Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

MÉDIA: Praha 6 otevřela tréninkovou kavárnu pro lidi s mentálním postižením

UVNITŘ ČLÁNKY - PRAŽSKÝ DENÍK, METRO. Tréninková kavárna je v 5. patře budovy úřadu městské části Praha 6 v ulici Čs. armády 23, Praha 6. Vznik této tréninkové kavárny je podpořen městskou částí Praha 6. Otevírací doba kavárny je od pondělí do čtvrtka od 10 do 18 hodin, v pátek do 14 hodin.


náhled souboru

Pražský deník: V budově radnice Prahy 6 je nová kavárna, obsluhují handicapovaní

dnes 10:38

Praha /FOTOGALERIE/ – CafeMartin, tak se jmenuje nová tréninková kavárna pro lidi s mentálním postižením, která byla v pondělí slavnostně otevřena v budově úřadu Prahy 6. 

 
 
 

„Vychutnat si u nás můžete italskou kávu a veliký výběr kávových specialit. Ke kávě vám rádi nabídneme některý z nabídky výtečných dortíků nebo třeba čerstvě připravené panini nebo domácí pudink. Pro žížnivé máme nachystanou spoustu vybraných nápojů," vábí návštěvníky s úsměvem členové obsluhy, kteří jsou většinou mentálně handicapovaní.

Pod dohledem osobních asistentů se tu klienti sociálních služeb učí, jak vykonávat náročnou práci v provozu kavárny. V první den je přišla podpořit i starostka městské části Marie Kousalíková.

Autor: Vladimír Barák, Vladimír Šťastný

5. 2. 2013 Otevření kavárny

náhled souboru
[ JPG • 193kB • 756×567 (8bit 3ch) ]

Kavarna

DENÍK METRO - Postiženým lidem pomáhá káva

5.2.2013    Metro    str. 6   Praha

autor: MAREK PEŠKA    

Pracuji, tedy jsem, říkají handicapovaní. Pomáhají jim v tom kavárny.

Už několik let v Praze fungují speciální tréninkové kavárny, které zaměstnávají lidi s různým postižením. Jedna taková byla nyní otevřena v budově úřadu Prahy 6. V kavárně Café Martin pracují lidé s mentálním postižením.

„Jsou tu zaměstnaní žáci odborného učiliště s více vadami,“ vysvětlila starostka Prahy 6 Marie Kousalíková. Součástí kavárny jsou pracovněvzdělávací programy. „Zaměřují se i na vzdělávání. Naše kurzy nabízejí třeba cizí jazyky, výuku vaření a další aktivity,“ říká Daniela Prokopová, předsedkyně občanského sdružení Martin, jež kavárnu provozuje. Jeho cílem je začlenit postižené do většinové společnosti. Návštěvníci si zde mohou vychutnat kvalitní kávu či pochutnat na vlastnoručně vyrobených dortech nebo bagetách.

Tréninkové kavárny Kde a kdo vás obslouží: * Ta Kavárna, Na Topolce 2 (lidé s tělesným postižením) * Café Na půl cesty, Centrální park Pankrác a Klub V. kolona, Ústavní 91 (lidé, kteří onemocněli schizofrenií) * Café Rozmar, Trojická 1 (mladí lidé po odchodu z dětského domova) * Vesmírna, Ve Smečkách 5 (lidé s mentálním postižením)

Citát „Program kavárny připravuje osoby s mentálním postižením na pracovní život.“ MARIE KOUSALÍKOVÁ STAROSTKA PRAHY 6

FOTO DOLE - PRAŽSKÝ DENÍK--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/media-praha-6-otevrela-treninkovou-kavarnu-pro-lidi-s-mentalnim-postizenim-2013-02-05 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz