Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Fotografie na diskusním foru

Je tomu sotva pár dní, co skončila soutěž Zlatý erb 2006, ve které Praha 6 vyhrála cenu za Nejlepší webové stránky města roku 2006 v krajském kole a už portál PRAHA6.CZ přichází s další revoluční novinku v komunikaci s veřejností! Na základě podnětu občana umožnil portál přiřazovat k příspěvkům v diskusním foru přílohy ve formátech JPG, GIF, PNG, PDF, DOC, XLS a TXT do velikosti 1MB.


náhled souboru
“Možností sdělovat své názory na diskusním foru nejen slovem, ale nyní i obrazem, dostává komunikace zcela nový rozměr. Troufám si to přirovnat k situaci, kdy černobílé televizní vysílání se změnilo na barevné. Tehdejší divák také získal novou dimenzi, kterou předtím z obrazovky neznal – barvu. Věřím, že novou možnost budou občané využívat stejně kultivovaně a konstruktivně, jako tomu je dosud u textu,“ řekl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Tato funkce je přístupná registrovaným přispěvatelům diskusního fora s názvem „Volná diskuse“ ( www.praha6.cz, které je rozděleno do sedmi oblastí (bezpečnost, doprava, hospodářská politika, školství a kultura, životní prostředí, web a různé).

Tato forma diskusního fora je dnes velmi oblíbená na celém světě pod názvem „News Groups“. Důkazem budiž i dosud publikovaných 7 879 (!) textových příspěvků občanů na portálu PRAHA6.CZ. A nyní bude moci každý kromě textu nově své příspěvky doprovodit i např. obrázkem, mapou či grafem.

Diskusní forum s názvem „Volná diskuse“ vytváří na portálu PRAHA6.CZ prostor pro svobodné vyjádření názorů občanů. Vytvořením této oblasti portál plně respektuje nejmodernější trendy internetové komunikace obdobné virtuální podobě proslulého Hyde Parku. Jedná se o stále oblíbenější místo a prostor na internetových stránkách nejrůznějšího zaměření. Často bývá tento prostor využíván k nejrůznějším podnětům a postřehům, stejně tak i například k hledání řešení na různé problémy. Najdou se zde naprosto svobodně vyjádřené názory, stejně tak svobodné reakce na ně. Záleží jen na návštěvnících, zda ostatní zaujmou publikované podněty natolik, aby na jejich základě vznikla diskuse. Ze zkušeností vyplývá, že stane-li se tak, bývají takovéto diskuse velmi podnětné a inspirativní.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/fotografie-na-diskusnim-foru-2006-04-10 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz