Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

O deset obecních bytů se bude losovat v září

Podruhé mohou zájemci o bydlení v Praze 6 zkusit své štěstí a zúčastnit se veřejného losování o byt. V osudí je tentokrát deset bytů různých velikostí i cen. Kolo štěstěny se roztočí 5. září 2004 v 16 hodin ve velkoplošném stanu na Vítězném náměstí v Dejvicích, kde bude zároveň probíhat výstava rozvojových programů Prahy 6 s názvem „Praha 6 mění tvář“.


Netradiční forma prodeje bytů v Praze 6, kdy nového majitele určí los, se před třemi měsíci setkala s obrovským zájmem veřejnosti. Proto se dejvická radnice rozhodla v této formě prodeje pokračovat a nabídnout dalších deset bytů v ceně od 150 do 750 tisíc korun. „V tuto chvíli jsme prodali přihlášky za zhruba 450 tisíc korun, tzn. okolo 9 tisíc přihlášek“, prozradila průběžný zájem občanů místostarostka Prahy 6 Marie Kousalíková a dodala: „Zájem o byty je zatím srovnatelný s tím, jaký projevovali lidé na jaře. Od června, kdy jsme tuto možnost prodeje bytů vyhlásili, přicházelo pro přihlášky dvacet až třicet zájemců denně. Většina lidí ale chodí na poslední chvíli, takže největší nápor očekáváme až těsně před uzávěrkou. Jedná se skutečně o prodej majetku městské části co nejširší skupině zájemců z Prahy 6,“ dodala místostarostka Kousalíková. Přihlášku, která stojí 50 korun, je možné zakoupit v sídle firmy SNEO, a.s. na Petřinách až do 16. srpna. O byt se přitom může ucházet každý, kdo je nejméně tři obyvatelem Prahy 6 a dosud se nezúčastnil privatizace bytového fondu. „Ten, kdo splňuje podmínky tohoto výběrového řízení, se může ucházet o každý z deseti nabízených bytů. A pak má ještě příbuzné…,“ vysvětlil velkou poptávku pracovník obchodního oddělení společnosti SNEO a dodal: „Lidé často podávají přihlášky, aniž by byty viděli, přestože možnost prohlídek existuje“. První prohlídky se uskutečnily 15. června a 15 července. Poslední možnost prohlédnout si prodávané byty je 3. srpna. Když s touto netradiční formou prodeje volných bytů přišla radnice Prahy 6 poprvé, na patnáct nabízených bytů přišlo přes dvacet tisíc přihlášek, které vážily tři sta kilogramů a jejich otevření a zpracování trvalo třiceti lidem sedmdesát hodin. Pro Pražany to byla nezvyklá zkušenost. „Bylo to ohromné napětí,“ uvedl třicetiletý Jaromír, který v prvním losování neuspěl. Proto zkouší opět své štěstí a podává další přihlášku. „Tentokrát se však k losování nehlásím sám jako minule. Svoji přihlášku si podává i manželka,“ prozradil s tím, že by rádi koupili byt dva plus jedna. Zatím společně s malou dcerou bydlí v podnájmu. Na to, aby si koupili byt v Praze za zhruba milion korun, totiž nemají. Praha 6 byty nabízené formou losování prodává za privatizační ceny.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/o-deset-obecnich-bytu-se-bude-losovat-v-zari-2004-07-29 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz