Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Podněty Prahy 6 pro nový Územní plán Prahy

Radnice Prahy 6 už nechce na svém území žádné nové zahrádkářské kolonie. Je to jeden z podnětů pro nový územní plán metropole, který dnes schválili místní zastupitelé.


náhled souboru
Zastupitelé pokládají kolonie za nadbytečné a chtěli by, aby se v plánu změnily na zeleň. Současní zahrádkáři se však o osud svých pozemků podle starosty Tomáše Chalupy obávat nemusejí. "Nenavrhujeme likvidaci. Říkáme, že tato funkce nemá být v novém územním plánu," uvedl Chalupa. Na mnoha pozemcích jsou podle něho nelegálně postavené budovy k bydlení i s bazény. Pokud by byly vedeny jako zeleň, už by na nich nedalo nic postavit. Starosta soudí, že pojem zahrádkářská kolonie do vnitřního města nepatří.

Na Strahově by měly být podle zastupitelů Prahy 6 místo vysokoškolských kolejí bytové domy. Prostor sletového stadionu by měl být v novém územním plánu určen pro kulturní a vzdělávací funkce. Pro vysokoškolské koleje by měly být určeny pozemky areálu ministerstva obrany v Ruzyni, kde by bylo možné stavět i bytové domy a budovy pro obchody a služby.

V novém územním plánu, který chystá magistrát a chtěl by jej schválit koncem nynějšího desetiletí, by mělo být zahrnuto prodloužení trasy metra A z Dejvické k letišti.

Plán by měl předpokládat prodloužení některých tramvajových tratí; za Suchdol, na Dědinu a z Bílé Hory do Řep.

Praha 6 nezavrhuje modernizaci takzvané buštěhradské dráhy. Měla by ale sloužit jen pro osobní dopravu a některé úseky by měly vést pod zemí.

Břevnovskou radiálu chce radnice vést pod zemí. Trvá na tom, aby i v novém územní plánu byla zakreslena severozápadní část vnějšího automobilového okruhu metropole přes Suchdol.

Mezi další podněty pro nový územní plán patří možnost výstavby náměstí v prostoru Špejcharu, zlepšení sportovního a rekreačního využití okolí vodní nádrže Džbán nebo rozšíření zeleně na západním okraji přírodního parku Šárka na úkor polí. Radnice Prahy 6 soudí, že by tam mohlo vzniknout golfové hřiště.


(převzato z ČTK)

Videoreportáž ZDEMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/podnety-prahy-6-pro-novy-uzemni-plan-prahy-2007-10-26 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz