Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Blikajícím kódem proti spamovacím robotům

Nešvar elektronické komunikace – spamy – se nevyhnul ani webovým stránkám Prahy 6. Zprávy, které rozesílal naprogramovaný robot, postihly minulý týden diskusní forum stránek Prahy 6. Během jediného dne se mezi příspěvky návštěvníku webu objevilo zhruba 70 spamů a každý den se situace opakovala.


Jelikož spam byl dílem naprogramovaného robota, odpovídá tomu také zabezpečení stránek - přísnější pravidla pro zadávání zpráv. Jde o zadávání (opisování) blikajícího kontrolního kódu z obrázku, který se zobrazí uživateli diskusního fora na monitoru. Kontrolní kód totiž spamovací robot přečíst neumí.

Kromě většího zabezpečení diskusního fora se také zlepšil uživatelský komfort. Nová je možnost uživatelské registrace a také ukázky napsaného textu při vkládání. Registrovaní přispěvatelé pak ušetří čas především tím, že nebudou muset pokaždé psát své jméno a email. Zároveň z toho vyplývající i ochrana proti tomu, aby se někdo v diskusi vydával za ně. Ve svém profilu mají také možnost získat přehled o všech jimi napsaných zprávách.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/blikajicim-kodem-proti-spamovacim-robotum-2006-02-17 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz