Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Šestka kvete celý rok

V Praze 6 rozkvétá v těchto dnech 140.000 květin, z toho na Vítězném náměstí osmdesát tisíc různobarevných tulipánů. Radnice do programu pod heslem „Šestka kvete“ investovala celkem dva miliony korun.


náhled souboru
Květinové záhony na území Prahy 6 byly letos osázeny nejen v létě kvetoucími květinami, dvouletkami a cibulovinami, ale i podzimními okrasnými rostlinami.
“Zjistili jsme, že rozkvetlé ulice lidi těší. Proto jsme vytvořili celý květinový program, kterého se mohou zúčastnit i sami obyvatelé naší městské části. Chceme, aby květinami ožily například předzahrádky,“ řekl starosta Chalupa.

Majitelé podniků, kteří se přizpůsobí návrhům předloženým radnicí, budou mít snížené nájemné za využívání chodníku z dosavadních třiceti korun na pět korun za metr čtvereční. Navíc formou grantu rozšířila a doplnila radnice Prahy 6 květinovou výzdobu nejen na plochách veřejné zeleně, ale i v oknech směřujících na veřejná prostranství. Do výzdoby oken květinami zainvestuje radnice až půl milionu korun. O grant by se mohly se svým projektem ucházet fyzické osoby, fyzické osoby oprávněné k podnikání či právnické osoby, které jsou vlastníky objektů na území městské části Praha 6 nebo jsou v těchto objektech v nájmu. Poskytnutí finančních příspěvků bude možné pouze na nákup kvetoucích balkonových květin, nádob (truhlíků, květináčů) a substrátu.
„Květinové záhony a i jiná květinová výzdoba k veřejným prostranstvím velkoměsta patří. Květiny svou barevností a mnohotvárností zpříjemní a zkrášlí každodenní pobyt ve městě a na veřejných prostranstvích a je potřeba je chápat jako součást vyspělé kultury městského prostředí,“ vysvětlil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/sestka-kvete-cely-rok-2006-04-26 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz