Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Nádraží Bubeneč hledá nájemce na 10 let!

Budovu koupilo od SŽDC hl. m. Praha a počátkem roku ji svěřilo Praze 6. Radnice v rámci participace už před dvěma lety uspořádala setkání s občany přímo v budově nádraží. Po něm se lidé v anketě mohli rozhodovat o tom, k čemu by měl objekt sloužit. Shodli se na tom, že by se sem mělo vrátit občerstvení – ať už kavárna, či restaurace –, doplněné kulturním provozem a vzniknout by mělo také zázemí pro komunitní činnost.


náhled souboru

Foto: Wikipedia.org

Část přiléhající ke Stromovce je podle mnohých vhodná k podpoře sportování, tedy například pro půjčovnu a servis kol, koloběžek, bruslí a podobně. Radnice by podmínky pro provoz těchto činností ráda vytvořila už při rekonstrukci, budoucí provozovatel by se tak mohl svými náměty podílet na podobě těchto prostor. Také proto, že vnitřní mobiliář si bude nájemce zařizovat sám.

Budova nádraží Praha-Bubeneč je nemovitou kulturní památkou, odhad její rekonstrukce je s přípravou, projektem i všemi nezbytnými razítky zhruba dva roky. Výběrové řízení je vypsáno na tři měsíce, přihlášky budou uzavřeny na konci září 2019. Nejlepší projekt vybere komise, v níž budou zastoupeny všechny zastupitelské kluby včetně kompletní opozice.

PODMÍNKY VYHLAŠOVATELE

a) Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu určitou 10 let.
b) Nájemné bude stanoveno ve výši 100 tis. Kč/rok bez DPH.
c) Nájemce bude povinen dodržet využití budovy, resp. celého areálu, dle požadavků vyhlašovatele, tj. část pro rekreační sportovní aktivity, část pro kulturu - společenské prostory a část pro gastro

Detailní podmínky výběrového řízení najdete zde: https://www.praha6.cz/tabule/vyberove-rizeni-na-pronajem-nemovitych-veci-tvoricich-areal-byvaleho-nadrazi-bubenec--2019-07-01?archiv&fbclid=IwAR0wVd-3U9IxkmqfzNKUxgRCU6OLY_7mbmyw5_Y56p0SaEEvpCS92m2uguM
--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/nadrazi-bubenec-hleda-najemce-na-10-let-2019-07-03 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz