Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Senioři mají očkování zdarma

Městská část se rozhodla postarat o své seniory, kteří jsou rizikovou skupinou ohroženou při chřipkovém onemocnění. Lidem, kterým je více než 60 let a mají trvalé bydliště v Praze 6, zaplatí očkování proti sezónní chřipce.


Důvodem k tomuto rozhodnutí je předpoklad, že u osob očkovaných proti běžné chřipce lze očekávat mírnější průběh možné pandemické chřipky nebo jiných druhů chřipkových onemocnění, včetně tzv. chřipky „ptačí“.

Rada městské části proto přijala opatření na ochranu svých občanů a rozhodla se financovat očkování seniorům nad 60 let. „Je to nad rámec státního modelu preventivní péče. Pojišťovny dotují očkování lidem starším 65ti let, ostatním pouze při určitém typu onemocnění. Rozhodli jsme se rozšířit dolní hranici na šedesát let,“ sdělila místostarosta Trnková, odpovědná na radnici za oblast zdravotnictví. „Naším cílem je, aby bylo proti chřipce očkováno co nejvíce obyvatel. Chceme pomoci těm, co jsou již v důchodovém věku,“ dodal starosta Tomáš Chalupa.
„Očkování věkové skupiny mezi 60 a 65 lety pojišťovna nehradí, proto městská část úhradu zaplatí ze svých prostředků. U osob nad 65 let a některým nemocným pojišťovna hradí očkování částečně, městská část v těchto případech doplatí rozdíl a také poplatek za aplikaci séra, pokud jej lékaři budou požadovat. V rozpočtu je pro tuto akci vyčleněno jeden a půl milionu korun,“ uvedla místostarostka.

Ceny očkovací látky proti chřipce se pohybují podle jejich druhu v rozmezí 140 až 220 korun. V každém případě poskytují službu seniorům výhradně lékaři z Prahy 6. „Pokud je někdo občanem Prahy 6, ale praktického lékaře má například v Holešovicích nebo v Karlíně, musí se domluvit s lékařem, který ordinuje na naší městské části,“ vysvětluje vedoucí odboru zdravotnictví radnice Prahy 6 Jan Vesecký.

Akce bezplatného očkování seniorů začne v polovině října, tedy v čase, které je pro očkování nejvhodnější, ještě před tím, nežli může vypuknout chřipková epidemie.


Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/seniori-maji-ockovani-zdarma-2006-09-27 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz