Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Preventivní opatření na území Prahy 6 v souvislosti s šířením chřipky a koronaviru

Od soboty 29. února 2020 zřizuje Hygienická stanice hl. m. Prahy speciální telefonickou linku 773 782 856 ke koronaviru pro Pražany. Je určena především pro občany hlavního města, kteří se vracejí ze zimních prázdninových pobytů v rizikových lokalitách Itálie.


náhled souboru

Linka 773 782 856 bude v provozu do odvolání každý den od 9:00 do 19:00 hodin. Dotazy budou zodpovídat odborní zaměstnanci pražské hygieny, kteří jsou obyvatelům Prahy schopní vysvětlit míru rizika možného onemocnění.

Pražská hygienická stanice současně uvedla, že děti, které pobývaly v lyžařských centrech Itálie, nejsou ohroženy rizikem koronaviru Covid-19 a není třeba je omezovat v docházce do kolektivu. V případě zdravotních potíží se rodiče dětí mají obrátit na registrujícího praktického lékaře pro děti a dorost. 

 Veškeré informace týkající se dané problematiky Hygienická stanice hl. m. Prahy průběžně zveřejňuje ve speciální rubrice věnované koronaviru Covid-19 na stránce: http://www.hygpraha.cz/obsah/koronavirus_506_1.html.


Doporučujeme sledovat i následující webové stránky:

Ministerstvo zdravotnictví http://mzcr.cz/

Státní zdravotní ústav http://szu.cz/

Lékařská pohotovost ÚVN https://www.uvn.cz/cs/lekarska-pohotovostni-sluzba-lps

LDN Chittussiho:

Po konzultaci s ředitelkou LDN se do odvolání ruší návštěvy, pouze v individuálních případech po domluvě s ošetřujícím lékařem a po dodržení všech hygienických postupů budou návštěvy povoleny. U vchodu budou umístěny hygienické pomůcky a bude zvýšený úklid s dezinfekčními prostředky. Ředitelka LDN zajistila zásoby materiálu a hygienických prostředků. 

Pečovatelská služba:

DPS: V domech s pečovatelskou službou nelze zakázat návštěvy, tudíž PS vydá doporučení o omezení návštěv, do odvolání se ruší veškeré aktivity komunitního centra s platností od 28. 2. 2020. Na recepce budou umístěny hygienické a dezinfekční pomůcky a personál bude dohlížet na jejich používání. Spolu s tím budou po budově viditelně rozmístěny informační letáky, které budou také rozdány obyvatelům DPS. Stejné letáky budou dodány i klientům PS v rámci domácí péče. Společnost SNEO zajistí zvýšený úklid ploch a podlah v DPS s důrazem na dezinfekci prostor. Dodavatel obědů Menza Strahov bude osloven s požadavkem o zvýšenou hygienu při přípravě a předávání obědů.

DATUM PUBLIKACE: 28.02.2020


SOUBORY KE STAŽENÍ
náhled souboru
ikonka typu souboru image/png LETÁK Jak se chránit

[ PNG • 796kB • 960×960 (8bits) ]


NEJNOVĚJŠÍ AKTUALITY


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/preventivni-opatreni-na-uzemi-prahy-6-v-souvislosti-s-sirenim-chripky-a-koronaviru-2020-02-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz