Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

PRAHA6.CZ nabízí RSS kanály

Pro pravidelné návštěvníky stránek připravil portál PRAHA6.CZ dnes velmi oblíbený a rozšířený RSS kanál pro získávání rychlého a jednoduchého přehledu novinek. Návštěvník si tak může nastavit odběr aktualit, upozornění, plánovaných akcí, úřední desky, novinek na serveru nebo otázek a odpovědí.


“PRAHA6.CZ se tak snaží dostát letošnímu ocenění Vítěz krajského kola o Nejlepší webové stránky města 2006 a neustále zvyšovat komfort pro návštěvníky webu,“ komentoval další novinku na stránkách starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Co je to RSS?
RSS kanál (Really Simple Syndication) je formát reprezentující způsob získávání informací z webu. Do svého počítače lze jednoduše z webu Prahy 6 stáhnout některou z mnoha čteček RSS kanálů. V každé čtečce potom lze nastavit nejen kanály stránek PRAHA6.CZ, ale také libovolný jiný kanál s novinkami z jiného webu.

Po instalaci na počítači program automaticky hlídá servery poskytující své zpravodajství prostřednictvím RSS kanálu. Je možné tak být informován o novinkách i bez neustálého monitorování různých zdrojů. RSS je technologie založená na XML, která slouží k propojování webového obsahu. Web, který chce dovolit jiným webům publikovat část zveřejněných informací, vytvoří RSS dokument a registruje jej prostřednictvím RSS publisheru. RSS dokument je pak k dispozici dalším webům i koncovým uživatelům.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/praha6cz-nabizi-rss-kanaly-2006-08-14 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz