Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Rychle, levně a ekologicky po Šestce

K metru, na nákup, na hřiště, do restaurace nebo na krátký cyklistický výlet se lidé budou moci vydat na půjčených kolech. Záměr zřídit veřejnou automatickou půjčovnu kol schválili radní v Praze 6.


náhled souboru
Lidé budou mít k dispozici přes 130 kol na stovce stanovišť, které si budou mít možnost vypůjčit ze stojanu a do některého z dalších opět vrátit.
„Automatická půjčovna kol vhodně doplňuje systém veřejné dopravy. Navíc je to ideální způsob, jak zpříjemnit pohyb po šestce všem občanům. Domnívám se, že kola si nejvíce oblíbí především studenti,“ říká k tomu starosta Tomáš Chalupa a dodává, že Praha 6 má největší síť cyklostezek a cyklotras v Praze.

Na vypůjčených kolech by se cyklisté mohli svézt poprvé na jaře příštího roku. Nyní budou pracovníci odboru dopravy vybírat nejvhodnější stanoviště. Předtím však radnice vypíše výběrové řízení na dodavatele této služby. Lidé, kteří se chtějí zapojit do diskuse o výběru míst pro stojany, mohou svými tipy přispět na emailovou adresu: pujcovna{zavináč}praha6{tečka}cz

Projekt automatické půjčovny kol již funguje v Karlíně, kde byl poprvé vyzkoušen. Zájemce, který chce systém využívat, zaplatí registrační poplatek a jízdné, které je nabízeno buď jako jednorázové nebo za paušální poplatek. Za stokorunový kredit na roční kartě může najezdit 1440 minut, za dvojnásobek může na kole strávit libovolný čas. Kolo si vypůjčí pomocí zaregistrované čipové karty.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/rychle-levne-a-ekologicky-po-sestce-2006-08-24 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz