Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 19091920 z celkového počtu 2485 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 19091920 z celkového počtu 2485 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Loď Tajemství pluje dál pod vlajkou Prahy 6

Radní Prahy 6 schválili prodloužení nájemní smlouvy o nájmu tlačného člunu „divadelní lodi“ o další tři roky. Zároveň schválili dodatek ke smlouvě, který zavazuje Divadlo bratří Formanů uspořádat každý rok ve třech dnech po sobě jdoucích tři představení zdarma pro děti, mládež a seniory v rámci kulturních, sociálních, charitativních či jiných veřejně prospěšných aktivit městské části.
25.08.2005
náhled souboru

Nový Semafor v Dejvicích dostane "hynaisku" Jiřího Suchého

Vkleče na zemi maluje Jiří Suchý vodovými barvami na papírový karton návrh opony pro znovuobrozené divadlo Semafor. Předlohou mu nebylo nic menšího, než slavná opona Vojtěcha Hynaise pro "zlatou kapličku" v Praze. Koncem 19. století se ale komisi nelíbila a autor za ni nedostal zaplaceno.
11.08.2005
náhled souboru

V červenci browzdalo na šestkovém internetu zase víc lidí

Počet unikátních návštěvníků internetového serveru PRAHA6.CZ v červenci 2005 oproti předchozímu měsíci sice klesl o 26 % na 15 891, přesto došlo k meziročnímu nárůstu v návštěvnosti o 40,7 %. Vyplývá to z měření návštěvnosti serveru, které pravidelně provádí eMerite.
náhled souboru

Cyklistická trasa Pražské padesátky má svou webovou adresu

Cyklotrasa Pražské padesátky je netradiční cyklotrasou, která vznikla jako reakce na každoročně pořádaný cyklistický závod. Ten se letos v září pojede už posedmé. Trasa byla vyznačena v roce 2000 a v lednu 2005 bylo značení opraveno a doplněno. Pro každoročně se zvyšující zájem o tento veřejný cyklistický závod, nad kterým má záštitu starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa, se cyklotrasa dočkala i své vlastní internetové stránky na adrese www.cyklotrasaprazske50.cz.
04.08.2005
náhled souboru

U Vítězného náměstí v Praze 6 shořely dřevěné stánky

U Vítězného náměstí v Praze 6 včera po poledni hořely dřevěné prodejní stánky. Podle vyšetřovatele hasičů vznikla škoda asi za 50.000 korun. Možností, proč požár vznikl, je podle něj několik.
náhled souboru

Bouře zaměstnala pražské hasiče, velké škody nezpůsobila

Bouře, která se v noci z 30. na 31. července přehnala nad metropolí, zaměstnala především pražské hasiče. Zasahovali zejména u spadlých větví, ze dvou budov museli čerpat vodu.

Přes Vltavu na legitku MHD

Povolání převozníka je v Česku na vymření. V celé zemi fungují dvě desítky přívozů, většina z nich pouze od jara do podzimu. Dopravní prostředek, který asociuje staré dobré časy, však možná zažívá renesanci. Prvního července byl obnoven historický přívoz mezi pražskými čtvrtěmi Sedlec a Bohnice.
náhled souboru

Hurvínek zůstává v divadle

Spejbla podle Skupova náčrtku by se prý děti bály. Dnes prakticky neznámý řezbář Karel Nosek ho proto udělal podle svého. Spejbl se stal i předmětem sporu. Nakonec soud přiřkl slavné loutky ředitelce divadla S+H.
28.07.2005
náhled souboru

V tvorbě log vítězí studenti

V galerii pražského Design centra byla otevřena přehlídka Studentský design 2005, zahrnující nejlepší práce budoucích designérů z odborných škol celé republiky. Své práce zde vystavuje i autor nového logotypu Prahy 6.
náhled souboru

Semafor má být v Dejvicích náročnější

Divadlo Semafor se po třech letech od povodně, která zničila jeho scénu v pražském Karlíně, dočká nové vlastní střechy nad hlavou. Jiří Suchý, jenž divadlo v roce 1959 společně s Jiřím Šlitrem zakládal, převezme na začátku září klíče od sálu v Dejvicích.
27.07.2005
náhled souboru

Na Ladronce začalo fungovat sportovní zázemí

V rekonstruovaném objektu usedlosti Ladronka začalo fungovat sportovní zázemí pro návštěvníky areálu. K dispozici je půjčovna sportovního vybavení (in-line brusle, kola), bufet, venkovní občerstvení a veřejné záchody. Ladronka, se svým tři a půl kilometru dlouhým okruhem s asfaltovým povrchem, je ideálním místem k jízdě na in-line bruslích. Dráha je obousměrná a téměř celá osvětlená.
26.07.2005
náhled souboru

Petynka zvyšuje komfort

Návštěvníky aquaparku Petynka už nemusí trápit nedostatek místa pro auta. Kvůli záborům pro chystanou stavbu mimoúrovňové křižovatky Malovanka bylo ještě minulý týden parkování v okolí Petynky velmi složité. Nyní, po jednáních radnice Prahy 6 s ministerstvem obrany, vznikla dočasná odstavná plocha, která pojme téměř 300 aut.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?vynechat=1908&crc=6c131209c312bf948b758c776334c5b5 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz