Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Ještě letos budou lidé nakupovat v Šestce

Lidé z Prahy 6 a okolí se dočkají prvního velkého nákupního centra. Na konci Evropské třídy blízko areálu starého letiště vyrůstá komplex podobný těm, za jakými lidé dosud dojíždějí na Zličín nebo do Nových Butovic. Ponese jednoduchý název ­ Šestka.


náhled souboru

Hrací kostka a na ní samé šestky, to je logo vznikajícího centra. V listopadu byl slavnostně položen jeho základní kámen, na první nákupy lidé budou moci vyrazit již ke konci letošního roku. "Šestka lidem nabídne více než stovku obchodů včetně restaurací a kaváren," řekl Thomas Villandsen, ředitel společnosti TK Developement.

Stavbu vítá i starosta Tomáš Chalupa: "Podle nedávného průzkumu mezi obyvateli Prahy 6 jsou to právě obchody a velké nákupní centrum, které jim tu nejvíce chybí."

Šestka a její nájemci
Obchodní centrum Šestka výrazným způsobem ovlivní současnou nedostatečnou obchodní vybavenost Prahy 6 a přilehlého okolí. Jak tedy bude vypadat skladba nájemců a co mohou návštěvníci očekávat?
„Zájmem developera obchodního centra Šestka je nabídnout široké spektrum obchodů a služeb pod jednou střechou. Podobný projekt je na Praze 6 ojedinělý,“ říká Michal Blovský z TK Development. 

Pro první fázi je centrum rozděleno tak, že 40 % zaujímá hypermarket Hypernova a zbývajících 60 % připadne na obchodní galerii. V rámci galerie se počítá s následujícím rozdělením: segment móda - 57 % (více než 40 obchodů s módou), sport a volný čas - 9 % (osm prodejen od širokosortimentního sportu až po značkové prodejny se sportovním a outdoorovým zbožím), elektro a domácí potřeby - 7 % (pět prodejen včetně velké prodejny elektroniky a obchodů s bytovými doplňky), módní doplňky - 8 % (prodejny klenot, hodinek, dvě velké značkové parfumerie), služby - 7 % (kadeřnictví, čistírna, pobočka banky, oční optika, prodej a služby mobilního operátora, cestovní kancelář, květinářství, balicí služba...).

Novinkou bude nabídka ručního mytí a úklidu auta v parkovacích garážích. K příjemnému trávení volného času poslouží restaurace a kavárny, které budou tvořit 10 % obchodní galerie (zhruba deset provozoven jako rychlá občerstvení, restaurace, designové kavárny, cukrárna a pekárna). Obchodní centrum by mělo také nabídnout minimálně jednu provozovnu rychlého občerstvení, zaměřenou na produkty zdravé výživy a nebude chybět ani obchod se zdravou výživou a biopotravinami. Pro nejmenší bude otevřen dětský koutek s odborným dohledem.

Druhá fáze výstavby je momentálně ve stádiu příprav. Její součástí by měl být retail park, hotel a kancelářská budova. Developer uvažuje také o provozovateli wellness nebo fitness centra.

více ZDE

 Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/jeste-letos-budou-lide-nakupovat-v-sestce-2006-01-26 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz