Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Odběrový kontejner na testování protilátek končí provoz

1. 6. končí provoz odběrového místa na Vítězném náměstí. Dle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví musí praktičtí lékaři nově ukončovat karanténu již jen PCR testem (test z výtěru z nosohltanu), nikoliv rapidtesty.


náhled souboru

„Náhlé rozhodnutí ministerstva nás trochu zaskočilo, především proto, že je v nesouladu s předcházejícími prohlášeními ze strany ministerstva. Pro provoz stanu máme nyní dotaci magistrátu, kterou budeme proúčtovávat zpět, zbyde mnoho testů, které nevyužijeme, a kdo ví, co s nimi vlastně bude,“ uvedla k tomu MUDr. Bezdíčková, která spolu s MUDr. Cyrilem Muchou a dalšími kolegy zřízení místa s podporou městské části iniciovala a provozovala.

Ve stanu bylo od 17. dubna otestováno celkem 275 osob včetně dětí. „Testovali jsme nakonec nejen pro praktiky v Praze 6, ale pro pacienty z celé Prahy a na doporučení hygieniků z celé Prahy. Děkujeme městské části Praha 6 a jmenovitě panu radnímu MUDr. Mariánu Hoškovi za podporu a organizaci. Vědomí, že Praha 6 stojí za svými lékaři, nás těší,“ dodává Bezdíčková.

Praha 6--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/odberovy-kontejner-na-testovani-protilatek-konci-provoz-2020-06-01 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz