Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

ČVUT otevřelo Vědecký inkubátor

Od letošního roku má nejstarší česká technická univerzita -ČVUT - svůj vlastní vědecký inkubátor.


Objekt vytvořený z modernizací jedné z budov areálu ČVUT v Praze 6 za podpory společnosti švédské firmy IKANO byl slavnostně otevřen letos v lednu. Inkubátor se rozkládá na ploše přes 300 m 2 a v polovině letošního roku se počítá se rozšířením jeho plochy na dvojnásobek, tzn. výzkumníci by měli mít k dispozici na 600 m 2 .

Zřízení Vědeckého inkubátoru je prvním krokem realizace záměru ČVUT vytvořit podmínky pro podporu národní inovační politiky České republiky. V dalších etapách se předpokládá vybudování Vědeckého parku ČVUT a následně Pražského technologického parku při ČVUT.

Zmíněná zařízení mají především umožnit využití tvůrčího a kreativního potenciálu mladých pracovníků a studentů ČVUT v rámci zakládání nových firem a inovačního podnikání. Vědecký inkubátor ČVUT je součástí Technologického a inovačního centra ČVUT, které má statut BIC (Business Innovation Centre) a je součástí evropské sítě EBN se sídlem v Lucembursku. Pomáhá propojit užitečné poznatky mezi vědou, výzkumem a podnikatelskou sférou, a jeho účelem je poskytovat komplexní služby pro vznik nových firem, především firem s inovačním a technologickým potenciálem.

Firmám umístěném v jeho areálu by měl inkubátor nabídnout mj. vybavený, kancelářský prostor v prostředí ČVUT, výhodné nájemné a poradenství i podporu, které jsou důležité pro začínající firmy. K dalším službám, které hodlá ČVUT v inkubátoru poskytovat, patří např. hodnocení projektů, pomoc při vypracování podnikatelských plánů, vyhledávání a výběr inovačních projektů, pomoc při hledání vhodných finančních zdrojů a zpracování žádostí o úvěr, zapojení do národních a mezinárodních programů, transfer technologií a kontakty na odborná pracoviště, ČVUT, odborná školení a semináře, komplexní patentové služby v oblasti ochrany duševního vlastnictví či spolupráci s BIC ČVUT.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/cvut-otevrelo-vedecky-inkubator-2006-01-27 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz