Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Florbalisté Střešovic jsou pátí v Evropě

Florbalisté Tatranu Střešovice zvítězili na Poháru mistrů evropských zemí ve švýcarském Adliswilu nad norským Greakerem 6:5 v prodloužení a obsadili konečné páté místo. Tatran si tak oproti minulému ročníku o jednu pozici polepšil.

náhled souboru
Norové vedli od 4. minuty, ale Střešovicím se povedl dokonalý obrat.
Nejdříve ve 12. minutě využil Hozman přesilovou hru a za tři minuty dal obránce Jakůbek vedoucí gól.
Třetí branku přidali hráči Tatranu v početní výhodě pěti proti třem.
Další přesilovku využil rychle Jedlička, ale rozhodnuto ještě nebylo.
Norové si tři minuty před koncem, kdy se trefil Sikkeland, vynutili prodloužení, přestože Tatran těsně předtím ubránil dvě minuty trvající oslabení o dva hráče v poli.
V sedmé minutě nastavení rozhodl střešovický kanonýr Jedlička.

O 5. místo: Tatran Střešovice - Greaker IBK 6:5 v prodl.
Branky a nahrávky: 12. Hozman, 15. Jakůbek, 21. Jakůbek, 23. Jedlička, 51. Šádek, 67. Jedlička - 4. Wilhelmsen, 26. Fauskanger, 34. Jansson, 53. Skau, 57. Sikkeland. Vyloučení: 5:6. Využití: 4:2.

(podle ČTK, 10. ledna)

Český mistr Tatran Techtex Střešovice se na florbalovém Evropském poháru postaral o velké překvapení. Poté, co v základní skupině pouze remizoval s podceňovaným dánským celkem Outlaws, uhrál nerozhodný výsledek 4:4 i se švédským Balrogem, vítězem posledního Czech Open.

Šokující smír s možná nejlepším klubem světa zaručil Střešovicím zápas o 5. místo (viz výše).
Tatran v zápase dvakrát vedl. Ovšem kvalitní soupeř odpověděl na obě Hozmanovy trefy.
Na dvoubrankový náskok nicméně nenechali Balrog utéci ani Češi. Výtečný Hozman nahrál Freundovi na vyrovnávací gól na 3:3, po druhé přestávce využil Pekařův pas Jakůbek. Závěr byl strhující. Švéd Wagneryd nastřelil tyč, těsně před koncem si Tatran vyžádal oddechový čas, odvolal gólmana. Moc chtěl vyhrát, porazit švédského obra! Smělý výkon Čechů nakonec vynesl remízu. Báječnou remízu!

Výsledky skupiny B: Střešovice - Balrog (Švéd.) 4:4, Outlaws (Dán.) - Helsinky 2:16.

(podle MFD, rubrika Sport – Praha, 8. ledna)