Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 18611872 z celkového počtu 2490 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 18611872 z celkového počtu 2490 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Soutěž o Nejšetrnějšího leteckého dopravce začala

Společným podpisem „pravidel“ na tiskové konferenci odstartovala generální ředitelka Letiště Praha Ing. Hana Černochová a starosta Prahy 6 Mgr. Tomáš Chalupa soutěž o Nejšetrnějšího leteckého dopravce k životnímu prostředí.
náhled souboru

Na varhany se vybraly dvě třetiny částky

Organizátoři sbírky na výrobu nových varhan do baziliky svaté Markéty v Břevnovském klášteře v Praze 6 už vybrali zhruba dvě třetiny potřebné částky. Nový nástroj a opravy části původní barokní skříně budou stát zhruba deset milionů korun. Nové varhany by měly poprvé zaznít příští rok na jaře.
30.12.2005
náhled souboru

Obří křižovatka propojí tunely

V Patočkově ulici už začala stavba nové křižovatky. Dělníci razí průzkumné štoly. Mimoúrovňová křižovatka Malovanka by měla v prosinci 2007 zklidnit dopravu za severním portálem Strahovského tunelu. Stavba, jež je součástí městského okruhu, bude stát celkem 1,2 miliardy korun.

Praha 6 má rozpočet na rok 2006

Už poosmé předkládal rozpočet starosta Tomáš Chalupa (v minulosti jako zástupce starosty zodpovědný za finance) a stal se tak novodobým rekordmanem městské části.

Památník písemnictví by se mohl přestěhovat do Bubenče

Památník národního písemnictví, který 15 let trápí problémy s nedostatkem prostoru, by se mohl přestěhovat do Bubenče. Vládní dislokační komise v těchto dnech rozhodla, že by památník měl dostat bývalý objekt čínského velvyslanectví v Pelléově ulici v Praze 6.

Radnice přispívá na lůžka následné péče

Radní Prahy 6 doporučili zastupitelům schválit poskytnutí finančního daru ve výši 600 000 korun Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.
náhled souboru

Radnice i nadále podporuje své adoptované děti

Rada Prahy 6 schválila i pro příští rok finančních dary formou projektu Arcidiecézní charity Praha „Adopce na dálku“ indickým dětem 12letou Divya Mestha a 9letého Umamaheshwar Achari jako příspěvek na školné, ošacení, školní potřeby a základní zdravotní péči. Obě děti žijí v pobřežním městečku Honavar v západní Indii.
náhled souboru

Osvícený přechod zvyšuje bezpečnost na silnici

V rámci obecního programu Bezpečná ulice přijala radnice nabídku sdružení Bezpečná jízda, jak přispět k prevenci nehodovosti. Do přechodu pro chodce na ulici Ruzyňská u základní školy T.G.Masaryka nechala zabudovat LED svítidla. Zařízení stálo 200.000 korun, které zaplatilo sdružení. Řidiči díky tomu v noci už zdálky vidí, že se blíží k přechodu.

Oprava usedlosti Šafránka se o něco opozdí

Dokončení oprav historické usedlosti Šafránka v Praze 6 se o něco opozdí. Soukromý investor předpokládal, že v ní vystaví luxusní byty do listopadu. Nyní pražští radní souhlasili s tím, aby se termín posunul na polovinu příštího roku
náhled souboru

V Praze 6 budou uklízet nezaměstnaní, bezdomovci a vězni

V ulicích Prahy 6 budou uklízet vedle firem i nezaměstnaní, bezdomovci, vězni a lidé vykonávající alternativní trest. Radnice chce tímto způsobem řešit údržbu problematických míst. Snaží se tím také pomoci lidem, kteří se často nacházejí na okraji společnosti a chtějí se zapojit do normálního života, řekl radní Jan Holický.
náhled souboru

Nejvíc cestujících projde stanicí metra na Dejvické

Lidské mraveniště připomíná konečná stanice metra trasy A Dejvická na Vítězném náměstí v Praze 6. Ze všech třiapadesáti stanic v síti podzemní dráhy jí denně projde nejvíce lidí - asi 127 tisíc.
08.12.2005
náhled souboru

První návštěvníky by mělo nové centrum přivítat za rok

Poklepáním základního kamene byla slavnostně zahájena výstavba obchodního centra Šestka nedaleko letiště Praha-Ruzyně v Praze 6 na křižovatce Evropské ulice a Pražského dálničního okruhu.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?vynechat=1860&crc=6b346953e6b3e22eaf995a01f13a4454 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz