Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Lidé si mohou požádat o příspěvek na květinovou výzdobu oken

Formou grantu rozšíří a doplní radnice Prahy 6 květinovou výzdobu nejen na plochách veřejné zeleně, ale i v oknech směřujících na veřejná prostranství.


náhled souboru
„Květinové záhony a i jiná květinová výzdoba k veřejným prostranstvím velkoměsta patří. Květiny svou barevností a mnohotvárností zpříjemní a zkrášlí každodenní pobyt ve městě a na veřejných prostranstvích a je potřeba je chápat jako součást vyspělé kultury městského prostředí,“ vysvětlil starosta prahy 6 Tomáš Chalupa.

V tuto chvíli rada schválila záměr na vyhlášení grantového řízení na květinovou výzdobu oken směřujících na veřejná prostranství městské části a na příští jednání rady předloží radní Jan Holický přesná pravidla pro přidělení grantu. Do výzdoby oken květinami zainvestuje radnice až půl milionu korun.

O grant by se mohly se svým projektem ucházet fyzické osoby, fyzické osoby oprávněné k podnikání či právnické osoby, které jsou vlastníky objektů na území městské části Praha 6 nebo jsou v těchto objektech v nájmu. Poskytnutí finančních příspěvků bude možné pouze na nákup kvetoucích balkonových květin, nádob (truhlíků, květináčů) a substrátu. O grant by se subjekty ucházely na základě vyplněné žádosti, v níž by byl popsán projekt. Spolu s žádostí by žadatel předložil požadované doklady a daňové doklady, na jejichž základě by bylo možné ověřit výši finančních prostředků investovaných do projektu.

Šestka kvete
„Zjistili jsme, že rozkvetlé ulice lidi těší. Proto jsme vytvořili celý květinový program, kterého se mohou zúčastnit i sami obyvatelé naší městské části. Chceme, aby květinami ožily například předzahrádky. Máme přesnou představu o tom, jak by měla taková místa vypadat. Majitelům podniků, kteří se budou našimi návrhy řídit, tak snížíme nájemné za využívání chodníku,“ řekl starosta Chalupa. Dosavadní nájem činil třicet korun za metr čtvereční. Pokud si majitelé své předzahrádky vyzdobí květinami v souladu s požadavky radnice, zaplatí za metr jen pět korun.

V Praze 6 rozkvete během jara 140.000 květin, z toho na Vítězném náměstí osmdesát tisíc různobarevných tulipánů. Radnice do programu pod heslem „Šestka kvete“ investuje celkem dva miliony korun.

Květinové záhony na území městské části Praha 6 budou v roce 2006 osázeny nejen v létě kvetoucími květinami, dvouletkami a cibulovinami, ale i podzimními okrasnými rostlinami.

Květinové věže před školami
Praha 6 také umístila před radnicí v rámci projektu hl.m.Prahy Rozkvetlá radnice dvě květinové věže, přičemž do jedné se vejde až sto osmdesát letniček. Po ukončení loňské sezóny nabídlo hlavní město všem městským částem možnost svěřit tyto květinové věže do jejich majetku. Vzhledem k tomu, že ne všechny městské části projevily o věže zájem, Praha 6 využila této možnosti a požádala o převod celkem deseti květinových věží do svého majetku v hodnotě téměř 400 tisíc korun. Květinové věže budou letos umístěny poblíž vchodů do budov jednotlivých základních škol. Navíc na stožárech veřejného osvětlení budou opět umístěny květinové závěsy.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/lide-si-mohou-pozadat-o-prispevek-na-kvetinovou-vyzdobu-oken-2006-04-10 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz