Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Městský policista dostal odměnu a už opět slouží v ulicích

Jizva na krku připomíná strážníku Romanu Vyšatovi, městskému policistovi z Prahy 6, setkání s mužem, který ho letos v květnu v Ciolkovského ulici 6 bodl nožem. Spolu se svým kolegou Jaroslavem Malinou však bude i nadále projíždět služebním vozem ulicemi městské části a dávat pozor na nejrůznější nepravosti.


náhled souboru
"Ve službě však už budu obezřetnější," řekl Vyšata, pro něhož byl včerejšek druhým pracovním dnem od napadení. "S něčím takovým jsme se ještě nesetkali," doplnil ho jeho parťák. Strážníci projížděli v noci sídlištěm Na Dědině. Na ulici si všimli mladé ženy, kterou pronásledoval starší muž. Jeho chování jim připadalo divné, a proto ho zastavili. Po kontrole dokladů na ně zaútočil. "Muž se po mně ohnal. Nejdříve jsem myslel, že mě zasáhl jen rukou. Teprve za chvíli jsem si všiml, že se mi z krku řine krev," vzpomínal včera zraněný strážník. Krvácejícího Vyšatu odvezl kolega co nejrychleji do nemocnice. "Cestou se mě stále ptal, co má dělat, že rána hodně krvácí. Radil jsem mu a byl jsem hrozně rád, že i přes zranění se mnou mluví," řekl Jaroslav Malina. Útočník, který utekl, se při potyčce zranil a sám si zavolal záchranku. Sanitka ho odvezla do stejné nemocnice, kde ležel zraněný strážník. Policisté muže zadrželi a obvinili z útoku. Kvůli jeho nepříčetnosti však navrhli v půli července stíhání zastavit. Uzdravený strážník včera od starosty Tomáše Chalupy převzal odměnu 15 tisíc korun. "Rozdělím se s Jardou na polovinu. Hlavně si zaslouží velké poděkování. Rychlou pomocí mi zachránil život," dodal Vyšata. (převzato z MFD)

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/mestsky-policista-dostal-odmenu-a-uz-opet-slouzi-v-ulicich-2004-07-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz