Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Dělení peněz pro letošní rok: nejvíce dostanou školy

Do péče o školy, životní prostředí a dopravu v Praze 6 plyne největší objem peněz z letošního rozpočtu. Rozpočet tak potvrdil priority nastavené v minulých letech. "Více peněz oproti loňskému roku dáváme na opravy škol, chodníků a údržbu zeleně. Ve všech ostatních oblastech se výdaje snižují," zdůraznil starosta Tomáš Chalupa.


náhled souboru

Praha 6 bude letos hospodařit s rekordní částkou. Výdaje letos přesáhnou jeden a půl miliardy korun. Přesto městská část nepočítá se zadlužováním. "Do rozpočtu jsme zapojili vlastní prostředky zhodnocené na finančních trzích, základní rezerva ale zůstává nedotčená," ujistil starosta.

Miliony do škol
Obrovské investice, které schválili zastupitelé do zmíněných oblastí, jsou pokračováním programů, které si vytyčila radnice. "Již dříve jsme řekli, že chceme kompletně zrekonstruovat všechny školy. Letos nás čekají dva velké školní areály ­ ZŠ Dědina a Benita Juáreze," říká starosta. Tím zdůvodňuje, proč více než třetina rozpočtu, připadne na školství. Budova ZŠ B. Juáreze, bývalé francouzské gymnázium, je funkcionalistickým skvostem chráněným památkáři. "Každou kliku, každé okno je třeba opravit podle původní podoby," vysvětluje s tím, že tato rekonstrukce přijde na 98 milionů korun. Ještě více ­ 140 milionů ovšem zaplatí městská část za opravu areálu na Dědině. "Tato škola je sice ze všech nejmladší, ovšem poznamenaná dobou, ve které byla postavena," upozorňuje Chalupa. Rekordně velké výdaje do školství zahrnují také rekonstrukci MŠ Jílkova a opravu pavilonů školky Motýlek. V dalších školkách dojde na výměnu oken či elektroinstací.

O polovinu více peněz než v loňském roce, celkem 170 milionů korun, hodlá městská část utratit za to, abychom žili v čistém a příjemném prostředí. Nadále bude financovat pravidelný úklid chodníků a zeleně i dotovat jednorázové úklidy všech komunikací. Miliony připadnou na opravy dvaceti dětských hřišť, dokončení sportovních areálů na Babě a Hanspaulce, ale také na obnovu trávníků a opravy parků, například Královky na Břevnově. "Veškeré částky směřují na věci, které jsou veřejnými statky a máme se tudíž o ně starat. Není to projídání peněz na běžné spotřebě," říká starosta.

Rostou investice do dopravy. Jejich podstatná část, téměř 150 milionů korun, je opět určena na chodníkový program. Ten se ve velkém rozběhl již v loňském roce a letos bude pokračovat na všech místech městské části. Vymění se povrchy v ulicích U I. a II. Baterie, Srbská, Pod Kaštany, Lounská a dalších. Opravy čekají například památkovou zónu Tejnka v Břevnově, Bělohorskou či Šlikovu ulici. Do Cukrovarnické ulice budou instalovány zpomalovací prahy. Rekonstrukčních prací se také dočká Hanspaulka.

Více ZDE


Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/deleni-penez-pro-letosni-rok-nejvice-dostanou-skoly-2006-01-26 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz