl veliký a kouř byl vidět z daleka, hasiči neměli s uhašením požáru žádné potíže. "Pro nás to byl opravdu jednoduchý případ," podotkl Havrda.
(podle ČTK)


Jak požár na tržišti viděla ostatní média:

U kulaťáku hořela TRŽNICE 
Dřevěné prodejní stánky u Vítězného náměstí na Praze 6 lehly včera po poledni popelem! Všech šestnáct budek bylo naštěstí prázdných, i tak je ale olizovaly obří plameny a kouř byl vidět už zdaleka. Pro místní to byla napínavá podívaná.
„K požáru vyjely tři hasičské jednotky a za chvilku to bylo uhašené. Byl to pro nás opravdu jednoduchý případ,“ uklidnil ale velící důstojník směny Jan Havrda. Požár, který mohl klidně někdo založit úmyslně, přijde majitele asi na 50 tisíc korun. „Mohly si tam ale také hrát děti nebo se oheň vznítil od nedopalku cigarety. Příčin může být víc,“ řekl Havrda.
(podle Večerníku Praha)


Obyvatele Dejvic vyděsil kouř 
Na Vítězném náměstí včera odpoledne hořelo. Obyvatele a kolemjdoucí vyděsil sloupec černého dýmu, který se táhl od zdejších prodejních stánků.
„Deset minut po třinácté hodině zde tři jednotky hasičů zlikvidovaly požár šestnácti dřevěných stánků. Naštěstí byly prázdné a nikdo nebyl zraněn,“ sdělil Josef Křen z pražského hasičského sboru.
Ačkoli byl kouř ohně vidět zdaleka, požár hasiči zdolali během deseti minut. Škoda se odhaduje asi na padesát tisíc korun.
(podle MFD)

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/u-vitezneho-namesti-v-praze-6-shorely-drevene-stanky-2005-08-01 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz