Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 17531764 z celkového počtu 2478 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 17531764 z celkového počtu 2478 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Fitness pod širákem

Volnočasový areál Ladronka v Břevnově v Praze 6 má další perličku – zónu vitality. Od zítřka zde bude fungovat sestava pěti venkovních posilovacích zařízení pro veřejnost.
22.09.2006
náhled souboru

Roztockou slavnostně otevřeli místní občané

Roztocká ulice opět slouží motoristům i chodcům. Rekonstrukce této významné dopravní spojnice mezi Prahou a Roztoky skončila s výrazným předstihem. Slavnostně jí spolu s primátorem otevřeli dva místní sedlečtí občané, pánové Holý a Ryšan.
náhled souboru

Na Bílé Hoře se strhla krutá bitva

To byla podívaná! Na bělohorské pláni, poblíž obory Hvězda, se strhla o víkendu velká historická bitva! A nešlo jen tak o ledajakou "rvačku", ale o rekonstrukci bitvy na Bílé hoře z roku 1620, do které se zapojilo asi tisíc "vojáků" pěších jednotek, desítky jezdců na koních a kde nechyběla asi dvacítka děl.
18.09.2006
náhled souboru

Vyšla kniha o Břevnově

Kniha O Břevnově, vydaná ke sto letům povýšení Břevnova na město, je na světě. Krátce po té, co na stránkách zaschla tiskařská barva, ji starosta Tomáš Chalupa společně s břevnovskými starousedlíky pokřtil a popřál jí hodně čtenářů.
15.09.2006
náhled souboru

Lidé se veselili za tolary

Padesát dejvických tolarů dostal každý, kdo přišel na Veselici na Kulaťáku, a za ně si mohl nakoupit občerstvení. Zvláštní platidlo vydala radnice jako dárek ke dni Prahy 6 a utratit ho lidé mohli pouze na slavnosti, která se v září konala na louce přímo u Vítězného náměstí.
12.09.2006

Obětem teroristického útoku na USA

Vyvěšením vlajky Spojených států amerických na budově radnice Prahy 6 se městská část i letos připojuje k symbolické připomínce bezprecedentního teroristického útoku a nevinných obětí v roce 2001 v USA. Tato událost byla a stále je celosvětově vnímána jako vyhlášení války civilizovanému světu.
11.09.2006
náhled souboru

Pozor, psí výkaly! varuje klip

Radnice Prahy 6 vsadila na neobvyklou formu výchovy majitelů psů, kteří neuklízejí výkaly svých miláčků. Natočila šokují klip, v němž jeden z exkrementů pokazí zamilovanému párečku laškování. Šot se šíří po internetu.
náhled souboru

Výstava hledá sedm divů

Po dvou letech na stejném místě, ve stanu na Vítězném náměstí, se lidé mají možnost znovu ohlédnout za tím, jak se změnila tvář Prahy 6. A také nahlédnout do budoucnosti.
náhled souboru

Praha 6 má další čestné občany

Ocenění udělila dnes dejvická radnice in memoriam generálporučíkovi Karlu Palečkovi a básníkovi Jaroslavu Seifertovi, který je jediným českým laureátem Nobelovy ceny za literaturu. Novými čestnými občany Prahy 6 jsou též malíř a grafik Jiří Anderle a herec, textař, básník, výtvarník a šéf divadla Semafor Jiří Suchý.
04.09.2006
náhled souboru

O Prodanou nevěstu byl znovu zájem

Podruhé hráli sólisté pražského Národního divadla díky loňskému úspěchu představení Smetanovy Prodané nevěsty v přírodním divadle v Divoké Šárce. Stejně jako v loňském roce se na něj přišlo podívat více než 7000 lidí. Akci pořádala Městská část Praha 6 a Originální hudební divadlo Praha při příležitosti oslav Dne Prahy 6.
03.09.2006
náhled souboru

Rychle, levně a ekologicky po Šestce

K metru, na nákup, na hřiště, do restaurace nebo na krátký cyklistický výlet se lidé budou moci vydat na půjčených kolech. Záměr zřídit veřejnou automatickou půjčovnu kol schválili radní v Praze 6.
náhled souboru

Ladronka se uchází o titul Stavba roku

Praha 6 je často označována jako čtvrť “zelená”, “diplomatická” nebo “vysokoškolská”. Je to ale i čtvrť s kvalitní architekturou přelomu 19. a 20. století, s komfortně založenými městskými prospekty, alejemi stromů a úměrnými náměstíčky. Kvalitní architektura v Praze 6 není ale jen otázkou minulosti. Rozvoj svého území prožívá tato městská část právě v těchto letech.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.eu/aktuality/?vynechat=1752&crc=7bb48e86d579aaa5803ae3f852b23994 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz