Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

První týden jarního úklidu: 1000 kubíků odpadu a 300 odtahů

Velký jarní úklid v Praze 6 má za s sebou teprve týden a už přinesl celou řadu zajímavých čísel: Téměř 1000 kubíků rostlinného i domovního odpadu, kvůli kterému radnice Prahy 6 rozmístila po území městské části celkem 85 velkoobjemových kontejnerů a označila je samolepkou Velký jarní úklid, bylo odvezeno během dvou uplynulých víkendů! Rekord drží stanoviště na Ladronce v Břevnově, kde během soboty byl kontejner odvezen celkem 15x!! Zároveň ale také během prvního týdne bylo odtaženo 300 aut neukázněných řidičů.


náhled souboru
„Snažíme se, aby lidé mohli využít kontejnery ještě před komplexním čištěním a v uklizených ulicích se potom neobjevovaly hromádky větví a listí shrabaného ze zahrad,“ uvedl radní Jan Holický.

Komplikace s parkováním mohou mít řidiči v ulicích, kde bývalo zvykem, že se při úklidu vozovky parkuje na chodníku. „Chodník i vozovka se tentokrát uklízí ve stejný den proto, abychom měli kontrolu, že ulice je opravdu čistá. Nechceme tolerovat žádné zbytky nepořádku,“ říká radní Holický.

Radnice proto vyzývá řidiče, aby sledovali předem rozmístěné dopravní značení. „Pro majitele aut to sice znamená jistou nepříjemnost, ale jedno nepřeparkované auto dokáže zničit celou práci.“ Auta na zákazu zastavení policie nekompromisně odtahuje, což po týdnu jarního úklidu v Praze 6 mohou potvrdit tři stovky řidičů.

Úklid ulic, do kterého radnice investuje 4,5 mil. Kč, bude probíhat do začátku května, plynule na něj naváže pravidelný úklid chodníků, který je rozdělen podle jednotlivých lokalit. V případě jakýchkoliv dotazů mohou lidé kontaktovat své inspektory životního prostředí.

Podrobný harmonogram úklidu lze najít ZDE.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/prvni-tyden-jarniho-uklidu-1000-kubiku-odpadu-a-300-odtahu-2005-04-11 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz