Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Lidé sklady místo Ergonu nechtějí

Nedostavěný areál Ergonu, jehož ocelová konstrukce léta „straší“ v Ruzyni, by měla zmizet do konce června. Výběrové řízení, které vypsal magistrát, vyhrála pozemek firma Bredo. Podmínkou k získání pozemku je odstranění torza Ergonu. S tím firma již začala.


Obyvatelé Ruzyně se obávají, co vznikne na jeho místě. „Podle územního plánu by tam mohly být sklady, ale s tím my nesouhlasíme,“ řekl na setkání radních s občany pan Bárta z Netřebské ulice.

Místní lidé by si přáli, aby na místě vyrostly rodinné domky, jako v okolí. Územní plán hlavního města nicméně říká, že v místě má být nerušící výroba.
„Souhlasíme s lidmi, proto radnice již podruhé žádá hlavní město o změnu územního plánu,“ sdělil starosta Chalupa. Poprvé radnice žádala o změnu již před dvěma lety. Podle informací z magistrátu má budoucí investor o bytovou výstavbu zájem a pokud se změní územní plán, je připraven stavět. Pan Bárta na setkání navíc podotkl, že by si lidé přáli, aby je likvidace bývalé stavby rušila co nejméně: „Těď je Ergon vlastně neškodný.“

Lidé z Ruzyně se zajímali také o další projekty. Nelíbí se jim velikost bytového komplexu, který se má realizovat při Karlovarské ulici, a bojí se, že zastíní okolní domy. „Projekt se předělává, bude v něm pouze jednatřicet bytů, ne padesát a bude menší,“ sdělil radní Jiří Hermann, podle kterého se území musí nejprve vybagrovat, protože na místě bývalé „baterkárny“ se nalézají těžké kovy a kyseliny.

Setkání radních s obyvateli Liboce a Ruzyně se dotklo také problematického přístupu ke hřbitovu. „Obě cesty vedou z většiny po soukromých pozemcích několika vlastníků, proto je na naše náklady nemůžeme opravit,“ sdělil starosta Chalupa. S rekonstrukcí Lišanské ulice z rozpočtu městské části se v dohledné době nepočítá.

(podle www.sestka.cz)Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/lide-sklady-misto-ergonu-nechteji-2006-03-24 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz