Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Černý den pro obce a kraje

Heslo koronakrize bylo „Společně to zvládneme!“ Onemocnění je již na ústupu, teď se začínají platit účty a miliardy za pochybné čínské roušky začínají v rozpočtu citelně chybět. Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o zákonu o kompenzačním bonusu. 500 korun na den pro jednotlivé OSVČ vypadá poměrně nevinně, v součtu je to ale obrovská suma a stát na to jde opět lišácky – celkových 16 miliard chce totiž vzít obcím a krajům!


náhled souboru

„My jsme naši podporu podnikatelům v této krizi jako radnice deklarovali jednoznačně – odložili jsme nájmy nebo místní poplatky a připravili několik podpůrných balíčků, celkově přes 100 milionů korun. Není ale možné, aby teď stát řekl, že dostaneme méně, protože to slíbil jinde. Taková praxe je pro nás nepřijatelná, a proto se i my připojujeme k dnešnímu protestu a vyvěšujeme černou vlajku,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář /TOP 09/.

 

Sdružení místních samospráv ČR, Svaz měst a obcí ČR a Spolek pro obnovu venkova ČR totiž vyhlásily dnešek ČERNÝM DNEM PRO OBCE A KRAJE. Jako by nestačilo, že kvůli koronaviru přijdou kraje a obce na sdílených daních až o 50 miliard korun, bude je chtít poslanecká sněmovna chtít připravit o dalších až 16 miliard! Poslední nadějí je, aby dnes poslanci podpořili senátní návrh, který požaduje, aby kompenzace podnikatelům a živnostníkům byly vypláceny bez dopadu na rozpočty samospráv.

 

„Naší rolí je podat v krizi pomocnou ruku místním – jak lidem, tak podnikatelům. Naší rolí ale určitě není sanovat jako banka vládu. Pokud má premiér pocit, jak všechno skvěle zvládá, ať si zkusí půjčit v zahraničí. Koruna teď bohužel razantně oslabuje, což je jasné zrcadlo „úspěšnosti“ všem vládním opatřením. Peníze se najednou nepůjčují ani zdaleka tak levně,“ dodává starosta Ondřej Kolář.

 --- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/cerny-den-pro-obce-a-kraje-2020-05-26 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz