Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Nová éra samosprávy: Lokální MMS-ing

Praha 6 připravila pro občany skutečně unikátní produkt. V rámci obecního programu Čistá šestka zahajuje novou éru upozorňování na různé nešvary na území městské části.


náhled souboru

„Snažíme se využít stále větší obliby a rozšířenosti mobilních telefonů s fotoaparátem. Občané budou moci pomocí MMS upozorňovat na nejrůznější nešvary, nelegální skládky, rozbité lavičky, špatně zaparkovaná auta apod. V případě, že MMS neporuší zákon na ochranu osobních údajů, budou umístěny na webové stránky. Tato informace, která se díky zvizualizování stane ještě více naléhavější, ale také srozumitelnější, poslouží radnici k rychlejší nápravě,“ vysvětlil starosta Chalupa.

Cílem tohoto nového stylu práce je upozorňovat prostřednictvím fotografií na místa ve městě, která se jejím obyvatelům nelíbí a tímto způsobem přispět ke sjednání nápravy. Pracovníci radnice pak budou na jednotlivé upozornění reagovat a pokud to bude v silách úřadu, okamžitě sjednají nápravu. V některých případech to bude možné, u jiných bude realizace nápravy nevyhovujícího stavu otázkou upozornění odpovědných institucí a tím i delšího času. Nicméně zaměstnanci úřadu se budou zabývat i těmi případy, kde městská část není vlastníkem objektů či míst.

Projekt je v tuto chvíli ve zkušebním režimu, aby se „naostro“ mohl spustit do dvou týdnů.

Nejoperativnější je použití mobilních telefonů vybavených fotoaparátem, bude ale samozřejmě možné posílat i fotografie pořízené digitálním fotoaparátem. To ovšem představuje časovou prodlevu (přehrání do počítače, komprimace na maximálně přijatelný formát – velikost fotografie a následné odeslání emailem).

Emailová adresa určená k přijímání MMS zní:

mms@praha6.cz

Již dnes mohou občané a návštěvníci www.praha6.cz sami vkládat obrázky do diskusního fora a lépe tak ilustrovat diskutované téma.

O tom, že použití mobilního telefonu může pomoci nejen řešit nešvary na území městské části, ale dokonce i pomoci práci policie, se přesvědčili pražští kriminalisté ve chvíli, když dopadli muže, který podle nich nedávno pobodal francouzského turistu v soupravě metra mezi stanicemi Hradčanská a Malostranská na trase A. Policistům totiž ulehčil práci cestující, který si násilníka vyfotografoval mobilním telefonem.

Multimediální zprávy (MMS) jsou novým fenoménem mobilní komunikace. Kromě prostého textu umožňují přenos zvuku a obrazu, což významně rozšiřuje možnosti poskytovatelům obsahu nejrůznějších informačních služeb, založených dosud pouze na textové informaci doručené ve formě klasické SMS.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/nova-era-samospravy-lokalni-mms-ing-2006-11-14 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz