Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Radnice chystá rekonstrukci obecních domů

Domy, kterých se nedotkla privatizace a zůstávají natrvalo majetkem obce, se staly vizitkou městské části. Řada z nich je ve špatném technickém stavu. Radnice nechala zpracovat jejich přehled a postupně připravuje generální rekonstrukce těchto objektů.


„U všech domů, které si městská část ponechává v majetku, chceme zajistit celkovou opravu,“ říká k tomu místostarostka Marie Kousalíková. Těchto domů bude v majetku městské části po dokončení privatizace přes osmdesát. „U trvale obecních domů je vhodné, aby byly opravené a přispívaly k pěkné tváři Prahy 6,“ dodává k tomu opoziční zastupitel Oldřich Kužílek.

Komplexní oprava „od sklepa po půdu“ je rozložena do dvou fází. „Opraví se nejen střecha a fasáda, ale též sítě a vnitřní vybavení, tedy kanalizace, vodovod a podobně,“ upřesnil vedoucí odboru správy majetku Václav Pátek. V některých domech již proběhly schůzky s nájemníky, neboť jich se opravy dotknou. „Během rekonstrukcí se půjde přímo do bytů, nájemníkům v bytech se například vymění okna a elektorinstalace,“ dodává.

V únoru již začaly práce na domě v Zelené ulici č. 14. Oprava sedmipodlažního domu z roku 1930 přijde městskou část na 30 milionů korun a dokončena by měla být v letošním roce. Generální oprava čeká také nájemníky v panelovém domě Ve Střešovičkách, kde nejprve dojde na výměnu umakartových bytových jader, potom bude opravena střecha a fasáda tohoto jediného panelového domu, který obec nezařadila do privatizace. Obecní dům v Bělohorské ulici, v jehož přízemí je knihovna a lékárna, byl posledním bez opravené fasády. K tomu dojde v tomto roce a sjednotí se tím vzhled celé ulice, která se za rok stane těžištěm oslav povýšení Břevnova na město. Podle Aloise Nováka ze společnosti SNEO a.s. jsou v projekčních přípravách také další obecní domy. Jde o domy na Dejvické ulici, Eliášově, Nad Kajetánkou a blok domů mezi ulicemi Jugoslávských Partyzánů a Rooseweltova. Tam by se ještě letos mělo přistoupit k výměně oken a připravuje se projekt na řešení vytápění. Domy by mohly být přímo napojeny na teplárnu. V letošním roce má na opravy domů radnice připraveno zhruba 220 milionu korun.

Z obecních domů, které za sebou již mají generální opravu, je to například ten, kde nyní sídlí divadlo Semafor. Vizitkou městské části je také Skleněný palác na nám. Svobody, který má za sebou opravu fasády a chystá se rekonstrukce spodního parteru domu.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/radnice-chysta-rekonstrukci-obecnich-domu-2006-03-01 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz