Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Odměnili jsme školáky za sběr použitých baterií

Desítky kilogramů monočlánků sesbírali během loňského roku děti ve školkách i žáci na základních i středních školách v Praze 6. Použité baterie vytřídili do sběrných nádob. Projektu se v Praze 6 účastnili poprvé a v budoucnu chtějí pokračovat.


náhled souboru

Za svoji aktivitu v ekologickém projektu převzali ocenění od městské části a společnosti Ecobat, která zpětný odběr realizuje. Osvědčení o přínosu pro životní prostředí předala zástupcům jednotlivých škol Marie Kubíková, radní pro školství Prahy 6, která všem poděkovala za záslužnou aktivitu, která vede ke zlepšení našeho okolí, chrání přírodu i naše zdraví.

Mezi rekordmany byly MŠ Na Dlouhém lánu (49 kg), MŠ Jílkova (33 kg), základní školy nám. Svobody a E. Destinnové vysbíraly každá po 46 kg, ZŠ Norbertov (45 kg) a ze středních škol Gymnázium Nad Alejí (32 kg).

Pokud by baterie skončily v běžné popelnici na směsný odpad, putovaly by na skládku nebo do spalovny. V obou případech by se z nich uvolňovaly škodlivé látky, včetně těžkých kovů, které znečisťují ovzduší, půdu, podzemní a povrchové vody. Tím, že se baterie soustředí na sběrná místa, těmto škodlivým procesům předcházíme. Vytříděné monočlánky lze zároveň recyklovat, například ze 46 kilogramů použitých baterií lze získat 30 kg druhotných kovonosných surovin, které se mohou dále využít například ve stavebnictví, dále při výrobě popelnic, sklokeramických desek, okapů, ale třeba i šperků, hudebních nástrojů, kosmetiky a mnoha dalších produktů.

Ocenění od Ecobatu převzala i MČ Praha 6, která prostřednictvím svých sběrných dvorů při zpětném odběru shromáždila 594 kg použitých baterií.

V rámci slavnostního ceremoniálu také některé učitelky seznámily své kolegy s tím, jakých dalších ekologických projektů se ještě mohou účastnit. Např. projektu Recyklohraní. „Děti se zábavnou formou dozvídají, jak šetřit životní prostředí. Děti sbírají baterie, vysloužilé elektro, zářivky, žárovky a cartridge. Za to dostáváme body a za plnění úkolů další. V projektu si za to mohou děti vybírat různé odměny,“ řekla Eva Radkeová, zástupkyně ředitelky z MŠ Jílkova.--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/odmenili-jsme-skolaky-za-sber-pouzitych-baterii-2020-01-16 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz