Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 18491860 z celkového počtu 2396 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 18491860 z celkového počtu 2396 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Dejvická demarkační jako hudební svědectví budoucí generaci

Poselství budoucím generacím uložil včera do devátého pilíře Karlova mostu náměstek pražského primátora Jan Bürgermeister. V nerezové urně, která obsahuje svědectví vypovídající o současné Praze, nechybí „cédéčko“ s písní Dejvická demarkační, kterou vydala radnice Prahy 6.
16.05.2005
náhled souboru

O Největšího Čecha Prahy 6 soutěžilo sedmnáct osobností

Nejnovější školní projekt ZŠ Benita Juáreze v Bílé ulici v Praze 6, který proběhl minulý měsíc, představila ředitelka školy Maja Bihelerová. Žáci se inspirovali soutěží O největšího Čecha, kterou pořádá Česká televize a přizpůsobili si toto téma svým „menším“ poměrům. Soutěžilo se tedy o „Největšího Čecha Prahy 6“.

Školy Vlastina a Dědina čeká administrativní sloučení

Základní školy Dědina a Vlastina, dvě z nejmenších škol v Praze 6 co do počtu žáků, budou od září fungovat pod jedním jménem. Zastupitelé schválili sloučení těchto škol v nástupnickou organizaci ZŠ Dědina.
náhled souboru

Záslužný kříž starostovi a medaile zaměstnancům radnice

V neděli 8. května 2005 v 15 hodin ve Vojenském klubu v Praze 6 převzal starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a místostarostka Marie Kousalíková z rukou ministra obrany České republiky Karla Kühnla „Záslužný kříž ministra obrany České republiky III. stupně“.
náhled souboru

Oslavy 60. výročí konce války v Praze 6 ve znamení spojenců

Několik desítek tisíc lidí si včera odpoledne našlo cestu na oslavy šedesátého výročí konce druhé světové války v Dejvické ulici v Praze 6. Akce s názvem Dejvická demarkační jim nabídla nejrůznější národní pokrmy tehdejších spojenců, stejně jako doprovodný hudební program.
09.05.2005
náhled souboru

Květnové povstání ve fotografii

K 60. výročí povstání českého lidu a konce II. sv. války připravila Městská část Praha 6 a Vojenský historický ústav Praha v galerii Písecká brána unikátní výstavu dobových fotografií!! Nechybí ani pojízdné nebo ruční zbraně nebo válečné relikvie a figuríny v původních uniformách!!
08.05.2005
náhled souboru

Pietní okruh začal u pomníku Padlým letcům

V Praze 6 je 141 pomníků, památníků a pamětních desek, které připomínají osobní statečnost z dob největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva. V rámci oslav 60. výročí konce války investovala radnice Prahy 6 celkem 250 tis. korun do oprav a vyčistění všech pamětních desek a pomníků a ke všem také zakoupila věnce různých velikostí.
náhled souboru

Rozhodnuto: metro povede až na letiště

Praha 6 se dohodla s městem na definitivní podobě trasy A a tím je jedna z nejdůležitějších bitev o osud metra A vybojována. Trasa bude prodloužena ze stanice Dejvická směrem na západ k Ruzyni. Na prodloužení trasy a její stopě se po řadě měsíců jednání shodli představitelé hlavního města a starostové dotčených městských částí Prahy 6, 5, 13, 17 a Zličína. Dohodu již potvrdilo šestkové zastupitelstvo i výbor dopravy města.

Sázka na on-line se vyplatila

Viditelný trend na webových stránkách Prahy 6, tedy příklon k interaktivitě a on-line službám se ukazuje jako cesta správným směrem. V dubnu totiž radnice realizovala on-line přenos z jednání zastupitelstva (22.4.) a on-line rozhovor s autorem hymny oslav 60. výročí konce II. sv. války Ivanem Hlasem (25.4.) a oba dva dny se staly vrcholy v návštěvnosti webových stránek.
náhled souboru

Kompletní kniha fotografií „Praha 6“ na webu

Městská část Praha 6 vydala v roce 1994 dvoujazyčnou (čeština – angličtina) reprezentativní fotografickou publikaci s názvem „Praha 6“. Autor barevných fotografií je známý pražský fotograf Jiří Macht. Kniha obsahuje navíc dobové pohlednice včetně slavné fotografie vzducholodě Graf Zeppelin nad Vítězným náměstím. Pro velký zájem občanů o tuto knihu získala publikace po 11 letech i svou plnohodnotnou internetovou podobu.
náhled souboru

Koupaliště Petynka otevřela své brány

První májový den se otevřely brány koupaliště Petynka v Praze 6. Možnost zaplavat si ve vyhřívaném bazénu využilo první den 250 návštěvníků. Všichni oceňovali čistotu vody, která byla první den vyhřátá na 26°C!!
náhled souboru

Z jednání Rady městské části

Radní schválili finanční příspěvek do veřejné sbírky za účelem pořízení varhan do kostela sv. Markéty v Břevnově. Zároveň souhlasili s poskytnutím finanční pomoci TJ Sokolu Střešovice, TJ Sokolu Liboc, Sboru lysolajských dobrovolných hasičů nebo zapůjčení informačního kiosku Městské části Praha-Suchdol.

 © 2019 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?vynechat=1848&crc=38c6b382aa6f881919a9830ce80664b1 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz