Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 18611872 z celkového počtu 2410 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 18611872 z celkového počtu 2410 vyhovujících záznamů.

Ministerstvo obrany letos začne s rekonstrukcí svého sídla

Ministerstvo obrany letos začne s rekonstrukcí svých pražských objektů. Výstavba "českého Pentagonu" se však uskuteční v mnohem skromnějším měřítku, než jak o ní armáda uvažovala ještě před dvěma lety.

Soud zamítl návrh na vystěhování modlitebny z domu v Praze 6

Modlitebna, kterou před 60 lety zřídila pravoslavná církev ve sklepení obytného domu v Praze 6 - Bubenči, se zatím stěhovat nemusí. Samosoudce obvodního soudu pro Prahu 6 včera zamítl žalobu společenství vlastníků, které požadovalo vystěhování kaple a navrácení nebytových prostor. Dům i mobiliář modlitebny byl v roce 2001 státem vyhlášen za kulturní památku.
25.05.2005
náhled souboru

Dejvická demarkační jako hudební svědectví budoucí generaci

Poselství budoucím generacím uložil včera do devátého pilíře Karlova mostu náměstek pražského primátora Jan Bürgermeister. V nerezové urně, která obsahuje svědectví vypovídající o současné Praze, nechybí „cédéčko“ s písní Dejvická demarkační, kterou vydala radnice Prahy 6.
16.05.2005
náhled souboru

O Největšího Čecha Prahy 6 soutěžilo sedmnáct osobností

Nejnovější školní projekt ZŠ Benita Juáreze v Bílé ulici v Praze 6, který proběhl minulý měsíc, představila ředitelka školy Maja Bihelerová. Žáci se inspirovali soutěží O největšího Čecha, kterou pořádá Česká televize a přizpůsobili si toto téma svým „menším“ poměrům. Soutěžilo se tedy o „Největšího Čecha Prahy 6“.

Školy Vlastina a Dědina čeká administrativní sloučení

Základní školy Dědina a Vlastina, dvě z nejmenších škol v Praze 6 co do počtu žáků, budou od září fungovat pod jedním jménem. Zastupitelé schválili sloučení těchto škol v nástupnickou organizaci ZŠ Dědina.
náhled souboru

Záslužný kříž starostovi a medaile zaměstnancům radnice

V neděli 8. května 2005 v 15 hodin ve Vojenském klubu v Praze 6 převzal starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a místostarostka Marie Kousalíková z rukou ministra obrany České republiky Karla Kühnla „Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně“.
náhled souboru

Oslavy 60. výročí konce války v Praze 6 ve znamení spojenců

Několik desítek tisíc lidí si včera odpoledne našlo cestu na oslavy šedesátého výročí konce druhé světové války v Dejvické ulici v Praze 6. Akce s názvem Dejvická demarkační jim nabídla nejrůznější národní pokrmy tehdejších spojenců, stejně jako doprovodný hudební program.
09.05.2005
náhled souboru

Květnové povstání ve fotografii

K 60. výročí povstání českého lidu a konce II. sv. války připravila Městská část Praha 6 a Vojenský historický ústav Praha v galerii Písecká brána unikátní výstavu dobových fotografií!! Nechybí ani pojízdné nebo ruční zbraně nebo válečné relikvie a figuríny v původních uniformách!!
08.05.2005
náhled souboru

Pietní okruh začal u pomníku Padlým letcům

V Praze 6 je 141 pomníků, památníků a pamětních desek, které připomínají osobní statečnost z dob největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva. V rámci oslav 60. výročí konce války investovala radnice Prahy 6 celkem 250 tis. korun do oprav a vyčistění všech pamětních desek a pomníků a ke všem také zakoupila věnce různých velikostí.
náhled souboru

Rozhodnuto: metro povede až na letiště

Praha 6 se dohodla s městem na definitivní podobě trasy A a tím je jedna z nejdůležitějších bitev o osud metra A vybojována. Trasa bude prodloužena ze stanice Dejvická směrem na západ k Ruzyni. Na prodloužení trasy a její stopě se po řadě měsíců jednání shodli představitelé hlavního města a starostové dotčených městských částí Prahy 6, 5, 13, 17 a Zličína. Dohodu již potvrdilo šestkové zastupitelstvo i výbor dopravy města.

Sázka na on-line se vyplatila

Viditelný trend na webových stránkách Prahy 6, tedy příklon k interaktivitě a on-line službám se ukazuje jako cesta správným směrem. V dubnu totiž radnice realizovala on-line přenos z jednání zastupitelstva (22.4.) a on-line rozhovor s autorem hymny oslav 60. výročí konce II. sv. války Ivanem Hlasem (25.4.) a oba dva dny se staly vrcholy v návštěvnosti webových stránek.
náhled souboru

Kompletní kniha fotografií „Praha 6“ na webu

Městská část Praha 6 vydala v roce 1994 dvoujazyčnou (čeština – angličtina) reprezentativní fotografickou publikaci s názvem „Praha 6“. Autor barevných fotografií je známý pražský fotograf Jiří Macht. Kniha obsahuje navíc dobové pohlednice včetně slavné fotografie vzducholodě Graf Zeppelin nad Vítězným náměstím. Pro velký zájem občanů o tuto knihu získala publikace po 11 letech i svou plnohodnotnou internetovou podobu.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?vynechat=1860&crc=6b346953e6b3e22eaf995a01f13a4454 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz